#

Справжнє братерство: як бійці з Київщини проходили посвяту в сусідів

25.08.2020 08:00
Справжнє братерство: як бійці з Київщини проходили посвяту в сусідів
Нові члени Бойового Братерства України прийняли присягу

У переддень Дня Незалежності, 23 серпня, у селі Немиринці, що на Житомирщині сотня новобранців Всеукраїнської війсково-цивільної громадської спілки "Бойове Братерство України" прийняли присягу на вірність братерству та Україні. У патріотичному заході взяли участь представники громад Яготина, Василькова та Боярки. "Моя Київщина" побувала на цьому непересічному заході

У День Державного прапора новобранці продемонстрували майбутнім побратимам і всьому українському народу свій свідомий вибір на все життя та урочисто дали клятву служіння Україні та Спілці Бойове Братерство України.

Метою діяльності Спілки є формування патріотичного руху українців, для яких Україна понад усе, захист прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних та інших спільних інтересів членів Спілки, учасників бойових дій, волонтерів, інвалідів війни та членів сімей загиблих захисників України.

Наразі вже друга сотня прийняла присягу на служіння Братерству та Україні. Як зазначають воїни "Бойового Братерства України", зараз як ніколи відчувають на собі відповідальність за незалежність нашої держави, тому готові будь-якої миті взяти до рук зброю та стати грудьми за честь України.


Президент спілки Бойового Братерства Павло Жебрівський наголосив, що воїни спілки не забувають про російсько-українську війну, яка триває вже шостий рік, і важливо, щоб про це пам'ятали всі громадяни України, розповів засновник спілки і про її мету:

"Сьогодні клятву служіння Бойового Братерства прийняла друга сотня, але це не означає, що є тільки дві сотні братерства, адже військовослужбовці як правило не афішують своє членство й через це не присутні на таких заходах. Частина принесла клятву служіння минулого разу, 5 липня, інша частина сьогодні. Спілка досить молода, і невдовзі ми святкуватимемо її першу річницю. Справа в тому, що хлопці і дівчата, які воювали, були волонтерами або ж просто платили податки, щоб формувалась армія, не змирилися з тією позицією, яка є сьогодні в Україні, а саме позицією "повзучої капітуляції". Воїни Бойового Братерства готові у випадку необхідності вже завтра захищати Україну. Наша перемога на Сході України, деокупація частини Донеччини, Луганщини і Криму може відбутися тільки після наведення порядку на території, яку контролює українська влада. Сьогодні влади в Україні немає. Більш того, на чолі країни стоїть людина, яка не розуміє, що таке країна, її функції і інтереси. Власне, воїни Бойового братерства є для того, щоб  не дати здати українські інтереси на користь російського агресора".

Як розповів голова Спілки Бойового Братерства України Леонід Климчук, Спілка ставить перед собою багато завдань. Серед основних: проведення реабілітації, надання всебічної (психологічної, моральної та матеріальної) підтримки членам Спілки, членам сімей загиблих захисників України, інвалідам війни, учасникам бойових дій та ветеранам війни.

"Учасники бойових дій, активісти, волонтери, які беруть активну участь у проєктах Бойового Братерства України прийняли для себе рішення дати клятву на вірність Українському народу. А я як голова Спілки організовую всі ці процеси. Основна наша мета – виконання проєктів Спілки, а саме проєкти "Батьківське серце", "Справедливість", "Воїни до влади", адаптація та медико-психологічна реабілітація, надання і створення можливості для учасників бойових дій заробляти кошти самим, а не бути ярмом для держави", - Леонід Климчук.

Варто відзначити, що Київська область одна з лідерів по кількості воїнів Бойового братерства. Один із тих, хто цього дня приєднався до Спілки, – колишній сільський голова та воїн АТО Сергій Дорошенко з Яготина.

"Радий тому, що ми обєднуємося, адже якщо ми цього робити не будемо, то може так статися, що й нас не буде. Тут є патріотичний дух, відродження козацтва, а це є важливим для чоловіків", – відзначає Сергій.

На посвяті присутній і член Бойового Братерства, сільський голова Саливінок, що на Васильківщині, Володимир Басилкевич. Чоловік зазначає, що святим обов’язком є продовжувати боротьбу за нашу державу, її права, суверенітет і майбутнє:

"Близько місяця тому перша сотня також прийняла присягу. Ми на цьому заході також побували, адже відчули, що нам це потрібно. Тут дуже багато людей із Рівненщини, Черкащини, Житомирщини та Київщини. Сюди приїхали люди з усієї України, які відчувають, що вони є дещо приниженими у тих чи інших діях на Україні".           


Патріотичний захід завершився вшануванням пам’яті загиблих воїнів, молебнем за мир на Україні та освяченням нових членів Братерства.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка