#

Прогулянка з мером Білої Церкви: що змінилося за три роки

20.11.2018 06:12
Прогулянка з мером Білої Церкви: що змінилося за три роки
Геннадій Дикий показав зміни у місті

Донедавна медійно-закритий мер Білої Церкви - Геннадій Дикий - особисто провів екскурсію Білою Церквою журналістам «Моєї Київщини». Під час прогулянки міський голова показав найважливі інфраструктурні об’єкти, розповів про всі  напрацювання за три роки на посаді міського голови. Також він озвучив подальші плани. Зупиняючись на конкретних моментах своєї передвиборчої програми Геннадій Дикий запевнив, що по кожному із обіцяних ним напрямків ведеться робота. Журналісти разом з міським очільником побували у різних куточках міста і побачили зміни, які зазнало найбільше місто Київщини за три роки - з 2015 року, коли пройшли місцеві вибори

Спершу, що і не дивно, мова зайшла про стан доріг та їх ремонт. Міський голова говорить прямо: хотілося б кращого. Протяжність доріг у Білій Церкві становить близько 450 кілометрів. З них 150 кілометрів ще три роки тому взагалі ніколи не бачили асфальтового покриття та потребували капітального ремонту - тепер приведені до ладу. Ще 150 кілометрів шляхів, які потребували поточного ремонту, також зроблені. В результаті ще лишилися дороги, які треба ремонтувати, але на загальному фоні таких небагато. До того ж, розповідає Геннадій Дикий, нових доріг тільки в цьому році зроблено на близько 20 км, які взагалі ніколи не бачили асфальту.

Разом з тим і  поточні і капітальні ремонти робляться за кошти місцевого бюджету. Але не тільки. Наприклад на ремонт дороги від вул. Шевченка до Леваневського  Київською обласною радою було виділено 10 мільйонів гривень, а міський бюджет в свою чергу доклав 8 мільйонів.

«На цьому відрізку було використано модифіковане асфальтове покриття, яке в Європі вже кладуть із 2005 року а в нас лише із 2015-го. Таке покриття має значно нижчий ріень водопоглинання, але найголовніше - воно витримує і дуже низькі, і дуже високі температурні режими», - розповідає міський голова.

Очільник Білої Церкви зауважив, що нині міська влада робить те чого раніше не робив ніхто. Як приклад, була зроблена окрема полоса для руху громадського транспорту, аби він мав змогу пересуватися швидше. Також до нововведень можна віднести і встановлення острівців безпеки на магістральних вулицях. Але нині, розповідає мер, в пріоритеті не тільки автомагістралі.

«Ми звертали увагу на дороги але не звертали увагу на пішохідні зони, яких не було фактично ніде. Тому ми почали їх відновлювати. Адже №1 – це пішохід, №2 – велосипедист, №3 -  громадський транспорт і лише №4 - автомобіль.  По місту таких ділянок треба робити сотні кілометрів, і звичайно коштів на все не вистачає. Але ми намагаємось робити, визначаючи по всім мікрорайонам міста важливі пішохідні артерії. І це для нас сьогодні - одне з головних завдань. Тому що ми загнали людей в таксі, громадський транспорт тощо. Хоча за всіма оцінками експертів, 500 метрів від зупинки громадського транспорту до дому людині пройтись комфортно та навіть корисно для здоров'я. Тож треба дати людям по чому ходити» - говорить Дикий.

Що ж до одвічних питань про тротуарну плитку, якою вкладають пішохідні зони та алеї, то міський голова аргументував це явище з економічно вигідної точки зору.

«Сьогодні вартість плитки порівняно з асфальтом практично одна й та сама. Але ремонтопридатність її у вісім разів дешевша за асфальтне покриття. Окрім того плитка стійка до солі та опадів а також має гарантію 15 років. Враховуючи наші комунікації, які на сьогоднішній день також потребують заміни, в подальшому обслуговуванні це стане в рази дешевше», - запевняє мер.

Разом з тим міський голова торкнувся і питання безпеки на дорогах. І не дарма, адже на привеликий жаль Біла Церква знаходиться в червоній зоні по аварійності. Як зазначає мер, аби покращити ситуацію із безпекою на дорозі, було вжито ряд заходів, які зменшують аварійність.

«На жаль в нас близько 12 людей в рік гинуть на дорозі. Тому щодо безпеки руху ми сьогодні робимо чимало. Так ми обладнали пішохідні переходи, які в темний час доби мають підсвітку та два винесених знаки. Між іншим такий пішохідний перехід зменшує аварійність на 70%. І по магістральним вулицям близько 50% вже обладнані такими переходами. Також встановили додаткові світлофорні об’єкти, де їх не вистачало», - ділиться Геннадій Дикий.

На жаль нещасні випадки трапляються не тільки на дорозі, а й на залізничних коліях. І саме цього року питання безпеки на залізничному переході, яке довго точилося в Білій Церкві, принаймні на одному з переходів зрушило з місця. На нерегульованому переході, який розділяє 4 мікрорайон та вул. Павліченко, декілька місяців тому був облаштований перший в Україні наземний пішохідний перехід, обладнаний звуковою, світловою сигналізацією та відеокамерою.

«Тут дуже серйозний трафік, і зрозуміло, що гинуло багато людей. Дякуючи народному депутату України Хвичі Мепарішвілі, який лобіював це питання та "Укрзалізниці", яка власним коштом зробила цей перехід, дана проблема була вирішена. Ми ж з боку міста обладнали пішохідну зону та велосипедну доріжку по обидва боки. Такі речі надзвичайно важливі в першу чергу для безпеки руху», - вважає міський голова.

 

Безпека залежить і від освітлення вулиць. Не секрет, що ця проблема довго турбує мешканців деяких мікрорайонів міста. Тож ми поцікавились, скільки вартує місту світло, та коли воно з’явиться там, де його давно вже немає. Як виявилося Біла Церква поступово переходить на енергозберігаючі світлодіодні ліхтарі.

«Тільки в цьому році в плані вуличного освітлення ми замінюємо звичайні ліхтарі на світлодіодні та дійсно встановлюємо там, де ніколи взагалі не було освітлення. Для розуміння, в місті є близько 10 тисяч ліхтарів, і наше завдання дійсно якісно освітити місто. А для цього треба встановити 12-14 тисяч освітлювачів, але щоб при тому не збільшити витрати на електроенергію. Тому ми ставимо сьогодні заощадливі світлодіодні ліхтарі. Їх встановлено близько 5 тисяч тільки за цей рік, і далі ця робота буде продовжуватися», - розповідає Дикий.

Говорячи про медицину і питання охорони здоров'я, ми завітали на проспект княгині Ольги, де не так давно функціонує амбулаторія сімейної медицини, яка здатна обслуговувати понад 10 тисяч населення. За словами Геннадія Дикого, тепер мешканцям району не треба далеко їздити до лікарні аби потрапити до лікаря. 

«Це приміщення зовсім недавно ми відновили та обладнали під амбулаторію. Раніше людям доводилось їздити через все місто аби потрапити до терапевта чи іншого лікаря в лікарні №2 Семашко. А це між іншим відстань у вісім кілометрів. Сьогодні тільки ось ця амбулаторія на мікрорайоні Леваневського здатна обслуговувати близько 10 тисяч дорослого населення та півтори тисячі дітей», - говорить мер міста.

Акцентуючи увагу на нових об’єктах в місті, в тому числі і інвестиційних, Геннадій Дикий не міг не зупинитися на новому супермаркеті «Новус», із власниками якого була укладена інвестиційна угода.

«Наприкінці минулого року відкрився супермаркет «Новус», який є знаковим для Білої Церкви, адже це міжнародні інвестиції (мережа належить прибалтам, - Ред). Ось це є оцінкою, наскільки міська влада відкрито і прозоро співпрацює та наскільки легко в нас відкриватись та працювати бізнесу. Крім того я вдячний компанії «Новус», які за інвестиційною угодою з містом повністю роблять розв’язку, світлофори, зупинки громадського транспорту тощо», - розповідає Дикий.

Окреме питання - фізичне виховання. Очікується, що спорт в Білій Церкві також отримає друге дихання. Схоже що міська влада дійсно зрозуміла: аби повернути зацікавленість до спорту у дітей, треба відродити вже існуючі та створити нові об’єкти. На прикладі футбольного стадіону біля ЗОШ №3 міський голова показав, які стадіони незабаром будуть побудовані по всьому місту.

«Ми ось такі стадіони зі штучним покриттям робимо по всьому місту. На сьогоднішній день 12 стадіонів вже готові, зараз доробляємо 13-ий. Три роки тому жодного такого стадіону не було. В цілому наше завдання аби біля кожної школи було футбольне міні поле, поля для мультиспорту, де можна займатись волейболом, баскетболом та великим тенісом. Також там передбачена бігова доріжка, гімнастичний і тренажерний комплекс. Коли є хороші стадіони, спортзали, бігові доріжки, тоді дитині хочеться займатись спортом. Треба відірвати їх від алкоголю, тютюну та комп’ютерів щоб вони рухались, бігали та фізично розвивались – це завдання №1», - говорить міський голова. 

Також міський голова показав нам один із нових дошкільних закладів, будівництво якого розтяглося на 20 років, адже щоразу хтось правильно «освоював кошти». Мова йде про дитячий садочок на масиві Таращанський, в який не так давно таки прийняв дітей.

«Так, це будівництво десятиліть! Люди з 1998 року чекали на будівництво садочку на масиві Таращанський. Раніше на цьому місці стояла тільки коробка, а зараз це повністю обладнаний та укомплектований садочок з іграшками та усім необхідним. Зараз тяжко сказати, чому його раніше не добудовували. Моїм завданням було прийти, зробити та закінчити, що ми і зробили за рік», - ділиться мер

Що ж до соціального напрямку, то в Білій Церкві протягом останнього часу стало більше на один територіальний центр, який обслуговує близько 2,5 тисячі населення.

«Здебільшого це люди літнього віку, малозабезпечені та одинокі, тобто кинуті сам на сам. Тут створені всі умови – актова зала та гуртки комп’ютерні, швейного мистецтва, вокалу, кулінарії тощо. Це такий собі клуб по інтересах для людей літнього віку яким не вистачає спілкування. Це перший клуб який ми зробили в цьому році. Він знаходиться в повністю сучасній будівлі з вентиляцією, утепленням, перукарнею тощо. Крім того в ньому є окремий вхід для людей безхатченків. Німецький благодійний фонд повністю допоміг нам зробити перепланування, крім того з Німеччини постійно передаються певні речі. Сюди люди можуть прийти навіть помитися, перевдягнутися та ще й поїсти. І на майбутнє в різних районах міста ми плануємо зробити ще як мінімум два таких будинки для літніх людей», - говорить очільник Білої Церкви.

Що ж до рекреаційних зон, то варто сказати, що їм у Білій Церкві приділяється чимало уваги останнім часом. Так нині створюється набережна річки Рось, а Острів Дитинства має стати чи не головним місцем активного дозвілля в місті.

«Вже давно була в Білій Церкві ідея зробити набережну. Наразі це ще її незакінчений варіант, адже поряд обов’язково мають бути велодоріжки. Нині ведуться роботи по розчищенню берегової смуги річки і скоро тут будуть облаштовуватися місця відпочинку. Те ж саме стосується і Острову Дитинства, де планується зробити парк, який стане  місцем для активного відпочинку. Наприклад, аби діти, в центрі міста могли прийти з палатками та пожити хоча б день на природі. Крім того збираємося зробити велосипедні маршрути, доріжки для прогулянок та заняття бігом", - ділиться планами Геннадій Дикий.

Повідавши нам про результати та подальші плани Геннадій Дикий торкнувся і таких не менш важливих тем як децентралізація та створення Білоцерківської агломерації. Про те, як розвиватиметься і розширятиметься місто, читайте в наступних матеріалах "Моєї Київщини".  

Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram