#

Замість олів'є і телевізора: як цікаво відпочити на Київщині під час новорічних свят

03.01.2020 06:00
Замість олів'є і телевізора: як цікаво відпочити на Київщині під час новорічних свят

А вам не набридло щороку жити за однаковим сценарієм? Олів’є - диван - телевізор. Можливо, варто написати іншу історію? Прекрасною альтернативою буде зміна обстановки та проведення новорічних та різдвяних свят під Києвом. Про те, де у межах столичного регіону ви зможете сповна відпочити та які фантастичні місця відвідати, читайте в матеріалі інформаційного порталу "Моя Київщина"

Новорічні та різдвяні свята під Києвом – це чудова нагода організувати все так, як хочете саме ви. Для цього достатньо фантазії, ентузіазму, хорошої компанії та веселого настрою.

Парк «Київська Русь»

Щоб відправитися в минуле, можна влаштувати невеличку подорож до села Копачів Обухівського району. Там знаходиться парк, де ви матимете нагоду в 21 сторіччі побачити архітектурний образ Стародавнього Києва та відчути дух великої княжої епохи. У межах запропонованої програми «Зимова казка» незабутнє святкування гарантовано.

Насамперед слід відвідати Головну резиденцію Нового року. Там за виконаний вірш чи пісеньку, безумовно, отримаєш солодкого гостинця від сивобородого чарівника. А ще в цій славетній будівлі кожен матиме можливість наблизитися до реалізації задумів: заздалегідь підготовлені або ж написані доволі спонтанно побажання в листах, вкинутих до чарівної скриньки, обов’язково здійсняться.

Але в парку ще є чимало цікавого. Влаштуйте собі екскурсію княжими трибунами, пройдіть у величні Михайлівські ворота, огляньте древньослов’янську ладдю «Князь Володимир». Також весь час вас «переслідуватиме» снігуронька, яка точно не дасть сумувати: запрошуватиме до запальних хороводів, танців і флешмобів.

Справжня родзинка, заради якої також варто відвідати Древній Київ, - це унікальна колекція рідкісних породистих коней, привезених із усього світу. Ви зможете не лише спостерігати за тваринами, широко роззявивши рота, а й доторкнутися до прекрасного, зробити прекрасні фото в Instagram і навіть покататися верхи.

На вас також чекатимуть театралізовані вистави, майстер-класи з народних ремесел, метання ножів, сокир та копій, стрільба з лука тощо. Тож не баріться, збирайте велику компанію (адже разом веселіше!), приїжджайте, фотографуйтеся та обов’язково влаштовуйте на пам'ять яскраву фотосесію з казковими героями.

Етнографічний комплекс «Українське село»

Важко буде знайти місце, гідне цьому, де ви зможете насолодитися справжнім  українським «похмільним» сніданком після новорічного святкового марафону. Комплекс розташований у селі Бузова Києво-Святошинського району.

База відпочинку складається із музею, зоопарку,  готелю, будиночків для пікніка, мангальних місць, ресторану та сауни. Також в етнокомплексі проходять квести, майстер-класи з гончарної майстерності, випічки хліба в справжній печі.

Готель – п’ять автентичних хат, що були розібрані та привезені з Полісся. Кожна хата – це чотиримісний номер, облаштований усіма сучасними зручностями: плазмовим телевізором, душовою кабіною, кондиціонером. У той же час в номерах присутні символи минулого: глиняна піч із старовинним посудом, ікони, картини, дерев’яні лавки та столи встелені рушниками й килимами.

Тут ви зможете сповна відчути атмосферу свят, якими були вони для наших предків. І водночас по-сучасному насолодитися новорічною й різдвяною казкою в такому дивовижному місці.

 

Ландшафтний парк «Буки»

Історія цього чудового місця неймовірно цікава, адже завдяки зусиллям місцевого підприємця Івана Суслова землю, що була сміттєзвалищем, перетворили в ландшафтний парк (село Буки Сквирського району). Це одна із найрозкішніших сучасних резиденцій в Україні, що будувалася не лише для власних потреб, але й для туристів.

Слід зазначити, що парк ділиться на дві частини. У першій (вхід безкоштовний) ви побачите той величезний фонтан, що раніше прикрашав Майдан Незалежності. У другій частині розташовано маєток господарів, невеликий зоопарк та Алею казок. Аби потрапити сюди, потрібно таки дістати гроші з кишені. Але воно того варте!

Тут ви зможете погладити трьох задоволених жаб (символ достатку й багатства), які красуються на березі річки. Поруч з ними встановлено пам’ятник улюбленому письменникові Суслова – Максиму Горькому. Міст, що веде в маєток Суслових, зроблений дуже цікаво – із боків розташовані вузенькі стежки, де можна помилуватися Алеєю казок та невеликим вишуканим водоспадом водночас. На території є готель та ресторанчик, так що ви матиме змогу закріпити таку прекрасну мандрівку ситною вечерею та міцним сном.

Комплекс «ВишГора»

Традиційно епіцентром зимового відпочинку та найкращим місцем для катання на лижах та сноуборді в Україні є Карпати. Проте у святковий сезон, коли через подарунки рідним у кишенях гуляє вітер, відпочинок там доступний не всім. Тож прекрасною альтернативою буде таке цікаве й бюджетне місце як комплекс «ВишГора», де також можна сповна насолодитися улюбленим екстремальним заняттям.

Гірськолижний комплекс «ВишГора» знаходиться в мальовничому місці над Київським водосховищем у місті Вишгород, проте дістатися сюди киянам і гостям столиці досить легко й швидко (15 хв).

Відтак, у «ВишГорі» вас чекатимуть цікаві лижні траси й спуски. Крім того, тут є єдиний в околицях Києва сноупарк із трамплінами, рейлами та кікерами. Те, що потрібно відчайдушним екстремалам! У комплексі працюють системи засніження та ратрак. Також є нічні катання, але аби реалізувати такі наміри, краще домовлятися наперед – у вихідні на них великий ажіотаж і комплекс не завжди справляється з напливом охочих покататися.

Смачно поїсти після виснажливого катання й відновити сили ви зможете в ресторані, розташованому на території комплексу. І, звісно, не варто забувати про доставку апетитної піци з Вишгорода.

Як бачимо, не обов’язково вибиратися в іншу частину країни, щоб чудово провести час, відпрацьовуючи свої навички катання на лижах чи сноубордах. Крім того, «ВишГора» ідеальний варіант, якщо ви не можете собі дозволити поїхати на кілька днів в Карпати чи не встигли вчасно потурбуватися про квитки.

Про таку екстремальну мінівідпустку в межах столичного регіону ви згадуватимете ще довго. Тож, гайда на лижі! Яскравих вам емоцій та крутих спусків! 

Читати "Моя Київщина" у Facebook