Усе буде МХП: як у Миронівці готуються до "транзиту" влади
5 листопада відбулася чергове засідання Миронівської ради, яка формально нічим особливо не відрізнялася від інших. Тим не менш, "Моя Київщина" пропонує трошки ознайомитися з розкладами у вотчині МХП – підприємства Юрія Косюка, яке є фактичним монополістом у цих краях
Минулого року жителі Миронівки вже втрете за останні 10 років обрали головою Миронівської міської ради Віталія Савенка. Цього разу він балотувався від партії "Європейська Солідарність".
Але як стверджують містяни, після останніх виборів працювати меру з багаторічним стажем стало менш комфортно ніж за попередніх каденцій. І не лише через те, що Віталій Савенко мав численні труднощі із створенням Миронівської ОТГ.
Головна проблема полягає в тому, що найбільший бізнес-"феодал" громади вирішив погратися в політику. Керівництво основного бюджетоутворюючого підприємства - агроіндустріального холдингу МХП, що належить ексзаступнику голови Адміністрації президента часів Петра Порошенка Юрію Косюку, відомого за такими торговими марками як: "Наша ряба", "Легко", "Бащинський" воліє не лише брати участь у політичному житті громади, а ще й контролювати місцеву влади.
Саме ці обставини вплинули на призначення одного з заступників міського голови – Петра Сокирка, якого напряму називають людиною, що представляє інтереси холдингу МХП.
Невеличка довідка: Петро Олександрович Сокирко 1961 р.н., депутат Миронівської районної ради багатьох скликань, у 1994 році – заступник голови Миронівського міськвиконкому. З 1995 року – перший заступник голови Миронівської РДА. У 1998 році Сокирка було призначено головою Миронівської районної державної адміністрації. А вже 2010 року був обраний депутатом Київської обласної ради VI скликання за списками Партії регіонів. На місцевих виборах 2015 року Петро Сокирко обраний депутатом Миронівської районної ради за списками партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
Таким чином, у Василя Савенка та Петра Сокирка чимало спільного – багаторічний досвід роботи на керівних посадах та ще й однакові політичні вподобання.
На сторінці міської ради про 17-ту позачергову сесію Миронівської міської ради восьмого скликання було написано кілька сухих речень –перелік прийнятих рішень. Але насправді на цьому засіданні було що подивитись і що послухати.
На початку сесійного засідання у холі ради лунали душороздираючі крики: "Больно, не роби больно". То поліціанти не пускали до зали представників громадськості. Зрештою активісти прорвалися до зали та вже... нікому не заважали.
Першим у порядку денному було розглянуто питання "Про внесення змін до рішення грудневої сесії 2020 року "Про затвердження структури апарату Миронівської міської ради та виконавчого комітету", а саме збільшення штату апарату за рахунок введення посади заступника міського голови з 08.11.2021 року. Потім міський голова Віталій Савенко вніс пропозицію розглянути кандидатуру Петра Сокирка на посаду заступника міського голови. На запитання із залу "Замість кого?" Савенко саркастично відповів: "Замість мене".
Підтримати кандидатуру Петра Сокирка на сесію прийшов і очільник ПрАТ "Миронівського заводу із виробництва круп і комбікормів" Олександр Жукотанський. Це досить значима фігура в громаді, адже завдяки підприємству помітно розвивається інфраструктура регіону, та і до самого Жукотанського за фінансовою допомогою, у скрутний час, звертається чимало миронівців.
У своєму виступі Жукотанський характеризував Сокирка, як людину з твердим характером, та великим досвідом. Далі пряма мова: "Я, як представник великих грошей, а це більше 200 млн грн щороку маю право попросити вас, щоб ви взяли на роботу заступника (міського голови). Сокирко має піти в команду і допомогти досвідом. І я, ризикуючи авторитетом, а він в мене не обісраний, кажу, що у Сокирка є задача, як у людини, яка має навести тут лад та прозвітувати перед вами через три місяці".
Отож після такого щирого виступу від напруги, що виникла на початку засідання, не лишилось і сліду. Всі питання порядку денного були мирно проголосовані. Вийшло як в тій приказці: Хто платить, той і музику замовляє. І це вже стало традицією в нашій країні.
Але не варто забувати, що Олександр Жукотанський – "права" рука олігарха Юрія Косюка, на якого покладено вирішення всіх проблем компанії в регіоні. У 2019 році Косюк сподівався, що бренд МХП та гроші дозволять отримати Жукотанському мандат депутата Верховної Ради. За його кандидата проголосували, але представниці "Слуг народу" Анні Скороход повірили більше. Це був поки єдиний і невдалий похід Жукотанського-старшого у велику політику (до цього він обирався депутатом Миронівської райради від "Солідарності"). Щоправда, у родині йде зміна поколінь. В обласну раду минулого року пройшов син Олександра Жукотанського Дмитро. Місцеві його характеризують як типового мажора.
Як працюватиме дует Савенка-Сокирка покаже час. Але схоже на те, що ми маємо справу з початком "транзиту" влади. А тому все скоро у Миронівці буде МХП...
Читати "Моя Київщина" у Telegram