#

Прецедент Брагара: чому тепер водіям Київщини можна вживати алкоголь та наркотики за кермом

11.08.2021 08:01
Прецедент Брагара: чому тепер водіям Київщини можна вживати алкоголь та наркотики за кермом
Євген Брагар

Із 1 січня 2020 року чинним є законопроєкт про скасування депутатської недоторканності або так звану "контрольовану недоторканість". Як народному обранцю, якого запідозрили в керуванні автомобілем у стані наркотичного сп’яніння, удалося не лише вийти сухим із води, а й домогтися покарання представників правоохоронних органів, читайте в сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

За час президентської каденції Володимира Зеленського депутати, яких обрали від його партії, неодноразово потрапляли в гучні скандали, а деякі з них  навіть були з ганьбою вигнані з політсили. Нагадаємо нашим читачам найбільші ляпи "зеленої" команди – величезної фракції, яка представляє монобільшість у парламенті.

"Я вам ничего не должен"

Чинний президент України був у центрі уваги журналістів ще задовго до перемоги на виборах, а після входження на посаду його персона почала цікавити представників ЗМІ значно більше.

Під час низки журналістських розслідувань було встановлено причетність Зеленського до діяльності трьох кінокомпаній у Росії та навіть представлені відповідні документи. І це попри публічну демонстрацію нетерпимості до корупції, що чи не вперше була заявлена ще під час славнозвісних дебатів із Петром Порошенком на "Олімпійському".

Коли журналісти в січні 2019 року вимагали прокоментувати той факт, що компанії через кіпрську фірму належали Зеленському, бізнес-партнерам і соратнику Ігоря Коломойського, то отримали доволі зухвалу відповідь:

А чому ви тут зі мною зустрічаєтесь? У нас що з вами, новий рік? Я вам нічого не винен. Я винен тільки своїм батькам.

Згодом Зеленський таки публічно вибачився:

На мене різко вистрибнули – я різко відреагував. Ось. Друзі, наступного разу, будь ласка, просто не ховайтесь. Приходьте – відповім на будь-які запитання.

Щоправда, коментарів щодо оприлюдненої інформації журналісти так і не отримали. Але за тиждень після розслідування Зеленський заявив про вихід зі складу акціонерів кіпрської компанії.

"Я не лох какой-то"

Не менш резонансним був візит Володимира Зеленського в селище Золоте на Донбасі. Там у нього виникла словесна перепалка із добровольцем, який запитав, чи зустрінеться Володимир Зеленський із ветеранами, щоб обговорити акції протесту "Ні – капітуляції". На це президент відповів, що приїхав обговорити заплановане розведення військ, а не акції. Дослівно:

Я президент цієї країни. Мені 42-й рік. Я ж не лох якийсь. Я тобі прийшов і сказав – зброю прибери.
"Діти низької якості"

Наступний скандал, пов'язаний із висловлюванням депутатки від "Слуги народу" Галини Третьякової під час онлайн-дискусії, яку організувала Київська школа економіки. Темою розмови була трудова реформа. Коли обговорювалися соціальні виплати для родин, у яких народилися діти, народна обраниця сказала:

Коли народження дитини відбувається не для того, аби дитині надати рівні права, освіту і так далі... а народжують дитину для того, щоб отримати матеріальну допомогу. То ми отримуємо, ну я скажу так жорстко, ми отримуємо дітей дуже низької якості. Які призводять до того, що вони теж сідають на публічні кошти.

У відповідь на це у Федерації профспілок України заявили:

Вважаємо, що висловлювання пані Третьякової порушують норми депутатської етики, і політик із такими поглядами не може перебувати в найвищому законодавчому органі України, тим більше не може очолювати Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Варто зазначити, що це не перший конфлікт між Галиною Третьяковою та Федерацією профспілок. Раніше виникали суперечки щодо законопроєктів, авторкою яких була народна депутатка. Остання називала спілки недієвими, а у Федерації відповідали, що Третьякова намагається їх знищити.

Ну й цілком прогнозовано Третьякова після скандалу відмовилася йти з посади голови комітету. Відставки так і не було…

"Продай собаку"

Не вміє стежити за словами й ще один "слуга" Євген Брагар, що запам’ятався передусім своїми вельми хитромудрими заявами у прямому ефірі. Він порадив пенсіонерці: 

Якщо вона (собака – ред.) елітної породи, то можна її продати... у будь-який момент і спокійно оплатити рахунки.

Таким чином, якщо, наприклад, вищезазначений приклад можна пов’язати з банальною відсутністю досвіду виступу перед аудиторією та відірваністю від реальних суспільних проблем, то на черзі ситуація, що максимально вирізняється своєю абсурдністю.

У суботу, 3 липня, о 22:00 у Дарницькому районі Києва за адресою вул. Софії Русової патрульні через вимкнену лампочку, що підсвічує автомобільні номери, затримали автомобіль Toyota Camry, за кермом якого виявився той же Євген Брагар. Під час перевірки документів у поліцейських спершу виникла підозра щодо перебування водія у стані алкогольного, а згодом і наркотичного сп’яніння. Було складено відповідний протокол.

Зауважимо, що обставини події, яка сталася, депутат описав у пості на своїй сторінці у Facebook


Він зазначив, що поліцейські вимагали в нього хабар, а після його відмови наповнити кишені правоохоронцям останні почали звинувачувати у водінні в нетверезому стані…

Досить скептично на такі "нічні пригоди" Брагара, зокрема на фотографію з негативним тестом, відреагувало суспільство. 


Справді, до цієї медичної довідки, що швидше нагадує Фільчину грамоту, є чимало запитань:

  • Чому немає підпису лікаря, який видав документ?
  • Чому довідку видавала не Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія», а приватна клініка?
  • Чи має ця клініка ліцензію здійснювати таку діяльність?
  • Чи є ця клініка в переліку КМДА закладів уповноважених надавати такі послуги?

Із цєю низкою "чому", розбиратимуться компетентні органи. Зазначимо лише, що чимало коментаторів ще не забули про "собачу" славу депутата.

Примітно, що вранці, 4 липня, на сайті Новини.LIVE” було опубліковано таку інформацію:

У розпорядження Новини.LIVE потрапив протокол поліції, у якому затвердили стан наркотичного сп’яніння.

Натомість Брагар запевняє, що бодікамери в поліцейських були вимкнені. Крім цього, депутат наголошує на перевищенні службових повноважень і вимаганні хабара, а за підсумком його заяв у ДБР було зареєстровано провадження щодо двох патрульних:

Сподіваюся, вони більше ніколи не будуть "кошмарити" і вимагати хабарі на дорозі.

Після інциденту Нацполіція відсторонила від посади поліцейських, які зупинили автомобіль представника політсили "Слуга народу", а також їх керівників на час службового розслідування. Згодом двом патрульним оголосили догану, а їхнього начальника – командира роти понизили на посаді.

На сторінці патрульної поліції України в Facebook запевнили:

Патрульних, які нещодавно у Києві зупинили одного з народних депутатів, притягнули до дисциплінарної відповідальності у вигляді догани не через зупинку та перевірку водія, якого вони запідозрили в керуванні у стані сп’яніння, а тому, що інспектори не виконали вимоги інструкції та не ввімкнули нагрудні камери.

У поліції додали, що патрульні за законом зобов’язані фіксувати таке серйозне порушення як керування у стані сп’яніння.

Народний обранець не лише продовжив звітувати перед підписниками та розповідати стан розгляду службового розслідування у дописах у соцмережі Facebook, а й почав активно публікувати відеоролики на своєму каналі в YouTube, у яких роз’яснює звичайним громадянам, як вести себе в ситуації, коли тебе звинувачують у перебуванні за кермом у стані наркотичного, алкогольного сп՚яніння або ж як правильно зупинитися на вимогу поліцейських тощо.

Брагар наголошує, що реформа нацполіції зайшла в глухий кут, а її працівники ласі набити свої корупційні кишені, а відтак, учить, як захищати свої права в законному полі.

Нагадаємо, що 16 лютого 2021 року прийнято закон ВРУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху". Отож цим документом встановлено:

Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, – тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб – накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Із 17 березня 2021 року в Україні запровадили драконівські штрафи та покарання за новими правилами дорожнього руху. 


Щоправда, невідворотність покарання за вчинені правопорушення цінніша, аніж встановлення нових сум. Політична відповідальність, як показує світовий досвід, базується саме на цьому принципі. Але поки що, на жаль, не в нашій країні…

Злочини без кари

Варто лише згадати смертельну ДТП за участю пасинка Дмитра Фірташа Сергія Калиновського, у результаті якої 30 травня 2007 року загинули 38-річний водій ВАЗ-21011 – прапорщик внутрішніх військ Володимир Куликовський, а також згодом, уже в лікарні, на той час супутниця мажора 25-річна Анастасія Броннікова. Сам Калиновський тоді потрапив у лікарню, а потім утік із неї, був оголошений в Інтерпол, і "переховувався" аж поки його в 2015 році не затримали патрульні за порушення ПДР. Таке-от очікування справедливості довжиною у вісім років…

За стандартом, закриту "за відсутністю ознак злочину" у березні 2008 року справу поновили в 2015 році, а слухання оголосили на березень 2017-го, однак воно не відбулося через відсутність свідків. Резонансна трагедія була призабута громадськістю, а винуватець продовжує насолоджуватися життям, попри те, що позбавив цієї можливості двох людей…

У топі "безкарних" і жахливих ДТП і та, що сталася на Старообухівській трасі під Києвом 13 квітня 2003 року. Тоді службовий Mercedes S600 ексмера Києва Леоніда Черновецького, у якому перебувала його дружина, насмерть збив на трасі 11-річного хлопчика. При цьому водій автомобіля одразу ж зняв номери та зник із місця трагедії.

Власне, ці ДТП є тим лакмусовим папірцем, що демонструє, чи ладні українська прокуратура та суд винести законне рішення та покарати винних. Це своєрідні маркери нашої дійсності, що, на превеликий жаль, нівелюють поняття відповідальності за вчинені правопорушення.

Про абсолютну незахищеність простих українців свідчить історія із лікаркою та волонтеркою Юлією Кузьменко ("Лісою"), а також музикантом і добровольцем Андрієм Антоненком (Riffmaster), яких звинувачують у вбивстві журналіста "Української правди" Павла Шеремета. Останній загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху автомобіля, у якому він перебував.

Новообраний міністр внутрішніх справ Денис Монастирський прокоментував справу так:

Саме від двох суддів та трьох присяжних, які відібрані стороною обвинувачення і стороною захисту, залежить доля трьох підозрюваних у загибелі Павла Шеремета. Тільки після оголошення вироку суду можна буде робити висновки щодо якості та професіоналізму слідства.

В одному зі своїх інтерв՚ю Антоненко зазначав:

Поки йде це шоу Дугарь-Кузьменко-Антоненко, ніхто не шукає справжніх вбивць. І поки отакі розслідувачі імітують роботу, в усіх злочинців виникає почуття безкарності. Але у мене немає наміру вести власне розслідування вбивства Шеремета. Я, на відміну від Антона Геращенка, Агату Крісті не читаю, і художні твори не вигадую. Хотілося б звісно, щоб справу розкрили. І я навіть можу уявити, що треба для цього зробити передусім - вигнати усіх, хто нею займався до цього. Вигнати так, щоб вони ніколи в своєму житті більше нічого не підробили. Звільнити місце для професіоналів, розумово здібних і чесних. Тоді шанс на розкриття злочинів з'явиться.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст
Теги: