#

"Рідня": Як знімається кіно на Київщині

09.12.2020 08:00
"Рідня": Як знімається кіно на Київщині

Містечка Київської області регулярно перетворюються на знімальні майданчики для різноманітних кінострічок. Ще влітку тут проходили зйомки комедійного серіалу, який нещодавно з’явився на великих екранах. Журналісти «Моєї Київщини» спостерігали за знімальним процесом

Будинок культури Коцюбинського, Білоцерківський вокзал і ще низка локацій Українки, Василькова, Бориспільського району впізнають жителі Київщини у новому серіалі під назвою «Рідня», прем’єра якого відбулася цього тижня.

За сюжетом, головний герой Артем повертається до рідного містечка після того, як 10 років тому поїхав будувати кар’єру у великому місті. Увесь цей час він жодного разу не навідував родину та дівчину, якій обіцяв колись одружитися. Тепер же ж приїхав додому з досить неоднозначними намірами - від керівництва він отримав завдання побудувати замість місцевого будинку культури торговий центр. 


«Зрозуміло, що мегаполіс дає багато спокус, можливостей, грошей. Але за це все людям доводиться платити, іноді й втратою родинних зв’язків. Після повернення в рідне містечко наш герой зіштовхнеться з рядом проблем і потрапить в різні смішні історії, у такий собі світ абсурду, з його точки зору. Це досить ексцентрична комедія - на певному етапі ми навіть перейдемо не до драматичних, а до трагедійних моментів», - поділився режисер серіалу Сергій Щербин.

«Коли чуєш слово «рідня» вже розумієш, що це буде весело. В серіалі розкриваються проблеми батьків-дітей, людей, які їдуть зі свого дому і забувають про своє коріння, кохання, яке повертається через 10 років. Це дуже людська історія», - додав виконавчий продюсер проєкту Тарас Семеняк.

Як розповів продюсер, на вибір локації для зйомок впливає багато факторів. Однак, оскільки дія серіалу відбувається саме в маленькому містечку, населені пункти пристоличного регіону підходять для цього ідеально. Адже, погодьтеся, жоден мегаполіс не зможе передати дух та автентичність провіції.


«Коли читаємо сценарій, ми вже розуміємо, які місця для картини підійдуть найкраще. Під час передзнімального процесу ми об’їздили багато локацій і зрозуміли, що в Київській області є багато красивих місць. За останні роки тут багато що відреставрували, зробили гарні парки, вулиці, центри. Зрозуміло, що нас, кіношників, це приваблює. Маленькі, затишні, компактні місця для художнього ефекту - те, що треба».

Особливо серйозно поставилися локейшн-менеджери й до вибору одного з ключових «персонажів» серіалу - будинку культури. «Розглядали багато варіантів. Наприклад, Дарницький, який знаходиться у Києві, занадто великий як для маленького міста. Натомість, будинок культури в Коцюбинському підійшов ідеально. Він був побудований у 1955 році, і його архітектура справді передає всю необхідну атмосферу», - додає виконавчий продюсер. 


Місцеві до знімального процесу поставилися з цікавістю. Вони змогли не лише поспостерігати за зйомками, сфотографуватися з кумирами, а й спробувати себе в ролі акторів масових сцен.

У проєкті «Рідня» знялися Інна Приходько, Євгеній Ламах, Леся Самаєва, Катерина Кістень, Станіслав Боклан, а також Дмитро Коляденко, ПТП та Мішель Андраде. Головні ж ролі виконали Клавдія Дрозд та Гаврило Федотов. 


«Не хочу розкривати сюжет, але можу натякнути, що граю я самого себе - відому особистість, колишнього балетмейстера, шоумена. Але в мене дуже смішні, непередбачувані сцени, не в стилі Діми Коляденко, зі мною в житті такого ніколи не було. У «Рідні» дуже багато гумору, але не награного, а хорошого, людського. Зараз, у такий складний час, коли світ перевернувся і руйнується, коли багато людей в депресії, потрібні саме такі серіали», - розповідає Дмитро Коляденко.

«Моя роль мені дуже подобається. Граю я Ірину - рідну сестру головного героя. Її перше кохання втекло, бо злякалося відповідальності, і вона сама виховує 13-річного сина. Ця жінка вміє постояти за себе і за інших також. Вона - добра, мила, позитивна, однак життя в неї нелегке, оскільки вона працює, виховує дитину, допомагає батькам - це все лежить на її  тендітних плечах. Глядач в цьому серіалі впізнає себе. Адже така характеристика описує середньостатистичну українську жінку. Це не просто комедійний серіал, це стрічка про сімейні цінності, традиції, про пріоритети в житті, і те, як їх правильно розставляти», - коментує акторка Інна Приходько, одна з пародисток «Великої різниці по-українськи», яка також відома своєю роллю у «Скаженому весіллі». 


«Я граю персонажа на прізвисько «Муха», таксиста з районного центру. Він веселий, відкритий, сонячний, близький мені своєю добротою, щирістю, наївністю. Однак я в такі ситуації, дякувати Богу, не потрапляв, і, сподіваюсь, не потраплю. Цей серіал дуже актуальний та повчальний. Нехай люди подивляться збоку на те, якими вони є», - додає зірка фільмів «Черкаси» та «Крути 1918» Євгеній Ламах. 

Працювати в умовах карантину було досить непросто. Однак знімальна група намагалася забезпечити всі протиепідеміологічні заходи - використовувати маски, антисептики та дотримуватися необхідної відстані. 


Авторами сценарію виступили Артем Кобзан, Руслан Нікулін, Андрій Виштак. «Як сказав Мартін Скорсезе: «Щоб зняти хороший фільм, необхідні три складові: сценарій, сценарій, сценарій». Нам дуже пощастило з авторами, сценарій «Рідні» дійсно дуже талановитий», - вважає режисер проєкту.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Євгенія Любомирська
журналістка