#

Псевдошеремета та демарш Іваненка або Чому готують альтернативну сесію Київоблради

26.11.2020 19:33
Псевдошеремета та демарш Іваненка або Чому готують альтернативну сесію Київоблради
Фото з мережі Інтернет

П’ятничне засідання облради може стати вирішальним для формування більшості. Голосування за президію облради буде, що називається, на тоненьку. Про політичні баталії читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Нашому виданню вдалося дізнатися про певні деталі перепитій засідання облради, яке відбулося в середу, і завершилося скандалом і публічними звинуваченнями на адресу "Слуги народу", "Батьківщини" і ОПЗЖ з боку ексрегіонала, а нині лідера Київського обласного осередку "За майбутнє" Ярослава Москаленка, який де-факто оформив союз із "Євросолідарністю".

Голосування за кандидатуру Олександра Склярова, який теж не зумів набрати з першого разу мінімальні 43 голоси, аби стати головою облради, супроводжувалися кулуарними конфліктами. Так, представники партії Порошенка практично за руку зловили брата депутата від "слуг", бізнесмена з Переяславщини Михайла Шеремету. Рідний брат приїхав проголосувати за родича, який не зміг прибути на голосування, щоб підтримати Склярова. Щоправда, сміття з хати депутати вирішили не виносити. З ким не буває…

Водночас, Москаленку, який теж йшов на голову облради, не вистачило одного голосу через принциповість одного з депутатів "Євросолідарності". Йдеться про відомого броварчанина Олега Іваненка, який, вочевидь, згадавши подробиці біографії Москаленка – зокрема, його активну участь в голосуванні за диктаторські закони 16 січня 2014 року – просто поїхав додому. Відсутність його "золотого" голосу стала вирішальною в необранні Москаленка. І тепер, схоже, потяг пішов.

Власне чому пішов? Для того, щоб це зрозуміти, перейдемо до засідання, яке відбудеться в п’ятницю. Справа в тому, що після того, як усі роз’їхалися додому – під керуванням нардепа-"слуги" Олександра Дубінського пройшла секретна альтернативна президія на трьох (партій: ОПЗЖ, "Батьківщини" та "СН"), де активність проявили колишня голова облради Ганна Старикова, яка не проти знову опинитися в президії, а також її патрон Костянтин Бондарєв. Три політсили вирішили, що в опозиції разом із "Солідарністю" має бути і "За майбутнє". І нагадали членам фракцій про імперативний мандат – щоб ніхто не схотів підіграти Москаленку. Саме цю диспозицію (3 проти 2) депутати трьох політисил, у яких разом 45 голосів, планують закріпити на сесії. Чи буде вона легітимною з урахуванням відсутності представників двох політсил? Це питання, схоже, буде вирішуватися в судах.

Власне, в судах і Центрвибочкомі зараз вирішується й інше питання: чи можливо "дозавести" в облраду ще одну фракцію? Справа в тому, що формально на сайті ЦВК досі не оприлюднили повного складу депутатів облради. Чисто за формальними ознаками все можуть відіграти назад, і запустити "Наш край", якому не вистачає для подолання 5-відсоткового бар’єру буквально кількасот голосів.

Зараз серед депутатського корпусу ширяться чутки про відновлення перерахунку голосів у Фастові, що дасть можливість змінити політичний ландшафт у облраді – входження "Нашого краю" забере у великих фракцій ("Солідарності", "слуг" та "За майбутнє") по два голоси на користь нової партії в облраді. Її "заводять" не від легкого життя: вона має стати четвертою в коаліції проти партій Порошенка та Коломойського-Палиці. Утім, чи станеться такий "фінт" - наразі невідомо: політична боротьба за владу в області досягла піку.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст