#

Рокитнянський селищний голова Юрій Богданов: молодь, на жаль, не надто хоче йти на роботу, яку ми їй пропонуємо

27.07.2017 10:50
Рокитнянський селищний голова Юрій Богданов: молодь, на жаль, не надто хоче йти на роботу, яку ми їй пропонуємо

"Моя Київщина" продовжує знайомити своїх читачів із представниками влади Київщини – головами міських, районних та селищних рад. Сьогодні ми побували у районному центрі Рокитному, де познайомилися із очільником селищної ради Юрієм Богдановим

- Юрію Андрійовичу, розкажіть, будь-ласка, про шлях, який Ви пройшли, перед тим, як очолити Рокитне, і чим займались раніше?

- Починаючи з 2002 року я пропрацював на різних посадах у Рокитнянській районній раді. З 2010 року я почав працювати у Рокитнянській селищній раді, коли був обраний секретарем селищної ради. На позачергових виборах у 2014 році мене обрали селищним головою. Вже у 2015 році на місцевих виборах я обійняв цю посаду вдруге.

Хочу подякувати своїм депутатам селищної ради та членам виконкому, всі вони досить активні та авторитетні люди, які вболівають за наше селище, достаток громади, чистоту, гарні дороги, освітлення тощо. Звичайно, не варто забувати про співпрацю із  Рокитнянською райдержадміністрацією, районною радою та керівниками наших підприємств. Окремо хочу подякувати депутату Київської обласної ради Михайлу Сіренку (власник ПП «Сімол», яке вигодавляє масломолочну продукцію, - ред), який нам допомагає у всіх питаннях.

Яка ситуація з виборами до ОТГ? Яка готовність до них у Рокитнянському районі, , чи збираєтесь Ви балотуватися на посаду очільника територіальної громади?

- Ми однозначно підтримуємо закон про децентралізацію. У 2015 році на сесії Рокитнянської селищної ради ми прийняли рішення про об’єднання територіальних громад із центром у селищі Рокитне. Ми надіслали усім 14 сільським радам наше рішення і чекаємо відповіді. Повторно надали їм рішення буквально на минулому тижні, і 10 серпня ми маємо отримати від них відповіді про об’єднання громад на основі Рокитнянської селищної ради. Тобто в нас є 23 населені пункти і 14 сільських рад, які мають можливість об’єднатися в одну територіальну громаду із центром – селище Рокитне.  У Рокитнянській райдержадміністрації неодноразово були проведені зустрічі з сільськими головами,  в присутності голови районної ради та керівників сільськогосподарських підприємств.

 - Розкажіть про ситуацію з Рокитнянською інфраструктурою. Зокрема, з освітніми закладами та промисловістю, а отже – й з робочими місцями для молоді…

- У Рокитному діє 5 шкіл та стільки ж дитячих садочків, також у нас працює ліцей та профліцей. У селищі діють три комунальні підприємства – КП «Рокитневодоканал», КП «РокитнеЖЕП»,   КП «Рокитнеблагоустрій». Останнє займається не лише благоустроєм селища Рокитне, але й вивозом сміття з приватного сектору по договорам. «Рокитне ЖЕП», в свою чергу,  обслуговує багатоквартирні житлові будинки, і також займається вивозом сміття.

«Рокитневодоканал» забезпечує громаду селища питною водою, яка має високий рівень по всім показникам. Ми, до речі, в цьому році розробили документацію по модернізації блоку з ультрафіолетовим знезараженням на суму 4,7 мільйони гривень. Зауважу, що ми беремо участь в обласній програмі по екології, завдячуючи нашому депутату облради Сіренку, і чекаємо коштів вже цієї осені.

Також ми розробили документацію на проведення ремонту спортивної зали у селищному будинку культури, орієнтовна вартість якого 850 тисяч гривень; провели енергоаудит двох дошкільних навчальних закладів, на основі якого ми будемо замовляти проектно-кошторисну документацію по впровадженню утеплення дитячих садків. Також розроблено документацію на капітальний ремонт чотирьох селищних вулиць.

Що ж стосується молоді, то в Рокитному робочих місць для неї вистачає.  Але є дещо інша проблема. Ось  наприклад, нам  зараз треба двох працівників в КП «Рокитне ЖЕП» і трьох працівників в КП «Рокитнеблагоустрій», і ми не можемо знайти людей на ці робочі місця.

А чому так? Справа в компетенції чи зарплаті?

- Справа в тому, що молодь, мабуть, не надто хоче йти на таку роботу. Компетенції особливо там не треба ніякої, тому що на сьогодні там треба такі професії як електрозварювальник, електрик, людина по благоустрою, яка займається озелененням території. Стосовно зарплатні, хоч люди і отримують мінімальну, ми даємо премії.

Скажіть, який у Рокитному річний бюджет і хто переважно його наповнювач?

- У нас є таке приватне підприємство «Сімол», яке працює на території Рокитного. Також в нас працює сільськогосподарське підприємство СТОВ «Нива», ТОВ «ЗЛАТІБОР», ТОВ «Елеватор «Успіх Рокитне», ТДВ «Рокитнянський спецкар’єр», ТОВ «Рокитнянське ХПП», ТОВ «РКДЗ», ТДВ «Синявське», СФГ «Авангард», Рокитнянський РП ПАТ «Київобленерго», Рокитнянська дільниця Кагарлицької ФЕГГ ПАТ «Київоблгаз», місцеві підприємці. На жаль, на сьогодні в нас вже як два роки не працює цукровий завод, тому що не сіється цукровий буряк…

Чи є вагомі, кричущі  проблеми у селища, і які саме? 

- Ми оформляємо земельну ділянку під кладовище за межами населеного пункту, і оформлюємо вже дуже давно. Детальний план земельної ділянки, що знаходиться за межами Рокитне по вулиці Окружна вже розроблений, а ми вже років п’ять не можемо завершити оформлення її належним чином.

Інша проблема: хоч ми є в Київській обласній програмі, ми досі не можемо завершити будівництво полігону твердих побутових відходів. На це нам було передбачено кошти в сумі 9,2 млн. але зараз ми чекаємо ці кошти, які мають прийти восени.

- Юрій Андрійович, до нашої редакції нещодавно звертались жителі селища Рокитне, котрі скаржились на роботу бетонного підприємства по вул. Поповича, 41, називаючи його онкологічно небезпечним. Дане підприємство дошкуляє своїм гуркотом та великими викидами бетонного пилу. Чи може йти мова про його закриття? Прокоментуйте ситуацію.

- Підприємство і на даний час працює, але вже з меншими потужностями. Справа в тому, що селищна рада - не контролюючий орган, і я не можу його закрити, в мене немає таких повноважень. Дана земля була викуплена власником підприємства для промислових цілей.

Так, до селищної ради люди також неодноразово звертались, і ми, в свою чергу, створивши комісію, за участі архітектора та представників Держпродспоживслужби, виїжджали безпосередньо на місце, дали свої рекомендації, склали відповідний акт та повідомили контролюючі органи. 

Перевіркою діяльності подібних підприємств займаються контролюючі органи, куди власне і звертаються люди саме з цього приводу. Саме ці установи можуть давати оцінку, рекомендації тощо стосовно роботи того чи іншого підприємства.

Зараз у Київській області мабуть не знайдеться ні одного населеного пункту із гарним дорожнім покриттям. Хотілося б дізнатися, наскільки для Рокитного ця проблема актуальна, та чи, на Вашу думку, стан доріг Рокитнянщини є задовільним?

- Ми вже витратили більше мільйону гривень на ямковий ремонт. Чомусь в цьому році в нас дороги посипались, як ніколи. Це, мабуть, пов’язано з погодними умовами, які склались. Дороги просто не витримали різкого перепаду температури. Ремонт проводимо за допомогою Рокитнянського дорожнього управління, залучаємо також спеціалістів із Миронівки, обов’язково залучаємо технагляд, який робить контроль за проведенням робіт. Але загалом дороги у задовільному стані.

До речі, не на останньому місті в нас стоїть питання вуличного освітлення. Сьогодні активно займаємось освітленням вулиць, замінюємо лампочки тощо. Увечері ходити вже не страшно. Центр селища взагалі освічується до о пів на четверту ранку.

 - І трохи про медицину… Чи підтримуєте Ви медичну реформу, і чи є якісь зрушення в селищі в плані створення госпітальних округів?

Медична реформа активно обговорюється жителями селища. Щоправда, громадських слухань ще не було, наразі це питання вирішується. Я підтримую медичну реформу, але ще є відкритими дуже багато питань у жителів району. Звичайно, хотілося б змін на краще, якщо буде і сучасне медичне обладнання, краще обслуговування, державна підтримка, це було б дуже добре.

 

- Давайте поговоримо про учасників АТО. Яка ситуація нині із виділенням їм земельних ділянок ?

Земельні ділянки активно виділяються. Одна з прогресивних речей нашої селищної ради - розробка детального плану забудови земельних ділянок на території селища Рокитне. Це по 10 соток для будівництва житлових будинків і споруд учасникам АТО. Орієнтовно є 280 ділянок, 115 з них ми вже роздали.

Земельні ділянки розподіляються в присутності громадськості та  ЗМІ.  Запрошені учасники АТО беруть участь у жеребкуванні, кому яка ділянка випаде.

Є й інші наші кроки, які мають показати нашу шану перед нашими воїнами. Так, центральну вулицю Рокитного перейменовано на честь учасника АТО, Героя України, фельдшера Ігоря Зінича, який загинув захищаючи і рятуючи наших поранених захисників в Донецькому аеропорту.

Чи має місце допомога нашим солдатам на фронт, зокрема, гуманітарна допомога?

Так, ми підтримуємо наших воїнів, організовуємо збір речей, продуктів харчування тощо. Допомагають багато волонтерів, керівників сільгосппідприємств, приватних підприємців. Багато простих людей допомагає чим може: провізією та городиною. Ніхто осторонь не стоїть.

Має місце і матеріальна допомога від селищної ради. Учасникам АТО ми в залежності від бюджету виділяємо 500-1000 грн., а якщо воїн знаходяться на лікуванні – до 3 тис. грн.  А взагалі Рокитнянська селищна рада завжди намагається допомагати і ветеранам Великої Вітчизняної, ветеранам АТО, воїнам-афганцям, ліквідаторам на Чорнобильській АЕС. Це всі ті люди про який не можна забувати. 

- Які плани на найближчий рік?

По-перше, у нашої селищної ради немає власного приміщення. Тому ми хочемо відремонтувати та переобладнати приміщення колишньої аптеки, яка теж знаходиться на центральній вулиці, та отримати окреме приміщення місцевого органу влади.  Документація вже розроблена, чекаємо тільки на декларацію на початок виконання будівельних робіт. 

По-друге, цьому році ми плануємо зробити реконструкцію Алеї Слави, на що вже  також розробляється документація. Планується, що на алеї буде встановлено пам’ятник учасникам АТО з одного боку, та пам’ятник Афганцям з іншого…

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: