#

Сесія Київської облради: проти "титану" та без прокурора

20.09.2019 09:42
Сесія Київської облради: проти "титану" та без прокурора
Учора відбулася 30 сесія облради

Цього тижня народні депутати України приступили до розгляду державного бюджету на 2020 рік. А в цей час їхні колеги з Київської обласної ради на своїй ювілейній 30-й сесії, яка відбулася у четвер, 19-го вересня, ухвалили низку рішень про освоєння регіонального бюджету поточного року. Водночас найбільш важливим питанням став розгляд пропозицій щодо перепорядкування комунальних підприємств області.

Півсотні питань винесли на сесію депутати, після розгляду їх на засіданнях профільних комісій та президії Ради. Дюжину з них подала Київська обласна державна адміністрація, по решті пунктів порядку денного ініціатива виходила від самих депутатів. Деякі з них були своєрідним відгомоном жорсткого протистояння між гілками влади, яке спостерігалося кілька років, аж до квітня цього року. Тож зараз, напередодні останнього кварталу року обласна рада затвердила ті рішення, які раніше, що називається -  періодично відкладалися до шухляди…

Не обійшлося без кадрових рішень: сесія вже традиційно затвердила ротацію керівників та рокіровку членів постійних профільних комісій. Окрім того достроково припинили повноваження своїх колег Олександра Качного та Сергія Буніна, у зв’язку із обранням їх на липневих парламентських дострокових виборах народними депутатами України. Натомість представниця територіальної виборчої комісії назвала імена нових депутатів обласного представницького органу, які за партійними списками «Опоблоку»  та «Самопомочі» прийшли до них на заміну - Сергія Мазепи та Володимира Власенка.

Між іншим, на сесії був присутній новобраний народний депутат від 90-го Білоцерківського виборчого округу Микола Бабенко, єдиний на Київщині мажоритарний представник парламенту цього скликання, що не балотувався від провладної партії «Слуга народу». З’ясувалося, що Бабенко завітав на сесію облради, аби підтримати своїх земляків, які зранку протестували у стін КОДА проти перспективи видобутку на узбережжі річки Рось титанової руди.

Як вже повідомляла «Моя Київщина», напередодні початку сесії жителі сіл Білоцерківського та Володарського районів зібрались під Київською обласною державною адміністрацією аби вкотре висловити свій протест проти розробки Тарасівського родовища. Люди глибоко переконані, що видобуток руд у Тарасівському родовищі відкритим способом може перетворити ближні території на "новий Чорнобиль", тому більшість з них тримала плакати "Ні екологічній катастрофі".

Власне, одним з пунктів порядку денного і була підтримка звернення територіальних громад щодо заперечення ви добудування відкритим способом  розсипних циркон-рутил-ільменітових руд (сировини для виробітку титану) представниками ТОВ «РІКО». Попри те, що минулого місяця представник цього товариства виступав у Білоцерківській мерії, де запевнив місцевих депутатів, що «небезпека перебільшена і насправді в розробці родовища немає нічого страшного, а самий видобуток не повинен сильно вплинути на річку Рось, а питання транспортного навантаження в компанії вже обговорюють. Також він зазначив, що податки на видобуток мають виплачуватись в місцевий бюджет: "Ми вирішуємо питання щодо перереєстрації компанії в тій сільській чи районній раді, де буде здійснюватись видобуток".

Натомість депутати обласної ради спрямували листа до Кабміну із вимогою не дати дозволу на видобуток тут цих копалин. Серед аргументів був і той, що засновники фірми зареєстрували її у Белізському офшорі і вочевидь в Україні буде не повний цикл вироблення тітану, а руда, як сировина за безцінь,  буде йти на експорт. Тому депутати навіть висловили побажання Уряду, зокрема, державній службі геології та надр при затвердженні наступного року перспективної програми видобутку корисних копалин ретельніше приділяти увагу екологічному факторові і давати згоду на це лише тим кампаніям, які зареєстровані в Україні.

Думка відомого експерта з питань економіки Олексія Дорошенка, який завжди виступає за розвиток реального сектору економіки, про більш продуманий підхід при вирішенні питань, які стосуються розвитку економічного потенціалу регіону, була поодинокою. В якості аргументу він навіть наводив ситуацію навколо проблеми будівництва смітєєпереробних підприємств: мовляв, громади завжди виступають проти, але альтернативою цьому є стихійні звалища сміття, де екологічна небезпека більш очевидна, натомість нема жодного відрахування до бюджету.

Левова частка питань все ж стосувалася призначення функціонуванню об’єктів комунальної власності. Депутати підтримали рішення про виділення з облбюджету 65-ти мільйонів гривень фінансової підтримки  комунальним підприємствам (установам, організаціям) спільної власності територіальних громад Київської області, які забезпечують діяльність обласної ради та обласної державної адміністрації на 2017-2019 роки», схвалили проекту змін до Київської обласної програми «Надання фінансової підтримки комунальним підприємствам (установам, організаціям) спільної власності територіальних громад Київської області на 2017-2019 роки»,

Також позитивно сприйнято пропозиції про зміну назви та затвердження статутів (положень) комунальних підприємств, закладів Київської обласної ради у новій редакції, затвердження окремих статутів комунальних підприємств КОР та збільшення їх статутних капіталів; про присвоєння імені Павла Чубинського КЗ вищої освіти КОР "Академія мистецтв";  внесення змін до низки обласних Програм, зокрема: " Вдосконалення екстреної медичної допомоги в Київській області на 2019 рік, Київської обласної цільової Програми "Турбота", Київської обласної комплексної Програми "Здоров'я Київщини на 2018-2020 роки", "Питна вода Київщини на 2017-2020 роки", "Програми енергозбереження Київської області на 2017-2020 роки", "Київщина спортивна", "Програми забезпечення містобудівною документацією Київської області на 2016-2020 роки", "Програми будівництва, реконструкції та ремонту об'єктів інфраструктури Київської області на 2016-2020 роки", "Програми залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату в Київській області на 2019-2021 роки", "Програми розвитку малого і середнього підприємництва в Київській області на 2019-2020 роки" та ін.

На сесії також розглядалися питання фінансування ОТГ, традиційні питання передачі майна, надання дозволів, питання медицини, функціонування комунальних закладів. Крім того, депутати облради прийняли ріщення «Про інтегровану систему відеоспостереження та відеоаналітики Київської області» та затвердили  порядок призначення на посаду та звільнення із займаної посади керівників закладів культури, системи освіти, охорони здоров’я, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області.

Розглядалася на сесії й питання підтримки учасників АТО. Депутати прийняли рішення про пільгову оренду приміщення  Києво-Святошинського центру психологічної реабілітації військових, розташованого у Боярці. А громадська активістка Ірина Гук навела трагічну статистику: на кожного четвертого учасника АТО, що загинув на Донбасі, приходиться один ветеран, який здійснює самогубство вже після демобілізації. У тому що проблема – актуальна свідчить й недавній інцидент з псевдозамінуванням моста метро у середу ветераном АТО, переселенцем з Криму.

Останнім 50-м пунктом порядку денного було заплановано заслуховування інформації прокурора області Максима Киричука про діяльність очолюваної їм правоохоронної структури, але він проігнорував це запрошення.

За інформацією депутатів, останній написав заяву про звільнення з цієї посади. Присутній на сесії голова КОДА Михайло Бно-Айріян, не розкриваючи деталей, повідомив, що кадрове питання з обласним прокурором буде вирішене найближчим часом і висловив надію, що на наступній сесії представники прокуратури регіону завітають до депутатів.

Під час засідання, за інформацією нашого видання, деякими політсилами (зокрема, «Свободою») готувалося обговорення ситуації навколо майбутньої ситуації навколо продажу землі – це зараз активно просувають на центральному рівні. Але в останній момент депутати дали задню в цьому вкрай важливому для країни питанні…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram