#

Проєкти розвитку громад Київщини: який переможе - залежить від Вас

17.05.2021 10:33
Проєкти розвитку громад Київщини: який переможе - залежить від Вас
Фото з мережі Інтернет

Наразі триває конкурс "Наша громада", що передбачає подальшу реалізацію проєктів розвитку ОТГ. Про громади столичного регіону, що борються за перемогу, а також ідеї, які вони пропонують утілити в життя, читайте в сьогоднішньому матеріалі

Конкурс місцевих проєктів "Наша громада" організували телеканали "ICTV" і "СТБ" разом із Українським кризовим медіа-центром у межах програми USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE).

Керівник програми USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) Браян Кемпл зазначав:

Програма USAID DOBRE спрямована допомогти територіальним громадам відповідати на виклики та користуватися можливостями децентралізації. DOBRE працює з фіксованою кількістю громад, але ми сподіваємось, що найкращі практики та ініціативи наших громад-партнерів надихатимуть інших. Громади, які візьмуть участь у конкурсі, не лише матимуть шанс виграти грошовий приз, а й продемонструють свої ідеї та ініціативи для всієї України, які інші громади можуть застосувати на користь своїх мешканців.

Зауважимо, що громада-переможиця, окрім соціального капіталу та медійності, отримає грошовий приз у розмірі 500 тис грн на реалізацію проєкту.

Які етапи проведення конкурсу?

Їх фактично два. На початковому етапі учасники представляють свої ідеї експертному журі та інтернет-аудиторії.

Ті громади, які отримають найбільшу підтримку за результатами голосувань, увійдуть у фінал, що відбудеться у вересні. Телеканали "ICTV" і "СТБ" в ефірі "Фактів" і "Вікон" покажуть своїм глядачам проєкти 26 фіналістів. Учасники зможуть більш детально розповісти, чому саме їхня громада повинна здобути перемогу, у сюжетах.

Хто входить до складу експертного журі?

У межах конкурсу 13 громад-фіналістів обиратимуть:

  • Олена Фроляк – головна редакторка інформаційної служби телеканалу "ICTV";
  • Марат Кюрчевський – керівник проєктів і програм з розвитку місцевого самоврядування та децентралізації Агентства США з міжнародного розвитку в Україні;
  • Валерій Чалий – голова правління ГО "Український кризовий медіа-центр";
  • Браян Кемпл – керівник програми USAID DOBRE
  • В’ячеслав Негода – заступник Міністра розвитку громад та територій України;
  • Ольга Шубіна – експертка з місцевих бюджетів та фінансового управління;
  • Юрій Ганущак – директор Інституту розвитку територій.

Також долучитися до конкурсу та обрати 13 найкращих проєктів зможе кожен із Вас. Наголошуємо, що інтернет-голосування триває із 10 травня 00:01 по 31 травня 23:59. Тому не зволікайте, це чудовий шанс змінити свою ОТГ на краще!

Як проголосувати за громаду?

Надаємо нашим читачам покрокову інструкцію:

  1. Виберіть проєкт громади, який Ви вважаєте вартим реалізації.
  2. Зареєструйтеся на сайті через електронну пошту або свій акаунт у Facebook.
  3. Перейдіть на сторінку вибраного проєкту та натисніть кнопку "Проголосувати".

Варто зазначити, що Ви можете проголосувати за п’ять різних проєктів.

Серед 69 громад столичного регіону участь у конкурсі беруть 11: Таращанська, Березанська, Володарська, Бучанська, Гребінківська, Фастівська, Глевахівська, Тетіївська, Макарівська, Томашівська, Білогородська.

Таращанська міська територіальна громада

За рівнем підтримки поки що домінує з екологічним проєктом установлення сортувальної лінії для твердих побутових відходів (1128 голосів). Утілення ідеї повинно вирішити проблему несанкціованих сміттєзвалищ, що створюють загрозу техногенної катастрофи.


Фастівська міська територіальна громада

Пропонує ще один екологічний проєкт МОПС (Макулатура. Органіка. Пластик. Скло.) Щоправда цей набрав лише 180 голосів. У чому полягає ідея?

  • Реалізувати потужну інформаційну кампанію, що покликана привернути увагу до проблем забруднення навколишнього середовища, спричиненого діяльністю людини (інструменти – відеоролики, фотопроєкти, лекторії, інформаційні довідки).
  • Створити пізнавальні мистецькі екомурали на кількох локаціях громади (орієнтовна кількість учасників 300 осіб).
  • Розмістити в 11 закладах освіти контейнери для роздільного збору сміття, які громаді передала Київська обласна державна адміністрація за перемогу в одному із муніципальних проєктів.
  • Придбати по два компостних бокси та необхідний інвентар у кожен із закладів освіти задля свідомого поводження з органічними рештками, що накопичуються внаслідок діяльності їдалень, викошування трави, обрізання гілок дерев та кущів.
  • Створити в закладах освіти локальні екоосередки, які куруватимуть проєкт.


Березанська міська територіальна громада

Бере участь у конкурсі, аби реалізувати проєкт "Безпековий центр – комфорт і безпека кожного жителя Березанської громади!" (597 голосів). Центр має на меті об’єднати в єдину систему камери відеоспостереження, установлені в місті та комунальних закладах, пультову охорону, кліматичну станцію та Муніципальну варту.

Крім цього, буде створено 3 робочих місця диспетчерів, придбано необхідне обладнання та програмне забезпечення для call-центру, запроваджено цілодобову телефонну лінію та інтерактивну карту подій.


Володарська селищна територіальна громада

Відповідно до запропонованого проєкту передбачається придбати автомобіль швидкої медичної допомоги для надання послуг населенню на всій території громади та поза її межами. Наразі за ідею проголосували 556 інтернет-користувачів.


Бучанська міська територіальна громада

Актуальним і першочерговим вектором розвитку громади є ідея створення культурно-туристичного центру. Проєкт "Буча – центр зеленого туризму Київщини" підтримали 326 людей.


Макарівська громада

Проєкт розвитку спортивного туризму вихідного дня "Стежками Макарівщини" (154 голоси) – це ініціатива мешканців громади. Зазначимо очікувані результати:

  • Відродження інтересу до історичних пам'яток і їх облаштування.
  • Покращення екології (утилізація несанкціонованих сміттєзвалищ).
  • Покращення здоров'я як населення громади (насправді користуються популярністю велосипедний спорт, скандинавська ходьба), так і туристів із міст, зокрема з м Києва.
  • Сприяння підприємцям громади як вже названим, так і малому бізнесу (піцерії, магазини, тощо).  


Гребінківська селищна територіальна громада

Ідея створення "Скверу почуттів" (наразі підтримало 218 осіб) передбачає створення простору, де кожен зможе знайти щось для себе – молодь зустрітися в сучасному амфітеатрі, закохані усамітнитися серед квітучих сакур, діти – відчути себе підкорювачами хвиль на сучасних дитячих майданчиках, а літні пари відпочити в тіні густих крон дерев.


Глевахівська селищна територіальна громада

Ще один культурний проєкт – створення відкритого мистецького простору "Вулична сцена" в селі Залізне Крушинського старостинського округу (166 голосів "за"). Передбачає встановлення "Вуличної сцени" та лавок, забезпечення освітлення, облаштування санітарних зон, земляні підготовчі роботи.


Білогородська сільська територіальна громада

Також культивує культуру на місцевому рівні. Ідея полягає у придбанні розбірної сцени для проведення щорічного фестивалю циркового мистецтва "BILHOROD CIRCUS FEST". Підтримав 81 інтернет-користувач.


Тетіївська територіальна громада

Ідея проєкту "Освітній інформаційний центр. Технології без перешкод" була ініційована учнівським самоврядуванням та ГО "Сільський актив".

Напрямками діяльності центру мають бути:

  • програмування для дітей;
  • заняття з робототехніки;
  • 3D моделювання;
  • проведення літніх комп’ютерних ІТ-таборів;
  • медіацентр для учнівського самоврядування.

Поки що за втілення ідеї проголосували 156 людей.


Томашівська сільська територіальна громада

Ідеєю проєкту є створення на базі шкільних холів сучасного спортивного простору для школярів, де вони зможуть проводити перерви із задоволенням та користю. "За" наразі 145 голосів.


Громади потребують Вашої підтримки!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: