#

"Шоколадна" вода і золоте світло: Як "Білий шоколад" обдирає своїх же мешканців як липку

02.07.2018 12:21
"Шоколадна" вода і золоте світло: Як "Білий шоколад" обдирає своїх же мешканців як липку

Активно розрекламований та розпіарений житловий комплекс «Білий шоколад», який знаходиться в Білогородці, виявився не таким вже і «білим». Ми вже розповідали раніше про сумнівне виділення землі під будівництво, а також про те, що зведенням цього комплексу займається компанія, яка за КВЕДами спеціалізується на виробництві фільмів. Але як виявилося, це далеко не єдина проблема цього житлового комплексу

Мешканці ЖК під Києвом, які заселилися вже в квартири, вже зіткнулися з надзвичайно неприємною ситуацією: вони змушені платити за світло за промисловими тарифами. Тобто, замість звичайних 1,8 грн за кіловат, вони платять 2,81 – переплата складає майже гривню. Здавалося б небагато, але враховуючи те, що в одному будинку знаходиться близько 70 квартир, сума за рік виходить чималою. Чому так виходить? З 14 будинків, які введені в експлуатацію, лише два мають договір з «Київобленерго» на електропостачання. Решті ж будинків електрику продає керуюча компанія. До слова, такі дії є незаконними, адже будинки фактично заселені і брати з мешканців промисловий тариф не можна.

Одна із платіжок за електроенергію і утримання прибудинкової території 

До цього варто додати, що керуюча компанія не має ліцензії на продаж електроенергії. А цим вже мали б зайнятися правоохоронці. Як розповідають місцеві мешканці, переплати виходять «космічні», і за місяць складають понад 400 тисяч гривень. Куди діваються ці гроші, ніхто не знає. Згідно з законом, споживачів мали би приєднати до обласної мережі протягом 10 діб, але цей процес затягнувся вже на два роки. Місцеві мешканці підозрюють, що керуюча компанія за їхній рахунок намагається вирішити свої проблеми, та підозрюють, що тут є і корупційна складова між «Київобленерго» і, власне, керуючою компанією. Нібито представники компанії носять «конверти» в обленерго для того, щоб договори не підписувалися.

Але це ще не все. Лічильники, які стоять в будинках, не опломбовані і часто-густо у мешканців виявляється «накручені» показники. Довести це керуючій компанії практично неможливо. У зв’язку з цим, дійшло навіть до абсурду – деякі родини, які придбали квартиру, але поки там не живуть, отримують рахунки зі споживанням електрики в 150 і більше кіловат. При цьому, в деяких таких квартирах навіть немає «розводки», і звідки беруться ці цифри і рахунки компанія пояснити теж не може.

Показовою є ситуація однієї із мешканок ЖК. За один місяць в неї виявилося споживання електрики в 2500 кіловат. Рахунок їй прийшов на суму 16 тисяч гривень. Як таке могло статися? Керуюча компанія як завжди пояснити не змогла і замість аргументації просто… вкрала лічильник, цим самим позбавивши квартиру електроенергії. Це притому, що у цій квартирі живуть малолітні діти, і відключати її від електропостачання заборонено. Іноді ця родина підключається до сусіда, щоб, бодай, якась електроенергія в квартирі існувала. Але представники керуючої компанії, двічі на день обрізають кабель. Через все це, стосовно «Білого шоколаду» відкрито два кримінальні провадження: за шахрайство і самоуправство.

Окрім тарифів на електроенергію, варто звернути увагу на епопею з тарифами на прибудинкову територію. Проблема полягає в тому, що частина ЖК розташована на території Білогородки, тобто в межах селах. Перша спроба підняти тарифи на утримання прибудинкової території згрупувала мешканців ЖК: вони склали колективну скаргу і прийшли з нею на виконком сільради, який і мав розглядати питання підвищення тарифів. Тоді виконком проголосував проти цих тарифів, і сільський голова Білогородки Максим Зуєв запевнив, що сільська рада витребує в керуючої компанії економічне обґрунтування цих тарифів, після будуть проведені громадські слухання з приводу тарифів і тільки аж після цього, рішення буде винесено на виконком. Минає час, і це рішення тишком виноситься на виконавчий комітет, без жодних обговорень (причому питання було внесено зі слуху і на порядку денному воно не стояло), приймає рішення про підвищення тарифів. Головним доводом своєї правоти Зуєв навів те, що громадські слухання, виявляється, в цьому питанні не обов’язкові, і вони вирішили не питати громаду. При цьому, тарифи були введені в дію доволі дивним чином – публікації на сайті про підвищення були опубліковані заднім числом. Тобто сільська рада здійснила махінації з документами. Чи варто говорити, що це тягне за собою кримінальну відповідальність…

Цікава історія тут і з водою. Замість обіцяної покупцям квартир артезіанської води, з кранів у них тече от така от жижа:

При цьому, тиск в системі недостатній для нормального водопостачання, і шості-сьомі поверхи сидять практично без води. Вода ця постачається зі скважини 1973 року, яка не чистилася з того часу. Після скандалу стосовно якості води, ЖК перемкнули на систему Білогородки. Але через кілька місяців їх перемкнули назад. Держпродспоживслужба підтвердила, що свердловина і водонапірна башта не відповідають санітарним нормам, і користуватися ними не можна. Офіційно вони закриті, але керуюча компанія, незрозуміло чому, «грається» з мешканцями, даючи то чисту воду, то «шоколадну». Як тільки підіймається скандал – вмикають чисту, тільки затихає – знову зі старовинної свердловини. До слова, фільтри від такої водички «летять» вже за тиждень.

Усе це «шоу» триває вже протягом двох років. Мешканці не можуть домогтися справедливості і нормальних послуг, за які вони платять кошти. Сільський голова повністю стоїть на боці забудовника і покриває його в усіх справах. Правоохоронні органи фактично не реагують на це свавілля. Навіть ті два провадження, про які ми писали вище, були відкриті лише після рішення суду, який змусив поліцію це зробити.

Чому забудовник так себе поводить, обдираючи людей як «липку», можна лише здогадуватися. У будь-якому разі мешканці «Білого шоколаду» досі платять за дорогезне світло і «шоколадну» воду. І наразі складно сказати, як можна змусити власника житлового комплексу забезпечити людські умови для життя.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

 

  

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram