#

Позачергові вибори на Київщині: схемщик Москаленко з 96 округу

02.07.2019 05:09
Позачергові вибори на Київщині: схемщик Москаленко з 96 округу
Ярослав Москаленко

До позачергових виборів парламенту залишається менше місяця, тому політична напруга з кожним днем тільки зростає. Основні гравці уже проявилися на округах, тому в хід пішли брудні технології проти опонентів та опрацювання електорату. "Моя Київщина" завершує цикл матеріалів про тих, хто у минулому скликанні мав би представляти інтереси громади Київщини, але більше переймався власними питаннями. Сьогодні ми зосередимося на представнику 96 округу Ярославу Москаленку, який мав сильні позиції за часів президентства Порошенка, а зараз ризикує опинитися за бортом парламенту

До великої політики Ярослав Москаленко прийшов з доволі багатим досвідом роботи у сфері місцевого самоврядування. У 2006 році його обрали депутатом Вишгородської райради, а вже за рік він її очолив. У самий розквіт Партії регіонів його було призначено головою Вишгородської РДА, проте дуже швидко пішов ще вище - на посаду заступника губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка.

Саме Партія регіонів привела Москаленка у велику політику, адже від цієї політсили він вперше потрапив до парламенту по 96 округу. У розпал Революції Гідності був одним із тих, хто голосував за диктаторські закони.

На позачергових виборах до парламенту у 2014 році здобув перемогу на тому ж 96 окрузі, але електоральна підтримка зменшилася більш ніж на 12% (38,97% у 2012 році проти 26,28% у 2014 році). Тоді він йшов як самовисуванець, але за неформальної підтримки БПП, співпраця з яким спостерігалася протягом останніх п’яти років. У парламенті він очолив депутатську групу "Воля народу", яка ситуативно підтримувала провладні законопроекти. Нещодавно колишня дружина народного депутата Євгенія Рибчинського розповіла про щомісячні виплати Ярославом Москаленком депутатам групи "Воля народу" по 20 тис доларів.

Також у парламенті він очолює міжфракційне депутатське об’єднання "Київщина", куди увійшли парламентарі, які мають відношення до столичного регіону. Проте варто сказати, що від його створення жителі Київщини не відчули жодних покращень, а сторінка у Facebook використовується для піару його членів, зокрема, самого Ярослава Москаленка, дописи про якого зустрічаються найчастіше.

Найбільш успішним для Москаленка був період на початку президентства Петра Порошенка, адже тоді більше двох років головою Київської ОДА був його протеже Олександр Горган-Лялька. Джерела у Київській облраді розповідали, що за призначення Горгана Москаленку довелося заплатити 5 млн доларів. Згодом, за дивних обставин, компанія ТОВ "Спец Комплект Постач", яка пов’язана з Москаленком через колишнього помічника Сергія Ареф’єва, виграла тендер на утримання автомобільних доріг місцевого значення на 310,25 млн грн. На сайті "Prozorro" можна знайти інформацію про те, що компанія і далі продовжує вигравати тендери на ремонт доріг у Київській та Житомирській областях.

Окрім того, ім’я Ярослава Москаленка фігурувало у скандалі з будівництвом футбольних полів у Київській області. Мова йде про тендер з облаштування семи об’єктів, який виграла компанія президента футбольного клубу "Діназ" Василя Наливайка. Варто нагадати, що засновником і почесним президентом клубу є Москаленко.

У 2017 році Ярославу Москаленку вдалося стати головою Київської обласної федерації футболу, проте не обійшлося без скандалу. Тоді говорили про тиск на делегатів з’їзду з міст та районів області, аби ті підтримали одіозного нардепа. Але про особливі заслуги нардепа перед футбольною громадою Київщини говорити не варто, адже посада вже багато років є політизованою.

За даними аналітичного ресурсу "Слово і Діло", Ярослав Москаленко багато обіцяє, а виконує дуже мало. Серед найбільш показових обіцянок, які стосувалися округу, а це відновлення роботи заводу "Борекс" та будівництво сміттєпереробного заводу у Бородянці, будівництво дитячих садочків, зведення кільцевих доріг навколо Бородянки та смт Димер, ремонт місцевих автошляхів та багато іншого, проте нічого з переліченого не було реалізовано.

У Москаленка, після перемоги на президентських виборах Зеленського, з’явилася ще одна проблема. Мова йде про конфлікт між Ігорем Коломойським та групою "Контініум", співвласником якої був покійний нардеп Ігор Єремеєв. Після загибелі Єремеєва групу "Воля народу" у Верховній Раді очолив саме Москаленко, який має пряме відношення до "Контініуму", адже через свою дружину та помічника має долю акцій у "Банку інвестицій та заощаджень", який входить в холдинг. За інформацією ЗМІ, Коломойський мав намір викупити частку акцій АЗС "WOG" тієї ж групи "Контініум", проте домовленостей не вдалося досягти. Коломойський, який володіє "Укрнафтою", давно намагається позбутися конкурентів, тому зараз йому важливо "приструнити" Москаленка, аби в подальшому, можливо, перейти на наступну фазу придбання мережі автозаправок.

Показово, що Москаленко зареєструвався самовисуванцем, адже він для більшості партій є токсичним, хоч і залишається дуже впливовою особистістю у столичному регіоні. Загалом потрапляння Москаленка до наступного скликання парламенту зараз під питанням, хоч він і намагатиметься заскочити туди усіма силами.

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook