#

Трагедія на Київщині: як коронавірус залишив 13 дітей сиротами

01.04.2021 14:07
Трагедія на Київщині: як коронавірус залишив 13 дітей сиротами
Фото з мережі Інтернет

У столичному регіоні коронавірус фактично за один тиждень залишив без батьків багатодітну родину переселенців із Макіївки. Більш детальну інформацію про цю жахливу трагедію читайте в сьогоднішньому матеріалі

Голова Васильківської міської територіальної громади Наталія Баласинович на своїй сторінці у Facebook 21 березня повідомила про смерть від інфікування коронавірусом 44-річного Володимира Родікова.


На той час його дружину Діану Родікову-Єрмакову, що перебувала у критичному стані, перевели з Василькова до реанімації Олександрівської лікарні міста Києва та підключили до апарату штучної вентиляції легень. У неї діагностували поліорганне ураження внаслідок ковіду. За даними волонтерів у соцмережах, увечері 28 березня у жінки вже відмовили нирки, а ураження легень становило 95%. У понеділок вона віддала душу Богу…

Страшну звістку повідомила у мережі Facebook волонтерка та медик Ірина Солошенко, яка знала родину.


Зазначимо, що до лікарні з діагнозом Covid-19 подружня пара потрапила ще на початку березня. Понад три тижні лікарі боролися за їхнє життя…

Подруга сім’ї Родікових Юлія Бабич у Facebook написала:

Це була справжня українська родина з Макіївки. Довелось знати їх особисто. Надзвичайна родина... Яка за один тиждень втратила і тата (тиждень тому), і маму (сьогодні)... Клятий Ковід. Більшість із цих дітей осиротіли вдруге... Просто зайдіть на їх сторінки і подивіться, наскільки справжніми вони були... Скільки в них було любові до дітей і до України... Якою щасливою була ця сім'я...

Вони були щасливими, попри те, що доля була немилосердною до них. Пройшли крізь низку випробувань. Мешкали в Макіївці Донецької області, відкрито підтримували Євромайдан та ніколи не приховували своїх проукраїнських поглядів. Власне, за це там їх таврували "бандерівцями".

Коли в 2014 році прийшли російські окупанти та замайорів прапор самопроголошеної "ДНР", родина була вимушена покинути свій рідний дім. Голова родини розповідав:

Після від'їзду були дрібні капості – спочатку отруїли наших трьох собак, бувало мародерство. Моєму батькові довелося переїхати в наш будинок, щоб доглядати за ним. Були дзвінки то з погрозами, то зі знущаннями – що з нами зроблять, якщо ми повернемося. Потім почали дзвонити представники "Новоросії" із проханнями та пропозиціями поселити в нашому домі "біженців, які втекли від київської хунти", а насправді бойовиків.

Як відомо, чоловік відмовився, а відтак, дім ущент спалили.

Спершу родина шукала прихисток у Запоріжжі. Тамтешній благодійний фонд тимчасово поселив їх у санаторії. Згодом Родікови деякий час жили в недільній школі при християнській громаді, а потім переїхали в будинок, який побудували в Гатному спеціально для них. До слова, ініціатором і меценатом проєкту був чинний на той момент керівник Києво-Святошинської районної організації партії "БПП"Солідарність" Олександр Тигов.

За два роки родину вигнали з помешкання... Але подружжя не опустило руки. Так, у 2017 році вони уклали з сільрадою договір про довгострокову оренду з можливістю подальшого приватизування житла та оселилися у великому просторому будинку в селі Липовий Скиток Васильківського (наразі Фастівського) району.

Історія багатодітної родини, за словами голови сім’ї, розпочалася з того, що вони з дружиною заприсяглися піклуватися не тільки про рідних дітей, а й про тих, хто позбавлений батьківської любові. Відтак, Володимир та Діана виховували тринадцятьох: п’ятьох рідних і вісьмох усиновлених.

Депутатка Глевахівської ОТГ Ірина Горбачова, яка знала родину Родікових із 2016 року, розповіла для "ВВС News Україна":

Я бачила цих дітей, вони були щасливі. Горнулися до мами, гралися з татом. Вони все робили разом – заготовляли закрутки на зиму, пекли торти. Це був такий мурашник, де кожен знав свою роль. Коли сідали пити чай, то один несе чашки, інший – ложки, третій – заварник. Це були класна команда абсолютно щасливих дітей.

У 2019 році дев’ятьох дітей похрестив предстоятель Православної церкви України, митрополит Епіфаній.

Варто зауважити, що цьогоріч Діану Родікову-Єрмакову нагородили почесним званням "Мати-героїня". Фото зроблене її чоловіком 4 лютого.


Після смерті подружжя дітей спочатку відправили до Київської обласної дитячої лікарні, а зараз вони влаштовані до Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей "Сезенків".

Як зазначають у КОДА:

Після проходження соціально-психологічної реабілітації Служба у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації прийме рішення щодо їх подальшого влаштування, максимально сприяючи, щоб вони залишилися разом.

Депутати, які опікуються долею родини, зазначають, що діти в дуже важкому стані. Їм шукають нових опікунів. Намагаються знайти таких, які могли б взяти на виховання усіх разом. Щоправда, це зовсім нелегко.

Окремим питанням є житло. Будинок, у якому мешкала сім՚я залишається власністю Калинівської селищної ради. Відтак, цілком імовірно, що його можуть забрати.

Як повідомила у Facebook знайома сім’ї Родікових Ольга Онищенко, старша дочка померлого подружжя Олександра (вони з братом Богданом уже повнолітні, тож мешкають окремо) разом із чоловіком вирішила взяти опікунство над дітьми.

Про біль страшної втрати Олександра написала у себе на сторінці.


Зазначимо, що 31 березня Діану Родікову-Єрмаковову відспівали у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.



Інформаційний портал "Моя Київщина" висловлює щирі співчуття. Добрі справи не вмирають. Світла пам'ять!

Зараз ця родина дуже потребує підтримки, зокрема фінансової. Хто має можливість доєднатися до доброї справи, допоможемо діткам разом.

Номер карти: 4149 4993 4729 7622

Слюсаренко Олександра Володимирівна

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст