#

"ВелоБеЦик" в Білій Церкві: перший цього року, але точно не останній

27.07.2020 08:13
"ВелоБеЦик" в Білій Церкві: перший цього року, але точно не останній

У суботу, 25 липня, у Білій Церкві відбувся традиційний велопробіг «ВелоБеЦик-2020», у якому взяли участь як дорослі так і малі любителі двоколісних

Захід під гаслом «За здоровий спосіб життя» проходить уже втретє, а його організаторами виступили молодіжна громадська організація «Об’єднання регіонального розвитку» та відомий місцевий громадський активіст Ігор Коча. Головним інформаційним партнером стало інформаційне агентство "Моя Київщина".

Цьогорічний «ВелоБеЦик» мав одразу кілька локацій. Традиційно перша колона велосипедистів розпочала рух від ТЦ «Епіцентр» до Національного дендропарку Олександрія, де до основної маси приєдналася друга колона, яка вирушила до мікрорайону Гайок. Загалом, як і щороку, до велопробігу та його організації долучились представники громадських організацій та влади, а саме депутат Білоцерківської міської ради Геннадій Джегур, народний депутат України 8 скликання Хвича Мепарішвілі, депутат Фурсівської ОТГ Геннадій Прищепчук.

Окрім пропагування здорового способу життя та активного відпочинку цим велопробігом намагаються звернути увагу місцевої влади на проблему вело-інфраструктури в Білій Церкві. Як зазначив головний організатор «ВелоБеЦика» Ігор Коча, умови для велолюбителів бажають бути кращими:

Ми вирішили провести чудову акцію і показати, що підтримуємо здоровий спосіб життя. Хотілося б бачити чиновників Білої Церкви та міського голову у нашій колоні, щоб вони проїхалися і побачили якість дорожнього покриття та відсутність інфраструктури для любителів велоспорту. Ми подолали велику відстань від масиву Леваневського до Гайка і переконались в тому, що Біла Церква не пристосована для велопробігу, тому звертаємось до мера Білої Церкви і усієї влади, щоб виконали свої передвиборчі обіцянки щодо покращення вело інфраструктури міста, - зазначив Ігор Коча.


Під час велопробігу було вжито усіх заходів безпеки: супровід велосипедистів уздовж всього маршруту забезпечував не батальйон патрульної поліції Білої Церкви, а відділ реагування патрульної поліції Білоцерківського ВП. Зокрема, з метою пропагування здорового способу життя у велопробізі взяв участь поліцейський велопатруль на чолі з заступником начальника БЦ ГУ НП у Київській області Олексієм Ковбасою.

«У масштабному велопробізі «ВелоБеЦик-2020» поліцейські Білоцерківського відділу поліції не лише забезпечують супровід колони велосипедистів у складі авто та вело-патруля, а й особисто брали участь у ньому. Таким чином працівники поліції власним прикладом закликають всіх громадян, а особливо молодь, приєднуватися до подібних заходів. До речі, очільник поліції Київської області Андрій Нєбитов також мав взяти активну участь у даному заході, але, на жаль, не зміг приїхати», - розповів Олексій Ковбаса.


Після подолання маршруту, попри невеликий дощ, учасники велопробігу фінішували у Гайку на території спортивного комплексу. Як зазначив один із співорганізаторів «ВелоБеЦик» та депутат Фурсівської ОТГ Геннадій Прищепчук, будь-яка погода для велопробігу є прекрасною, тому подякував учасникам заходу:

Вітаємо ВелоБеЦик у нас в Гайку. Дуже вдячний організаторам і усім учасникам які брали участь у цьогорічному велопробізі і отримали велике задоволення. Погода прекрасна і спортивна, а здоровий спосіб життя - це найкраща річ, яку ми маємо, - сказав Геннадій Прищепчук.

Окрім драйву та задоволення учасники «ВелоБеЦик – 2020» вже традиційно отримали призи. Різноманітні вело аксесуари їм вручив народний депутат України 8 скиликання Хвича Мепарішвілі, який в свою чергу побажав усім долучатися до таких акцій.

Дякую спортсменам, організаторам, а також поліції, яка супроводжувала учасників такого гарного заходу. Бажаю усім успіхів і сили, аби й надалі долучалися до подібних акцій за здоровий спосіб життя. У природи немає поганої погоди, і ви це сьогодні довели, - заявив Хвича Мепарішвілі.


До «ВелоБеЦику» у якості спонсорів долучилася компанія «Coca-Cola», яка забезпечила учасників велопробігу як водою так і солодкими напоями.  Варто відзначити, що вже до дня незалежності України  організатори готують проведення наступного «ВелоБеЦика», де на території спортивного комплексу в Гайку після фінішу відбудуться футбольні матчі між учасниками велопробігу.

До організаторів долучився голова правління "Інституту української політики" Олексій Усачов, який замовив брендовані футболки із написом "ВелоБеЦик-2020", що дістались в подарунок учасникам:

Я виріс у Білій Церкві й багато років уважно стежу за ситуацією в місті. На жаль, сьогодні Біла Церква не комфортна для велосипедистів. Спортивна інфраструктура практично відсутня, а водії автомобілів не поважають велосипедистів та не дбають про їхню безпеку, особливо це стосується маршруток. Міська влада не вважає цю тему важливою, хоча велотранспорт є екологічно чистим та безпечним, сприяє здоровому способу життя та є чудовим варіантом для дозвілля. Я переконаний, що подібні заходи треба підтримувати, популяризувати, нагадувати владі та суспільству важливість питання розвитку спортивної інфраструктури, - зазначив організатор велопробігу Олексій Усачов.

Автор матеріалу також взяла безпосередню участь у велопробізі і особисто проїхала половину дистанції. «ВелоБеЦик» став доброю традицією, яка об'єднує людей різного віку та професій. І це класно. Прикро, що керівництво міста та області, зокрема, департамент спорту проігнорували цей чудовий захід. Хоча - це дивно, з урахуванням того, що саме цей департамент мав би опікуватися цими питаннями. На фоні Мепарішвілі, який вже рік як не є депутатом, але попри це взяв участь у заході, нинішні (і в прямому, і переносному сенсі) "слуги народу" демонструють абсолютне небажання опікуватися спортом, розвивати його. І це - сумно....

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка