#

Побиття Сапожка: розбійний напад чи передвиборчий PR

25.12.2020 07:56
Побиття Сапожка: розбійний напад чи передвиборчий  PR
Ігор Сапожко

Доки поліція розслідує напад на мера Броварів,  деякі недоброзичливці Ігоря Сапожка вважають цей інцидент імітацією злочину заради підвищення виборчого рейтингу політика напередодні дострокових виборів.

Як ми вже повідомляли у стрічці новин,  21-го грудня о 21 год. 30 хв. у селі Гнідин, що на Київщині, група невідомих осіб здійснила розбійний напад на міського голову Броварів  Ігоря Сапожко та його родину.

Того вечора озброєнні зловмисники в кількості п’яти осіб зв’язали господарів та, погрожуючи фізичною розправою, викрали гроші, вироби з золота, після чого зникли у невідомому напрямку.

Цікаво зазначити, що спершу у хроніці поточних кримінальних злочинів на сторінці Головного управління Нацполіції в Київській області прізвища постраждалих названі не були, а сама новина вийшла під назвою: «Поліція проводить оперативно-розшукові заходи щодо затримання осіб, які вчинили розбійний напад на жителя Київщини»

В часи, коли ЗМІ рясніють інформацією про смерть відомих людей від коронавірусу, на цю інформацію ніхто б мабуть й не звернув особливої уваги, з врахуванням ще й криміногенної ситуації в регіоні (буквально того дня Нацполіція за гарячими слідами затримала злочинця, який у Броварах здійснив злочинний напад на жінку) однак у даному випадку маємо факт, що напад був здійснений на відомих на Київщині осіб, що входять до політичної еліти регіону: сам Ігор Васильович Сапожко понад  десять років очолює громаду міста та знову прагне стати мером на повторних виборах, які намічено провести 17-го січня  вже нового року, а його дружина - Марина Анатоліївна нещодавно за квотою «Батьківщини» обійняла посаду першого заступника голови обласної ради.

Тому вже наступного дня постраждалий відмовився від анонімності і здійснив публічну заяву, текст якої розмістив на своїй сторінці у Facebook:

“Вчора о пів на десяту вечора група з п’ятьох озброєних чоловіків увірвалась в мій будинок, де в цей час знаходилась моя сім’я – дружина та дев’ятирічний син. Попри те, що всі заощадження, які були в домі, ми віддали одразу, злочинці зв’язали дитину та Марину і на їхніх очах почали мене бити. Після цього влаштували в будинку погром і швидко зникли.

На місце події прибули правоохоронці, відкрита кримінальна справа, триває слідство, яке має кваліфікувати справу.

Переконаний, що це не просто грабіж з ціллю заволодіти майном. Я сприймаю цей факт як політичний тиск та розправу в чистому вигляді, з метою залякати та змусити мене зняти свою кандидатуру з виборчих перегонів.

Ми з командою пережили брудні технології «чорного» піару, потім почались обшуки в міській раді, «за вуха» притягували факти та порушували десятки кримінальних справ, які розвалювались одна за одною в процесі слідства. Жодне з цих безпідставних звинувачень не було підтверджено та не дійшло до судового розгляду. Далі були спроби сфальсифікувати результати виборів 25 жовтня через міську ТВК, але і тут наших опонентів спіткала невдача. Тож, коли ці методи тиску не подіяли, залишився один – фізична розправа наді мною та моєю родиною.

Незважаючи на жахіття, яке пережила моя родина, я хочу запевнити, що залякати мене не вдасться. Я в жодному разі не зраджу довіру тисяч броварчан, які мене підтримують. Ми разом вибороли перемогу 25 жовтня і обов'язково переможемо 17 січня 2021 року.

А всім своїм опонентам раджу діяти виключно в правовому полі та не перетворювати вибори в Броварах на криваву бійню. Результати повторних виборів 17 січня нас розсудять”

У наступному пості Сапожко опублікував фото наслідків побиття та дав певне пояснення тому, що відбулося:

«Да. Дехто запитував про “докази в студію“, писав про „кілька синців на руках“ тощо. Що ж, докази як то кажуть на обличчі. Без особливого бажання, але демонструю наслідки «демократичних та прозорих» виборчих перегонів в Броварах. Далі буде», — говорилося  у тексті  наприкінці публікації,  який Ігор Сапожко згодом прибрав, разом з ілюстрацією. Ми ж її тут репостимо з сайту порталу ТСН, де вона збреглася.

 Можливо,  хтось з піарників порадив йому прибрати фотографію, оскільки навіть постраждалий в очах виборця політик не мусить виглядати жалюгідно, адже  потенційний переможець завжди має випромінювати переконливий оптимізм…

Водночас Сапожко, розмістив новий пост на Фейсбуці, де зокрема йдеться:

«Друзі, дуже дякую за теплі слова підтримки та побажання швидкого одужання! Приємно, що виборчі перегони ще не остаточно знищили в нас почуття людяності та співчуття) Почуваюсь нормально, якщо можна так сказати, відповідно до свого стану. Слава Богу, що все добре з дружиною та сином. Це головне! Дуже багато запитань з проханням розказати подробиці та прокоментувати подію, що відбулася».

Тому Сапожко пообіцяв розповісти подробиці під час проанонсованої на 23 грудня 2020 року прес-конференцію в агенції «Українські новини», натомість сам на зустріч з журналістами не прийшов, відрядивши туди власного адвоката Ростислава Голосія та представників свого передвиборчого штабу- Сергія Богуцькогой та Петра Бабича.

Перший у спілкуванні зі ЗМІ зробив акцент на юридичних деталях справи, а однодумці, як водиться - на політичній, погодившись зі словами постраждалого, що «це - політичний тиск, замаскований під пограбування».

Адвокат Ростислав Голосій спершу фактично повторив зафіксовану на порталі Нацполіції інформацію, про те, що: «До будинку одразу прибули група реагування патрульної поліції, слідчо-оперативна група місцевого відділу поліції, працівники криміналістичної лабораторії, кінологи.

Наразі тривають оперативно-розшукові заходи щодо затримання зловмисників. На розшук розбійників максимально задіяні оперативні підрозділи, сили та засоби поліції Київщини.

За даним фактом поліцейські відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст.187 (Розбій) Кримінального кодексу України.   За скоєне зловмисникам загрожує ув’язнення строком від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна»
Втім, суху поліцейську хроніку він доповнив деякими емоційними подробицями. Зокрема він повідомив, що того вечора «натовп дужих чоловіків у масках посеред ночі увірвався в будинок, господарів зв’язали, побили. Погрозами та стусанами бандити змусили їх віддати усе, що було цінного в дому – золоті прикраси та 10 тисяч доларів. І хутко зникли. Він також повідомив, що у нападників була вогнепальна зброя у вигляді пістолетів.

Політичні побратими мера повторили тезу свого шефа, про те, що даний злочин легко накладається на весь попередній хід виборчої компанії, коли команда чинного мера піддавалася брудним атакам з боку опонентів.

На думку представників команди Сапожка "Єдність", напад, який стався, мав політичні мотиви. Зокрема, Сергій Богуцький повідомив, що у нього виникли великі сумніви, що подія сталася лише через бажання наживи, адже нападники мали досить високий рівень підготовки.

"Політика – справа жорстка. Інколи люди, які намагаються дістатися до влади, виконують аморальні дії. Наша передвиборча компанія супроводжувалась політичним тиском, чорним піаром, і фіналом цього стала драматична подія – напад на міського голову Броварів. Ми вимагаємо чесного прозорого розслідування", – сказав він.

Інший представник «Команди Ігоря Сапожка – «Єдність» Петро Бабич зазначив, що  Ігор Васильович почувається відносно добре, та небезпека його життю не загрожує», – сказав Бабич, проте медики порадили йому не йти на безпосередній контакт з журналістами…

Нагадаємо, що ЦВК призначила повторні вибори і мера і всього складу депутатів міської ради (після оскарження його результатів окружним виборчим судом) на 17 січня.

Цей напад викликав низку коментарів, як у засобах масової інформації, так і в соціальних мережах. Мовляв, уся біографія постраждалого періодично межує на межі закону, тому  відомий безліччю корупційних скандалів політик змушений буде ще раз взяти участь у виборах 17 січня, оскільки «переможців не судять».

Натомість на самій прес-конференції колега-журналістка риторично запитала: навіщо тут політику приписувати, якщо вочевидь це- елементарний кримінальний напад на не самих бідних людей регіону?..

Натомість, користувачі соцмереж стверджують, що політика тут присутня, а піар навколо злочину пояснюється бажанням постраждалого збільшити власний рейтинг напередодні виборів.

Користувач з марктвенівським ніком Gekkelberry Finn зокрема  риторично запитує:

«Как то скромно обходят первую информацию о том, что дом Мэра расположен в охраняемом коттеджном посёлке! Кто грабил?»

Тезка російського терориста Igor Strelkov констатує:

«На фото он сильно избит, грабители вынесли ювелирку и деньги из дома, но крупную золотую цепь на шее у мера почему-то не заметили.... Прокол в грубой форме, инсценировка ограбления что-ли?»

Оксана висловлює скепсис: «Я от теж думаю, як вони до будинку потрапили, чи вони дверей не зачиняють, собак нема, сигналізації, охорони»

А Konstantin Bekeschenko ніби резюмує усі аналогічні версії:

«Так перевыборы на носу. Товарища срочно необходимо перевести из разряда коррупционных скандалистов в разряд пострадавших от бандитского беспредела. Наши люди жалеть любят!»

Броварський журналіст Andriy Kachor у своєму пості на Facebook, підсумувавши  нестиковки констатує:

Прес-конференція Сапожка про «напад з політичних мотивів», на яку не прийшов сам Сапожко очікувано стала дном. Жодних відповідей на ключові запитання”.

Втім, якщо вдатися до суцільної конспірології можна стати на одну дошку з пропагандистами Кремля, які на повному серйозі стверджують, що опозиційний політик Олексій Навальний сам себе отруїв «новачком»…

Мер столиці Віталій Кличко, перед тим як поїхати на поховання свого харківського колеги Геннадія Кернеса , який пішов з життя через коронавірус, встиг заявити:

«Друзі! Я, як голова Асоціації міст, звернувся до правоохоронних органів оперативно та відкрито розслідувати справу про напад та побиття мера Броварів Ігоря Сапожка.

Правоохоронці мають встановити і те, чи були такі дії зловмисників спробою політичного тиску на Сапожка напередодні місцевих виборів у Броварах, де Ігор Сапожко балотується на посаду мера міста».

До речі, за збігом обставин від коронавірусу пішов з життя інший переможець мерських  виборів із сусіднього Борисполя – Анатолій Федорчук. Тому  повторні вибори міського голови тут відбудуться 31 січня.

Нині, за словами соратників Сапожка конкуренцію йому у Броворах створює дюжина претендентів на мерське крісло, значна частина яких, як водиться,- технічні кандидати.

На виборах 25 жовтня, результати яких були визнані недійсними, вслід за Сапожком,  друге місце зайняв Дмитро Ратников, який на своїй сторінці у Фейсбуці  заявив: «Висловлюю щирі співчуття Ігорю Васильовичу Сапожку та його родині і закликаю правоохоронні органи провести ретельне розслідування справи про цей варварський напад. Такі речі в сучасному світі є просто неприпустимими».

Третє місце тоді посів депутат міської ради і ветеран місцевої політики – Валерій Іваненко (батько депутата облради Олега Іваненка), який через коронавірус, на жаль,  пішов з життя на початку грудня. Тим часом, саме Олег Іваненко планує боротися з побитим мером на виборах…

Ще про одне. Перша половина минулого року пройшла у змаганні лобістів Броварів та Борисполя за статус столиці нового укрупненого району при здійсненні адміністративно-територіальної реформи. На чергових засіданнях Кабміну та профільного парламентського комітетів висловлювалися аргументи за і проти кожного з населених пунктів цих стотисячиків. Натомість переможцями стали обидві команди і тепер ми маємо сім укрупнених районів на Київщині, включаючи - Бориспільський й Броварський райони.

Однак, за іронією долі, кримінальну справу по факту нападу на міського голову Броварів ведуть представники Бориспільского відділення Нацполіції, оскільки Гнідин, де мешкає Ігор Сапожко і де ,власне, трапився злочин, знаходиться на території останнього.

Отже, підсумуємо. На фініші року і на початку року нового для Нацполіції важливо встановити істину і оперативно знайти злочинців, для команди діючого мера- переконливо перемогти своїх конкурентів, для виборців- ретельно розібратися поміж обіцянками депутатів та передвиборчими технологіями, аби обрати найбільш гідного. Нарешті для ЦВК- перевірити законність виборчої кампанії та затвердити її наслідки. Але на першому етапі, як на мене, через карантинний локдаун з 8-го по 24-те січня, перенести їх на більш пізній термін, скажімо, на 31 січня, коли міського голову будуть обирати й сусіди з Борисполя.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст