#

Старт політичного сезону на Київщині: п’ять головних тенденцій

03.09.2018 05:16
Старт політичного сезону на Київщині: п’ять головних тенденцій
Осінь на Київщині буде гарячою

Новий політичний сезон в Україні розпочався разом з осінню. І на Київщині, де під час президентської кампанії очікуватиметься жорстке протистояння, наразі ситуацію можна охарактеризувати одним словом – хаос. «Моя Київщина» вирішила проаналізувати ситуацію в регіоні. На що варто очікувати найближчим часом і чому владі буде вкрай складно взяти під контроль столичну область, читайте в нашому матеріалі.

Тенденція №1 – Куди пливуть Горган і Москаленко

Мабуть, протягом останнього року стало очевидно, що голова Київської ОДА Олександр Горган виявився надзвичайно інертним лідером, який нездатний провадити політику президента в області. Він не спромігся нейтралізувати норовливу «Батьківщину», яка підім’яла під себе обласну раду. Та й очевидно, що особливого бажання приструнити тимошенківців в нього немає. Хоча йдеться, мабуть не скільки про нього, як про його патрона – одіозного екс-регіонала, нардепа Ярослава Москаленка. Формально останній входить в коло прихильників президента, але традиційно розкладає яйця у різні корзинки…

Нищити своїх потенційних союзників з «Батьківщини» йому невигідно. До цього ще варто додати постійні договорняки адміністрації з іншими політичними силам: «Опоблоком» в обличчі екс-голови облради часів Януковича Олександра Качного, «Укропу» в особі Володимира Майбоженка тощо. Усі вони ведуть кулуарні ігри з «Батьківщиною», розділяючи свої сфери впливу на область.

Тенденція №2 – без районів

Слабкість і розрізненість президентської вертикалі у центрі грає на руку Тимошенко – в іншому б випадку наявність сильного адмінресурсу продемонструвала силу Петра Порошенка на Київщині. А цього не існує апріорі.

Тим паче, що проблеми спостерігаються не лише в КОДА. Навіть місцеві голови рад, адміністрацій – усі вони «пиляють» райони так, як їм хочеться. Одразу кілька районів вже більше року залишаються без керівництва. Це вчергове демонструє слабкість команди президента на Київщині.  

Тенденція №3 – відсутність ОТГ

В області низка громад готова йти на вибори, але процес призупинили. Стає очевидно, що цього року виборів до об’єднаних громад в Київській області не буде. Зроблено це за вказівки зверху, адже напередодні президентських виборів, боротьба за ОТГ розгорнулася б дуже серйозна. Це змусило б основні політичні сили витягувати козирі з рукавів, які вони приховали на президентські перегони. Тому було досягнуто такого компромісу.

Але ця ситуація сприятлива насправді більш сприятлива для Тимошенко. Адже провал децентралізації як головної реформи в країні «вішають» саме на Порошенка.

Тенденція №4 – мажоритарні депутати

Хоча нібито більшість з нардепів від Київщини публічно підтримують курс президента, на ділі не все так просто. Згаданий вище Москаленко потроху дрейфує до Тимошенко, в такому ж напрямку рухається і Сергій Міщенко. Козак Михайло Гаврилюк взагалі розчинився серед депутатів. Але цікаве інше. Лояльність не дає гарантій. Так, мажоритарник Віталій Гудзенко, за інформацією «Моєї Київщини», випадає з команди президента. Як розповіли нам наші джерела в АП, на Банковій дуже незадоволені його роботою, тому на наступні вибори він піде або сам, або від іншої політсили. Та й авторитет на окрузі він теж невпинно губить. Йдуть розмови і про те, що ще один мажоритарник, Руслан Сольвар також може втратити підтримку від Банкової. До цього ще варто додати і те, що 93-й округ біглого Онищенка досі закріплений за ним. Додатковим свідченням того, що позиції Порошенка на Київщині слабкі, є поява таких «приблуд», як заступник голови фракції БПП у Верховній Раді Ігор Кононенко. Це свідчить про те, що у Порошенка проблеми з підтримкою від місцевих, а тому доводиться «перекриватися» своїми «десантниками».

Тенденція №5 - силовики

Серйозна боротьба розгорнеться восени і за силовий блок. Не факт, що репресивні органи допоможуть владі, але прихильність силовиків хоча б дозволить кандидатам почувати себе впевненіше. Тому швидше за все, обшуки будуть скрізь і в усіх. Але результату від цього буде обмаль. Маски-шоу можуть зіграти на руку опозиції, яка почне кричати про політичні переслідування. У випадку, якщо це робитиметься так, як робилося чотири роки – затримали і відпустили – влада лише отримуватиме по голові.

З огляду на це силовики опинилися в складній ситуації. Зміни керівництва в області – новий прокурор і новий очільник СБУ – абсолютно не гарантують, що вони зможуть навести порядок.

Зрозуміло, що боротьба за область між Порошенко і Тимошенко розгорнеться не на жарт. Але проблема в тому, що ні той ні інший не може похизуватися якимись серйозними досягненнями в розбудові України. Це заводить ситуацію у глухий кут. Тим паче, що інші кандидати – явно нездатні повноцінно включитися в боротьбу. У Гриценка – відсутня команда, Ляшка просто не сприймають серйозно. Тому Київщину найближчим часом накриє боротьба по лінії Порошенко-Тимошенко, а також справжнє божевілля популізму. Заради президентського крісла вони обіцятимуть народу золоті гори…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: