#

Кандидатські війни: хто побореться за крісло голови Тетіївської ОТГ

13.10.2020 08:01
Кандидатські війни: хто побореться за крісло голови Тетіївської ОТГ

Менше ніж за два тижні відбудуться вибори, після яких стане відомо, хто наступні п’ять  років буде при владі. Тому інформаційний портал "Моя Київщина" провів аналіз біографії кандидатів, які претендують зайняти крісло голови Тетіївської ОТГ

Загалом вибори до Тетіївської ОТГ відбуваються уже вдруге, адже громада була створена ще в 2017 році. Тоді перемогу святкував міський голова Руслан Майструк, який керував містом із 2010 року.

На цьогорічних виборах бажаючих балотуватися виявилося дев’ять кандидатів, проте далеко не всі є відомими жителям громади. Ми пройдемося по біографіях кожного кандидата, який бажає взяти на себе відповідальність за розвиток та процвітання громади.

1. Богдан Балагура (самовисуванець)

Висловив бажання стати головою Тетіївської ОТГ 26-річний Богдан Балагура. Він – син депутата Київської обласної ради та підприємця Олега Балагури, який у 2019 році увійшов в ТОП-15 найпопулярніших фермерів України. Додамо, що Балагура-старший очолює державне підприємство "Дослідне господарство "Шевченківське", а також керує фермерським господарством на Тетіївщині.

Варто зауважити, що Олег Балагура балотується до Київської обласної ради під прапорами "Європейської Солідарності". Про свої наміри він розповідав у інтерв’ю "Моїй Київщині" навесні цього року.

Читайте також: Депутат Київської облради Олег Балагура: Ніколи не бігав по "базарах".

Богдан Балагура був депутатом міськради Тетієва з 2015 до 2017 року. Тоді обирався за списком "Селянської партії України". Варто зауважити, що на посаду голови громади балотується як самовисуванець.

За освітою Балагура-молодший агроном. У 2018 році він став керівником ПСП "Денихівка", яке займається вирощуванням сільськогосподарських культур. Цього року очолив ТОВ "ТОРГОВИЙ ДІМ "ДЕНГОФФ", що спеціалізується на гуртовій торгівлі зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин.

За даними сервісу "YouControl", кандидат на посаду голови Тетіївської ОТГ є засновником чималої кількості підприємств і організацій: Громадської організації (ГО) "Центр політичного консалтингу "Лобіст", Благодійної організації "Ініціативна молодь Тетіївщини", ГО "Київ – безпечне місто", ТОВ "Український трейдинговий альянс" та ГО "Громадський рух "Кріпак".

2. Наталія Жубер (політична партія "За майбутнє")

Уродженка села Кашперівка Наталія Жубер балотується на посаду голови громади від партії Коломойського "За майбутнє", якою на Київщині керує одіозний екснардеп Ярослав Москаленко, і до якої має відношення на загальноукраїнському рівні Ігор Коломойський. Жубер є головою Тетіївської районної ради з 2015 року, а обиралася до колегіального органу від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

Жінка здобула освіту бухгалтера-економіста в Ірпінському економічному технікумі. Два роки працювала на посаді головного бухгалтера в "Фонді інвалідів Чорнобиля" міста Ірпінь. Через декілька років стала заступницею начальника відділення "Укрпошти" в селі Кашперівка, а згодом його очолила. Загальний стаж роботи у сфері поштового зв’язку складає понад 16 років.

У декларації за 2019 рік Жубер вказала, що у власності має дві земельні ділянки у рідному селі Кашперівка, а ось два будинки, один з яких знаходиться на Житомирщині, автомобілі KIA RIO та Ford Kuga належать її чоловіку – Віктору Жуберу. Цікаво, що на жінку зареєстровано мотоцикл VIPER моделі TXM 50QT-B.

Особливих скандалів навколо постаті Жубер не було, але факт міграції до іншої політичної сили перед виборами говорить чимало.

3. Руслан Майструк (політична партія "Слуга народу")

Цього року діючий голова громади заручився підтримкою партії "Слуга народу", щоб знову поборотися за крісло голови. Зауважимо, що для нього це будуть уже четверті вибори, і кожен раз від іншої партії. Варто нагадати ким був Майструк до того, як пішов у політику.

Навчався чоловік у Білоцерківському Національному аграрному університеті, де здобув освіту агронома. Почав свою трудову діяльність провідним фахівцем у відділі ринкових відносин і маркетингу продукції рослинництва, а також управління сільським господарством і продовольством Тетіївської РДА. Із березня 2005 року до листопада 2010 року працював виконавчим директором ТОВ "ТАК-Агро", яка належить бізнесмену Руслану Голубу.

У 2010 році Майструк уперше став міським головою за підтримки "Партії Зелених України". Через п’ять років ішов на вибори як самовисуванець, і знову переміг. Зауважимо, що в 2017 році він успішно балотувався на голову новоствореної Тетіївської громади від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".

У декларації за 2019 рік Майструк вказав, що має дві земельні ділянки на Вишгородщині та Тетіївщині, а їздить на авто ВАЗ 21214.

Ім’я Майструка чимало разів фігурувало в скандалах. Один із таких – розтрата бюджетних коштів, що були виділені на капітальний ремонт комунальних будівель. Міський голова все заперечував та переконував, що це спроба його зганьбити.

Також Майструк відзначився тим, що звинуватив членів партії ВО "Свобода" в тому, що їх політсилу фінансує Віктор Медведчук. Тоді "свободівці" подали до суду і перемогли, Майструк мав публічно вибачитися та спростувати свої слова.

Зауважимо, що "Феміда" не стала на сторону Майструка в одному гучному процесі. На зібранні з приводу зариблення річки один із жителів району назвав Майструка "гандоном", через що міський голова подав до суду. Але "кривдник" зумів виправдатися. Він зазначив, що порівняв Майструка з письменником-фантастом Ів Гандоном, бо міський голова розповідав речі, котрі не вкладалися у голови людей.

Зауважимо, що в пресі була інформація про обстріл будинку міського голови в 2017 році, але фактично після цього жодної інформації щодо розслідування справи не було. Також Тетіївська громада стикнулася з незаконним відвантаженням львівського сміття на місцевому полігоні. Тоді активісти повідомляли, що до сміттєвих оборудок причетний безпосередньо Майструк.

На початку пандемії в Україні міський голова разом з іншими міськими чиновниками влаштовували застілля, що було знято на відеокамеру одним із активістів. Сюжет про те, як чиновники порушують карантин, потрапив навіть на центральні телеканали. Варто додати, що зараз міський голова лікується від коронавірусу в лікарні.

Місцеві жителі повідомляють, що Майструка більше не підтримує аграрій Руслан Голуб, який фактично і привів його до влади. Таким чином його шанси на повторне обрання суттєво знижуються.

4. Денис Онищук (самовисуванець)

Окрім аграріїв та колишньої поштарки намагається стати головою громади столичний стоматолог Денис Онищук. Відомо те, що його зареєстрували як "клона" Олега Онищука, який має реальні шанси на перемогу.

5. Олег Онищук (самовисуванець)

Наступний кандидат добре відомий жителям Тетіївщини, адже свого часу працював першим заступником міського голови Василя Бевза. Олег Онищук майже 10 років працює заступником генерального директора ТОВ "ТАК-Агро" – однієї з найбільших аграрних компаній півдня Київщини.

Свого часу чоловік працював на посаді начальника служби експлуатації "Тетіївського АТП 13241", а згодом став заступником директора. Хоч чоловік народився на території АР Крим, але вже протягом 33 років проживає на Тетіївщині.

Відомо, що в 2015 році Онищук балотувався першим номером у списку від "Аграрної партії" до міськради Тетієва, і його політсила пройшла до міськради, набравши друге загальнопартійне місце. Наразі відомо, що кандидатуру Онищука підтримують партії «Рідна країна» Томенка, «Батьківщина» та «Наш край». Також йому висловили довіру деякі керівники підприємств та бізнесмени району.

6. Святослав Строянівський

Хоче стати головою Тетіївської ОТГ ще один уродженець села Денихівка Святослав Строянівський. Відомо, що він був керівником підприємства "Полісфера – Ю", що займалося будівництвом житлових і нежитлових будівель, проте з вересня поточного року воно перебуває у стані припинення. Також не працює ТОВ "БУД-МІКС-ТЕТ", де він є керівником. За інформацією порталу "Моя Київщина", син кандидата на голову ОТГ є помічником нардепа-мажоритарника від 92 виборчого округу Валерія Колюха.

7. Єгор Тимофєєв (самовисуванець)

Наймолодший кандидат на посаду очільника Тетіївської ОТГ – Єгор Тимофєєв. На день голосування йому буде лише 21 рік. Зазначено, що він є менеджером Товариства з додатковою відповідальністю "Слуга народу", що зареєстроване в місті Харків. Очевидно, що він технічний кандидат, який не має жодних шансів на перемогу.

8. Олександр Ференець (самовисуванець)

Ще один "кандидат" – охоронець "ДТЕК КРЕМ" Олександр Петрович Ференець. На парламентських виборах 2019 року його виставляли клоном керівника БФ "Фортеця" Олександра Борисовича Ференця по 92 виборчому окрузі. Зрозуміло, що висування кандидата з прізвищем Ференець на Тетіївщині покликане відібрати голоси у потенційних переможців, якщо виборці приймуть його за Ференеця-благодійника. Останній, до слова, претендує на посаду голови Володарської ОТГ.

9. Віктор Черній (політична партія "Україна Славетна")

Останній серед претендентів на посаду голови громади – уродженець Тетіївщини Віктор Черній. Він іде на вибори від партії "Україна Славетна". Відомо, що Черній є директором двох структур, що займаються вирощуванням сільськогосподарських культур – ТОВ "АГРОФІРМА ЕКОЛАН" та ФГ "Танзаніт".

За даними відкритих джерел, раніше чоловік був членом Української республіканської партії, яка в 2014 році на парламентських виборах висувала його мажоритарником по 92 виборчому окрузі. Переміг тоді Віталій Гудзенко.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Лілія Соколець
журналістка