#

В очікуванні бурі: хто на Банковій відповість за майбутній провал на Київщині

07.06.2021 08:42
В очікуванні бурі: хто на Банковій відповість за майбутній провал на Київщині
На Банковій куратор Київщини - Кирило Тимошенко

Нова більшість у Київській облраді – під загрозою. Про те, скільки протримається ця конфігурація більшості та чи варто чекати на нову більшість в облраді, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Друга більшість в облраді трохи більше ніж за пів року демонструє не надто високу ефективність. Після того, як 27 квітня, під час позачергового засідання Київської обласної ради було усунено від виконання обов’язків голову Київоблради Олександра Склярова зі "Слуги народу", а на цю посаду поставлено Наталію Гунько від тієї ж партії, створена абсолютно неприродня більшість. До неї, окрім політсили Зеленського, увійшли "Європейська солідарність" і "За майбутнє". За бортом залишилися "ОПЗЖ" і "Батьківщина". Союз "СН" і "ЄС" виглядає вкрай комічно – із такими темпами скоро дійде до того, що Зеленський разом із Порошенком перерізатимуть стрічки на об’єктах "Великого будівництва". До нього ми ще повернемося, але варто сказати, що, окрім Київщини, союз між політичними опонентами спостерігається також у Сумській облраді, а також у містах та громадах. Утім, на виході "порошенківці" демонструють більшу ефективність у цій ситуації – на фоні "слуг" вони виглядають господарниками та професіоналами.

Де-факто головними бенефіціарами нинішньої більшості опинилося сімейство Гуньків – дружини Наталії, яка в минулому скликанні представляла "Радикальну партію" Олега Ляшка та її чоловіка Анатолія Гунька, який наразі є народним депутатом від "Слуги народу" і представником одіозного забудовника Віктора Поліщука.

Ми вже раніше писали про те, що Гунько був фігурантом гучного земельного скандалу у Броварах: у 2013 році місцеві депутати з подачі мера міста Ігоря Сапожка проголосували за передачу у приватну власність земель колись стратегічного підприємства у структурі міністерства оборони – ДП "Радіопередавальний центр". Зауважимо, що на цій території знаходилося унікальне електронне обладнання та вишка (комплекс "Борей"), що входили до оборонної системи України. Саме довгохвильовий радіопередавач "Борей" мав здатність транслювати українські частоти на далекі відстані, але все обладнання після передачі структурам Віктора Поліщука, якому належить ТРЦ "Гулівер" у Києві, а також ЖК "Madison Garden" у Броварах, було знищено.

Як розповідають "Моїй Київщині" депутати облради, Гунько, попри низьку професійну освіченість, намагається контролювати владу одноосібно, поводячись украй нахабно. Один із членів облради зазначає:

Про що можна говорити, якщо співбесіди для формування команди голови облради проводить її чоловік. Він же намагається перерозподілити ресурси, які є в облради, не бажаючи ділитися з партнерами, що призводить до невдоволення депутатів. 

Ба більше, за інформацією нашого видання, усього за півтора місяця після створення нової більшості у стінах облради формується нова фронда. Так, очільник осередку партії "За майбутнє" в області Ярослав Москаленко, нардеп від "Батьківщини" Костянтин Бондарєв, нардеп від "ОПЗЖ" Олександр Качний і керівник "Євросолідарності" в облраді Георгій Цагареішвілі таємно ведуть переговори щодо чергового переформатування більшості в Київській облраді. І шукають точки дотику. У такій ситуації "слуги" ризикують уже восени опинитися в опозиції. Вони в такій коаліції не потрібні.

Але є нюанси. Одразу кілька джерел розповіли "Моїй Київщині", що Гуньків до влади на Київщині пустив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Одна з ключових цілей – забезпечити роботу облради, щоб допомагати ОП в освоєнні коштів на "Великому будівництві". Варто нагадати, що на Київщині запускається вкрай "ласий" проєкт, яким курує Тимошенко – Велика кільцева навколо Києва, яка має з'єднати Ірпінь, Ворзель, Васильків, Обухів, Українку, Бориспіль і Бровари. Проєкт будівництва Великої кільцевої дороги оцінюють у 85 мільярдів гривень, а дорогу загальною протяжністю майже 150 км планують спорудити до 2025 року. Днями, 3 червня, Верховна Рада запхнула у зміни до закону "Про публічні закупівлі" норму про безтендерну процедуру цього будівництва. Іншими словами – 85 мільярдів підуть "у народ" під кураторством Кирила Тимошенка та за допомогою облради.

Одна біда – цього може не статися, якщо "слуги" утратять владу в області – а це з кожним днем стає все більш реальним сценарієм. Тоді все може піти з будівництвом Великої кільцевої не так, як треба. А тому, можна не сумніватися, що навколо будівництва дороги будуть запущені фантастичні (авжеж - абсолютно кулуарні) торги.  

Чи пробачать куратору з ОП Кирилу Тимошенку на Банковій поразку президентської партії в разі розвалу більшості? Цілком можливо, що все ж таки пробачать: у нього чимало провалів, але він досі примудряється  бути на посаді. А от Гуньків у цій історії можуть не пожаліти – криміналу на них за бажанням можна знайти цілий віз…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький