#

"Торпеди" на Київщині: що робитимуть в Верховній Раді "зелені" депутати

22.07.2019 06:08
"Торпеди" на Київщині: що робитимуть в Верховній Раді "зелені" депутати

Про те, чого чекати від перемоги партії Володимира Зеленського в столичному регіоні, читайте на порталі «Моя Київщина».

Згідно з попередніми даними, «Слуга народу» більш ніж переконливо перемагає майже по всій території України. Виключення – Львівська область, де перше місце зайняла партія «Голос» Святослава Вакарчука, а також підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей – там святкує перемогу Віктор Медведчук з Юрієм Бойком та їхньою «За життя – Опозиційна платформа» (ЗаЖОП), який посів друге загальноукраїнське місце. Вся інша територія України – «зелена»…

Не виключенням стала Київщина, де, щоправда, відбулися певні регіонально-електоральні нюанси. Так, після «Слуги народу» друге місце зайняв партійний проект Юлії Тимошенко «Батьківщина» - схоже, що Київська область досі залишається для неї електоральною базою навіть попри певні кадрові провали. Далі йде «Європейська солідарність», ЗаЖОП та «Радикальна партія України», яка, до речі, в Київській області долає п’ятивідсотковий бар’єр.

Цікаві результати по мажоритарці. З дев’яти округів на Київщині як мінімум сім беруть кандидати від «Слуга народу». Показове виключення – Біла Церква, де містяни не схотіли голосувати за Юрія Нестерчука, який має справді неоднозначну репутацію у транспортному бізнесі та регулярно тисне на місто через нібито необхідність підняття цін на проїзд. Усі інші – ключові – округи представники команди Зеленського забрали собі. Показовим стало більш ніж переконливе «покарання» таких одіозних персонажів як нардепи Ярослав Москаленко та Ігор Кононенко, які окучували округи 96 і 94 відповідно. Два журналісти з «плюсів» розтерли їх в труху…

Авжеж, це сприймається громадськістю вельми позитивно: до Ради не допустили тих людей, які до парламентаризму не мають жодного відношення. Виборці вдячні. Але що робитимуть переможці в парламенті? Які, варто говорити відверто, є звичайними «торпедами» і до законотворчості не мають жодного стосунку.

Уся виборча логіка у «зелених» кандидатів була побудована не на конкретних планах розбудови країни/округу, а на гаслі про недопущення до парламенту москаленків-кононенків. Не допустили – добре! А що далі?..

Тим паче, не варто забувати, що за кожним зі «слуг» стоять свої інвестори зі своїми «хотєлкамі». У випадку з Олександром Дубінським та Ольгою Василевською-Смаглюк – все з інвестором ясно. За такої ситуації може дуже скоро виявитися, що забаганки у тих, хто забезпечував перемогу «Слузі народу» на Київщині, такі ж самі, що і в переможених кононенків-москаленків.

Проблема полягає в тому, що більшість з тих, хто радісно голосував за «зелених», навряд чи розуміє, що протеже Коломойського, Авакова не перетворять в земний рай Київщину. Хоча б тому, що в них не стоїть цієї задачі.

Єдине, що можуть робити «слуги народу» - шукати собі ворогів. Адже без них рейтинг Зеленського і компанії зникне як роса на сонці…

Поки ж готуємося до місцевих виборів, які у «Зе!» можуть організувати вже на осінь. Заради того, щоб максимально зайти на обласний і районний рівень. Судячи з результатів парламентських виборів у разі оперативного рішення про дострокові вибори «зелені» досить легко зможуть відтерти старі «еліти» на місцях.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram