#

В очікуванні "кидка": коли відбудеться наступне засідання Київоблради

05.04.2021 08:00
В очікуванні "кидка": коли відбудеться наступне засідання Київоблради
Володимир Зеленський

Запланована на 12 квітня сесія Київської обласної ради може не відбутися, на що є багато причин. За кулісами відбувається чимало процесів, що можуть отримати неочікувану розв’язку. "Моя Київщина" проаналізувала ситуацію в облраді, де кожна із фракцій очікує на кидок від "учорашніх союзників"

Для початку варто наголосити, що друге пленарне засідання Київської обласної  ради переносилося неодноразово. Спочатку було повідомлення про те, що сесія планувалася на 18 березня, проте її було перенесено на 24 березня. Але й тоді депутати не зібралися на голосування: посилаючись на рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради, сесію перенесли на 12 квітня.

Щоправда, зважаючи на стрімке поширення коронавірусу та запровадження повного локдауну в Києві з 5 квітня, вірогідність проведення сесії найближчі тижні близька нулю. На сайті КОР заступник голови Валерій Ксьонзенко заявив, що в сесійній залі дотриматися карантинних вимог із розрахунку 10 кв.м. на 1 людину не вдасться, тому сесій та інших заходів у Київоблраді не будуть проводити до кінця локдауну.

Утім, все це схоже на банальну "відмазку": перше перенесення сесії було відбулося не через карантинні заходи. Головна причина – більшость  наразі переживає серйозні проблеми. Зокрема, не варто забувати про внутрішні катаклізми у президентській фракції в Київоблраді. Частина депутатів і досі орієнтується на колишнього керівника обласного осередку Олександра Дубінського, тому на їх голоси розраховувати не варто. Новоспечений голова "Слуги народу" в Київській області Андрій Мотовиловець, якого відносять до орбіти заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, тільки розбирається з тонкощами роботи у столичному регіоні, тому зібрати фракцію докупи йому поки не вдалося.

Цікаво, що майже відразу після свого призначення Мотовиловець збирав обласних слуг у КВЦ "Парковий", де намагався встановити конструктивний діалог. Також із нардепів був присутній Анатолій Гунько від партії Зеленського, якого нещодавно обрали на окрузі в Чернігівській області. Останній зараз несподіванно опинився серед неформальних кураторів Київської області. Проте продуктивною зустріч не вийшла, адже незабаром з’явився Олександр Качний – нардеп від ОПЗЖ, який контролює фракцію у Київоблраді. Його поява викликала обурення серед частини депутатів облради, а риторика і відвертий шантаж від проросійського політика ще більше підливали масла у вогонь.

Варто додати, що дружина Анатолія Гунька Наталя є депутаткою облради від партії "Слуга народу". Подружжя Гуньків пов’язують із бізнесменом Віктором Поліщуком, що відомий як власник БЦ "Guliver" та магазину побутової техніки "Ельдорадо", безпосередньо пов’язаний зі скандальним банком "Михайлівський". Все б нічого, та Поліщук має родинні зв’язки із колишнім керівництвом РФ: дружина бізнесмена є племінницею Світлани Медведєвої, яка у свою чергу одружена з експрезидентом Росії Дмитром Медведєвим. Також відомо, що Поліщук, який є відомим забудовником, знищив у Броварах унікальний радіопередавач "Борей", який був би нам в нагоді у 2014 році, оскільки покривав і Донбас, і Крим.

У ЗМІ шириться інформація, що Поліщук приїздив на зустріч у Офіс Президента, щоб урегулювати питання щодо призначення головою облради Наталії Гунько. Проте таке рішення може серйозно вдарити по реноме Зеленського, адже це рівноцінно здачі в оренду Київської області російським бізнесменам.

На диво, в інших фракціях ситуація більш-менш прогнозована: "Батьківщина" та ОПЗЖ вдаються до шантажу, аби тільки залишитися в більшості. Єдиний поки плюс у тому, що вони тримаються монолітом, але ніхто не гарантує, що так буде постійно. Деструктивним елементом наразі виступає тільки "Євросолідарність", адже їм категорично заборонено приєднуватися до коаліції. Відповідне рішення ухвалено штабом Петра Порошенка, де розуміють, що лише опозиційність дає в перспективі змогу розраховувати на електоральний зиск.

Всі інші - хотіли би брати участь у більшості. Але є нюанси: "Слуги народу" хитаються. Підсилити більшість можуть депутати від "За майбутнє", але керівник цієї політсили Ярослав Москаленко, який міг би стабілізувати коаліцію, конфліктує з головою обласного осередку "Батьківщини" Костянтином Бондарєвим.

Утім, враховуючи жахливий стан, в якому опинилася Україна і Київщина зокрема внаслідок пандемії, відсутність більшості в облраді може всім дорого коштувати. Так, від депутатів зараз потрібна максимальна консолідація зусиль, щоб гарантувати захист насамперед медикам, які знову на вістрі боротьби із недугою. Депутати повинні приймати зміни до цільових програм, перенаправляти кошти на негайні потреби, а не займатися розбірками. Якщо на найближчій сесії розвалиться більшість, ніхто не дає гарантій, що сформується альтернатива. Головна проблема полягає в тому, що досвідчені депутати чекають "кидка" від перевірених часом колег, із якими цілісіньку ніч випивають віскі перед важливим голосуванням, а при цьому самі готові кинути в будь-який момент.

Чи означає розвал більшості, що область залишиться без влади, у стані хаосу? Вочевидь, ні. У такому разі всю повноту відповідальності візьме на себе Київська ОДА, якій доведеться в ручному режимі вирішувати нагальні проблеми в регіоні. 


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст