Таємні зустрічі, або Хто куватиме Порошенку перемогу на Київщині
Не надто переконлива діяльність президентської вертикалі у Київській області –помітна давно. «Моїй Київщині» вдалося дізнатися, хто займатиметься виборчою кампанією Петра Порошенка після кадрової перетряски на рівні голови ОДА і очільників РДА
У розпорядженні «Моєї Київщини» опинився цікавий документ, який дає змогу проаналізувати, хто працюватиме над президентськими перегонами від Петра Порошенка. Називається він наступним чином – «Порядок денний зборів щодо партійної політики виборів Президента України 2019р». Йдеться про таємну зустріч основних відповідальних за результат нинішнього голови по області, яка відбулася 30 листопада в партійному офісі в Києві за адресою вулиця Лаврська, 16.
У закритому анонсі для «своїх» прямим текстом прописано, хто курує який округ і який напрямок роботи. Зрозуміло, що головними дійовими особами є голова Київського обласного осередку БПП-«Солідарність» Ігор Кононенко, а також новий голова Київської ОДА Олександр Терещук. Останній у документі, до речі, значиться також як «керівник регіонального виборчого штабу».
Також у списку знайшлося місце чотирьом кураторам мажоритарних округів. Варто зазначити, що розбудова виборчої системи по Україні на Банковій була побудована саме за принципом «одна людина на один округ». У цьому є логіка: у разі гарних результатів вже восени 2019 року людина зможе податися до Верховної Ради за цим округом.
Загалом список запрошених вийшов досить показовим. Ярослав Москаленко – який, як відомо, не є членом БПП, а є у Верховній Раді головою депутатської групи «Воля народу» – відповідатиме за свій 96 округ (центр – Вишгород), Руслан Сольвар – рідний 91 округ (центр – Фастів), Павло Різаненко – 97 округ (центр – Бровари). Єдиним куратором, який наразі не є нардепом, виявився перший заступник голови обласного осередку БПП-«Солідарність» Віталій Ярема, який відповідатиме за округ №98 (центр - Бориспіль). Щоправда, дивним є те, що ще п’ять округів в Київській області опинилися без представників на цьому закритому курултаю. Це може свідчити про серйозний дефіцит кадрів. Тим паче, що по інформації нашого видання, з низкою впливових політиків в Адміністрації президента останнім часом були побиті горшки.
Щоправда, як розповіли присутні, були на цьому заході й неформальні куратори. Так, на зборах опинився екс-мер Ірпеня Володимир Карплюк, який після добровільного звільнення планує балотуватися до Верховної Ради за округом №95 з центром в Ірпені, який включає у себе майже увесь Києво-Святошинський район.
Показово, що на цьому заході відбулася презентація моделі агітаційної роботи БПП на Київщині. Йдеться про три напрямки:
- проект «Точки агітації»;
- проект «Мобільні агітаційні групи»;
- проект «Кампанія від дверей до дверей».
По цьому напрямку судячи з тексту документу мав доповідати такий собі Дмитро Шихненко – помічник-консультант нардепа від БПП, голови Федерації футболу Андрія Павелка, який став відомим тим, що влітку минулого року через свою громадську організацію "Інститут місцевого розвитку і сприяння демократії" запустив газету «Голос Київщини».
Утім, за інформацією нашого видання, цю схему на загальноукраїнському рівні курує політтехнолог Дмитро Касьянов, близький до ще одного представника БПП – Сергія Березенка.
Чи спрацює дана схема, обтяжена одразу трьома складовими? Можна сказати, що тестом цього за великим рахунком стануть вибори до 4 об’єднаних територіальних громад на Київщині, які відбудуться 23 грудня. Чи зможе БПП отримати більшість в радах громад – а отже, чи матиме Петро Порошенко шанси на Київщині – це стане зрозуміло вже за три тижні.
Микола Тицький, «Моя Київщина»
Читати "Моя Київщина" у Facebook