#

У Білій Церкві розпочалися навчання в межах програми "Поліцейський - учасник освітнього процесу" (ВІДЕО)

26.04.2021 17:04
У Білій Церкві розпочалися навчання в межах програми "Поліцейський - учасник освітнього процесу" (ВІДЕО)
Фото з місця події

Булінг та насильство в закладах освіти стало проблемою, що турбує не тільки батьків учнів, а й громадськість. Саме тому за ініціативою поліції Київщини на базі обласного інституту підвищення кваліфікації, що у Білій Церкві, ювенальні поліцейські столичної області проходять навчання в рамках проекту "Поліцейський – учасник освітнього процесу". Які цілі у цієї програми розповіла Олена Косенко.

"Створення безпечного освітнього середовища є пріоритетним напрямком поліції Київської області. Місія цього проєкту забезпечити безпеку навчальним закладам разом з освітянами у взаємодії з іншими органами місцевого самоврядування",  Олена Косенко, начальник відділу ювенальної превенції ГУНП у Київській області.

Навчання полісменів проходить раз на тиждень і триватиме щонайменше до кінця травня.  Слід зауважити, що це не просто подання академічного матеріалу, а інтерактивне навчання, де і викладачі і учні активно взаємодіють між собою, виконують завдання, після чого викладачі на конкретних прикладах пояснюють ту чи іншу ситуацію. А чому навчають правоохоронців у рамках цієї програми розповіла завідувач відділу психології та соціальної роботи обласного інституту підвищення кваліфікації Наталія Маковкіна.

"Ми подаємо не тільки фізіологічні, вікові особливості різних категорій дітей, так само розповідаємо про особливості роботи з педагогічними працівниками, з адміністрацією школи. Також розказуємо ряд тем, які б могли допомогти полісменам якнайкраще налагодити комунікацію з усіма учасниками освітнього процесу", – Наталія Маковкіна, завідувач відділу психології та соціальної роботи обласного інституту підвищення кваліфікації.

Які ж нові знання отримали полісмени за цей короткий час і які висновки для себе зробили розповів Петро Мелашенко.

"Раніше працівники поліції в принципі спілкувались з дітьми по одному шаблону, те що нам потрібно було дізнаться, яку інформацію з дітьми і більше не углиблялися і робили все для того, щоб розв’язати ту чи іншу проблему. Але потрібно звертати увагу на дітей, те що їх турбує, на те що призвело до того, що дитина вчинила те чи інше правопорушення…надати пораду батькам чи допомогти дитині",  Петро Мелашенко, начальник сектору ювенальної превенції Білоцерківського районного управління поліції.

Заступник начальника білоцерківського відділу поліції Олексій Ковбаса вважає, що дана програма здатна реально покращити ситуацію з безпекою в освітній сфері.

"Завдяки даному концепту ювенальні поліцейські Київщини отримають унікальні знання та навички, за допомогою яких вони зможуть більш ефективно виконувати службові обов’язки, що в свою чергу покращить освітнє без пекове середовище",  Олексій Ковбаса, заступник начальника білоцерківського ВП.

Тож поки що навчання триває, поліцейські отримують нові для себе знання, а чи стане ця програма ефективною, чи дійсно покращить безпекову ситуацію у освітньому середовищі покаже час.


Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка