#

Шалені зарплати, нульові результати: що відбувається у Миронівській громаді

06.12.2021 08:24
Шалені зарплати, нульові результати: що відбувається у Миронівській громаді

Досить цікаво читати блог-виправдання з боку очільника Миронівської громади Віталія Савенка. Особливо, коли це стосується грошей. Заради справедливості варто нагадати, що у Миронівці команда Савенка починала непогано, але нині все звелося нанівець. Наразі в ОТГ не діють жодні програми, безкоштовного харчування в школах немає, безкоштовного проїзду для пільгових категорій  населення нема, тротуари розбиті,  онкохворим виділяють копійки, при тому комісія, що займається розподілом коштів на лікування, некомпетентна, не все прозоро з тендерами, починаючи від закупівлі продуктів харчування, розподілу земель, і закінчуючи будівництвом низки об’єктів

У березні 2021 року оперативники управління стратегічних розслідувань у Київській області Нацполіції та слідчі обласної поліції викрили одного із заступників Миронівського міського голови під час отримання від підлеглого неправомірної вигоди. У повідомленні йшлося про те, що посадовець за певну «винагороду» нараховував максимально завищені премії та надбавки окремим працівникам виконавчого комітету - від 200% до 350 % до щомісячної заробітної плати. Натомість підлеглі віддавали йому частину коштів - від 5 000 до 40 000 грн. Сума щомісячного відкату заступника  міського голови  складала до 200 000 грн.

Під час проведення санкціонованих обшуків у службовому кабінеті  було виявлено та вилучено «чорнові» записи із зазначенням даних про отримані кошти, а також 17 000 грн, які були передані як неправомірна вигода.

Тим часом на всі прохання про допомогу важко хворим миронівчанам, що проходять лікування як в Україні так і закордоном та якими опікується  ГО «Вільні люди України» та благодійний фонд «Вільні люди України», міською радою виділялися мізерні суми  порядка 3000 грн...

Отож, на початку липня місцеві  активісти  керівник ГО «Вільні люди України» Вадим Верхолаз та  співзасновниця ГО «Вільні люди України», голова благодійного фонду «Вільні люди України»  Ольга Чупіс та Олександр Шелепов направили запит у місьраду з проханням надати інформацію про зарплати керівників.

Понад півтора місяця не надходило відповіді на запит, по простій причині приховування, і лише після звернення до омбудсмена Верховної Ради по правах людини заказним листом, тобто, після натиску зверху, надійшла офіційна відповідь за підписом самого голови Миронівської міської ради  Віталія Савенка. Сумами заробітних плат та премій, озвученими у офіційній відповіді,  правду кажучи, були шоковані всі миронівчани. Кількість коментарів  під постами на цю тему  у фейсбук-групі «Наша Миронівщина» просто зашкалює...

Слід зауважити, що 13 вересня цього року на каналі 1+1 у програмі «Гроші» якраз йшлося про позахмарні зарплати керівництва Миронівської міської ради, при тому, що у Миронівці немає промисловості, а люди працюють  за 5-6, максимум за 10 000 гривень.

Згадали у програмі і «про міську зону відпочинку, зарослі буряном стежки, танцмайданчик, на якому досі проводять святкові заходи, і про дороги в межах міста, де яма на ямі». Заодно показали на всю Україну обличчя  чиновників, які в пріоритет своєї роботи поставили набивання кишень всіма можливими засобами.

Нагадаємо, що 5 листопада  цього року на  на 17-ій позачерговій сесії Миронівської міської ради восьмого скликання до складу  і так неабияк роздутого апарату Миронівської міської ради та виконавчого комітету вольовим рішенням самого складу та «представником великих грошей» МХП – найбільшого платника податків до бюджету Миронівської ОТГ, очільником ПрАТ «Миронівського заводу із виробництва труп і комбікормів» Олександром Жукотанським було внесено пропозицію, розглянуто та затверджено кандидатуру ще одного заступника  міського голови Віталія Савенка – Петра Сокирка, як «людини, що має навести тут лад  та прозвітувати  через три місяці».

Отже, керівник приватного підприємства Олександр Жукотанський публічно звинуватив керівний склад Миронівської міської ради у розкраданні та дерибані бюджетних грошей, та забрав у міського голови Савенка повноваження керівника міської ради, передавши їх  Петру Сокирку, якого  самі миронівчани не обирали на цю посаду, цим самим нівелювавши закон про вибори до місцевих рад та децентралізацію та право людям самим обирати гідне керівництво.

Слід зауважити, що  у новині за 5 листопада зі слів пані Ольги Чупіс подані неправдиві дані про те, що активісти, яких не пускали до зали «зрештою прорвалися та вже нікому не заважали». Бо насправді, активістів так і не пустили на 17-те сесійне засідання Миронівської міської ради.

На 18-й сесії активісти знову підняли питання про кадрові зміни, на якому акцентували увагу ще чотири місяці тому, тобто про заміну секретаря міської ради Андрія Скидана, який досі незаконно обіймає цю посаду. Пан Скидан сумнівним способом пройшов у депутати, бо він  балотувався від партії ВО «Батьківщина», але насправді, на момент реєстрації  його в ТВК, він був керівником партії « Укроп», про що є офіційна відповідь від Міністерства юстиції України. А це вже кримінальна справа. Заява до поліції подана ГО «Вільні люди України», громадськість чекає на неупереджений розгляд, хоча припускає, що справу «замнуть». Він в депутати не пройшов, натомість обмінявся  місцями з таким собі паном Череватим із ВО «Батьківщина». Таким чином, мер призначив його на посаду секретаря міської ради. Наразі справа  перебуває на розгляді у поліції.

Також йшлося про місця для підприємців, які не мають можливості нормально працювати, про відсутність соціальних аптек, про неправомірні нарахування зарплат та премій, і як наслідок, розкрадання 400-мільйонного бюждету громади. У відповідь голова підтвердив, що йому відверто «плювати на громадкість», «що нормально красти 7,5 млн з бюджету», раз по раз не даючи активістам озвучити свої претензії, та наполягав на тому, що «правоохоронні органи розберуться». Натомість ГО «Вільні люди України» обявило повну недовіру  до влади та  пообіцяло найближчими днями провести пікет  біля стін міської ради.

Після того вже, як активісти покинули сесійну раду, начальник фінвідділу міської ради  заявила, що всі документи, представлені активістами стосовно заробітних плат апарату ради, та підписані особисто головою міської ради, неправдиві, тобто, голова міської ради ставив підпис, не знаючи під чим?

До слова, 50 000 грн для онкохворої Ірини Коркішко активісти  таки вибили, видушили зі знущанням, з поліцією, з образами, з криками начальника фінвідділу, що грошей нема, і що  мер сказав: нехай умирає, хоча попередньо у кабінеті обіцяв матері хворої, що кошти виділить.
Тим часом за 10 місяців каденції лише начальник апарату міської ради отримала понад десятки тисяч гривень зарплат та премій, а всього за 10 місяців вкрадено лише на премії  чиновникам міської ради  понад 4 млн гривень.

Важливо тут зазначити, що на першій установчій сесії депутати  міської ради проголосували за  затвердження розмірів цих позахмарних заплат та премій, тому при всьому бажанні вони не можуть нині висловити якусь свою думку в будь-якій ситуації, бо вони пов’язані між собою вирішенням земельних питань, тендерів та ін. Тобто, як мер скаже, так і проголосують. Основне, чим вони займаються на сесіях – це розтягування і дерибан земель, позаяк землю вже  почали виділяти на членів своїх родин та  на підставних осіб. Ось тому на останній та й на попередніх сесіях депутати міської ради стійко мовчали, бо в кожного, як кажуть «рильце в пушку».

Наразі на руках у ГО «Вільні люди України» є ціла тека документів за підписом голови, де детально та помісячно розписані  нараховані заробітні плати, доплати, премії  і де рахунок  йде  переважно в десятках тисяч гривень... Як-то кажуть: No comment...

P.S. Доки писалася ця стаття, керівник ГО "Вільні люди України" Вадим Верхолаз отримав офіційну відповідь з поліції про відмову про порушення кримінальної справи проти секретаря Миронівської міської ради Андрія Скидана. Миронівська поліція не вбачає в цьому ніякого злочину. Втім, як і передбачалось...Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: