#

Територія мінімальних цін: як у Київській облраді комунальне майно розпродають

24.09.2020 08:02
Територія мінімальних цін: як у Київській облраді комунальне майно розпродають
Фото з мережі Інтернет

22 червня цього року депутати Київської обласної ради VII скликання проголосували за створення аукціонної комісії з продажу об’єктів малої приватизації, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області. Ба більше, того ж дня було прийняте рішення "Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають приватизації у 2020 році". Отож про те, хто підтримав ініціативу створення аукціону, кому дісталося крісло голови у президії комісії та що зібралися продавати посадовці, читайте у матеріалі "Моєї Київщини"

Як стало відомо "Моїй Київщині" у Київській обласній раді вирішили віддати під приватизацію тисячі квадратних метрів нерухомості як у Києві, так і в столичній області. Для цього було ухвалено рішення про створення комісії з організації аукціону для продажу майна та затверджено список об’єктів для привласнення. Відтак з молотка збираються спустити нерухомість, що належить трьом комунальним підприємствам: КП "Облсвітло", КП "Друкар" та КЗ "Навчально-курсовий комбінат". "Асортимент товарів" Київоблради включає склади, адміністративні будівлі, кіоски, гуртожиток, мийку, друкарню, чимало гаражів тощо.

У КП "Облсвітло" дозволять приватизувати п’ять об'єктів, що розташовані в столиці на вулиці Сирецька. На аукціон виставлять бокс, три будинки, прохідну, мийку та торговий кіоск, загальна площа яких становить 1869,7 квадратних метрів.

У КП "Друкар" це низка приміщень, що розташовані як у Києві, так і в межах області. Зауважимо, що більшість нежитлових будинків, які винесуть на аукціон від цього підприємства, знаходяться в столиці – це 16 об'єктів, що розташовані на вулицях Васильківська, Львівська та Хрещатик. У КП "Друкар" збираються продавати адміністративні будівлі, склади, цехи, столярну дільницю та будинок бухгалтерії сукупною площею 7493,4 квадратних метри.

Також під приватизацію відвели нежитлове приміщення площею 56,5 квадратних метрів, що розташоване в смт Рокитне на вулиці Піонерській.

Окрім цього, на аукціон виставлять низку об'єктів за адресою вулиця Мала Кільцева, 10/1а у селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району (адмінкорпус – 4695,5 кв м, 10 гаражів сукупною площею 341,3 кв м, митний склад – 72,9 кв м, інженерні мережі та інші споруди – 129,2 кв. м, склад конфіскату – 62,6 кв. м), два адміністративні приміщення у смт Макарів (135,1 кв м) та чотири об’єкти у Тетієві (будівля друкарні, пожежний резервуар, гараж, топочна, сукупна площа – 1 001 кв м).

Також збираються пустити з молотка й приміщення КЗ "Навчально-курсовий комбінат", які розташовані на вулиці Санаторій в смт Кирилівка Запорізької області. Тут можна буде приватизувати приміщення гуртожитку, до якого входять додатково вбиральня, душ, водогін, огорожа та вигрібна яма, загальною площею 659 кв м. 

Контролювати виконання прийнятого рішення доручили постійній комісії Київської обласної ради з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергоощадливих технологій та особисто заступнику голови Київської обласної ради Ярославу Добрянському. У таких випадках говорять - а щуку кинули у річку... Адже фактично перед завершенням каденції цього скликання Київської обласної ради депутати наостанок отримали можливість організувати розпродаж. При чому, зробити його вигідним для своїх замовників.

Формально усі дії, пов'язані із організацією підготовки аукціону, будуть здійснюватися на електронному майданчику в електронній торговій системі. Фактично ж, за даними "Моєї Київщини", всі лоти вже давно розподілені між самими депутатами та тими, хто з ними вже домовився.

До складу комісії, яка є тимчасово діючим колегіальним органом, увійшло сім осіб, серед яких депутати обласної ради, представник комунальної установи Київської обласної ради "Фонд комунального майна", працівник управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого апарату Київської обласної ради.

Очільником "продавців" комунального майна, у діапазон роботи якого входить забезпечення організації роботи комісії, призначили депутата Київоблради від фракції "Об’єднання Самопоміч" Романа Титикала. Додамо, що посадовець паралельно займає крісло голови постійної комісії Київської обласної ради з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергоощадливих технологій.  

Секретаркою стала заступниця голови комунальної установи Київської обласної ради "Фонд комунального майна" Олександра Герасимова. Жінка буде займатися підготовкою матеріалів для розгляду комісією, виконувати доручення Романа Титикала та оформляти  протоколи засідання.

До складу комісії також увійшли вже згаданий вище заступник голови Київської обласної ради Ярослав Добрянський,  заступник голови комунальної установи Київської обласної ради "Фонд комунального майна" Олег Кривенко, начальник відділу орендних відносин  управління з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства виконавчого апарату КОР Олег Нестеренко та депутати Київоблради Валерій Ксьонзенко, Олександр Поляруш та Ганна Старикова.

Загалом комісія займатиметься тим, що визначатиме стартову ціну на підставі вартості, визначеної відповідно до затвердженої Кабміном методики оцінки майна (якщо об’єктом малої приватизації є акції, частки, стартова ціна об’єкта встановлюється на рівні номінальної вартості пакета акцій (часток); визначатиме стартову ціну з урахуванням зниження стартової ціни; інформуватиме про проведення аукціону та вестиме протоколи засідань. За потреби комісія може залучати сторонніх експертів, спеціалістів, представників структурних органів ради та місцевої влади, тощо.

Фактично ця історія - черговий дерибан комунального майна, в якому, як ми бачимо, взяли участь мало не всі фракції. Такий консенсус пояснюється дуже просто - ціна питання - вкрай велика. Йдеться про сотні мільйонів гривень. Щоправда, більшість з них підуть налом по кишеням організаторів "аукціону небаченої щедрості" - під час аукціону ціни на це майно занижатимуть в рази.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Марія Мельничук
журналістка