#

Вишгород очима його жителів: по 50 учнів у класах, неконтрольовані новобудови та бездіяльність влади

15.11.2021 08:00
Вишгород очима його жителів: по 50 учнів у класах, неконтрольовані новобудови та бездіяльність влади
Фото з мережі Інтернет

Щоб розуміти об'єктивну ситуацію в тій чи іншій громаді, варто розмовляти з людьми. "Моя Київщина" опрацювала анкети жителів Вишгороду щодо розбудови міста, корупції, проблем та перспектив розвитку соціальної інфраструктури

За результатами вибіркового опитування жителів Вишгорода можна зробити кілька цікавих блоків висновків. Перший - позитивний. Місто розвивається, покращився стан доріг та парків,  ведеться підтримання порядку на існуючих дитячих майданчиках, відмічається у деяких випадках швидке реагування на скарги, що особливо радує містян, бо  свідчить про те, що інколи керівники комунальних підприємств та державних установ  до них дослухаються.

Другий  блок - негативний. У місті катастрофічно не вистачає  шкіл та садочків, позаяк кількість населення  значно збільшилася, а  соціальна інфраструктура належним чином не розвивається, тобто, безнадійно відстає від потреб жителів міста. Респонденти повідомляють про  випадки, коли учнів у класи набирають до 50 осіб. У місті з прогресуючим приростом населення  мало дитячих майданчиків, зменшилося зелених насаджень, що безпосередньо повязано з некотрольованими новобудовами, наприклад, повідомлення про вирубку лісу за адресою Кургузова,1.
Однією з основних проблем  для вишгородчан є проблема комунальних платежів, бо часто якість комунальних послуг не відповідає їх вартості.
Не належним чином функціонує і міський транспорт, про що повідомляють містяни.

Мова йде, певно, про те, про що  нещодавно у своєму інтерв’ю говорив  скандально відомий мер міста Олексій Момот, а саме, про третій виїзд із міста, який має бути введений в дію до кінця року та сприяти розвантаженню доріг на в’їзді та виїзді з міста, особливо в пікові години.
А щодо корупції, то респонденти тут поділился на два табори. Одні кажуть, що неодноразово  стикалися з фактами корупції  як у сфері освіти, медицини, так і в інших сферах соціального життя, інші – що їм не доводилося стикатися з такою проблемою. Як відомо, винен не лише той, хто бере хабар, а й той, хто його дає.

Нікуди не поділися у Вишгороді проблеми з  водою, каналізацією, купами сміття, катастрофічно мало паркомісць, за словати опитуваних  не вистачає місць відпочинку і кінотетрів.

Містяни скаржаться на телефонні дзвінки від так званих колекторських груп – банківських «вишибал», які тероризують та тримають в страху за існуючі та неіснуючі банківські борги.

І в таких випадках, і в інших від поліції вишгородчани чекають вчасного  та швидкого реагування на порушення порядку та закону.
У сфері медицини  відмічена незадовільна праця реєстратури лікарень, що є наслідком невдалої медичної реформи, невчасне інформування населення з медичних питань, особливо в період пандемії, скарги на відсутність санітарної служби  в місті та,  відповідно, антисанітарний стан багатьох житлових будинків, малих об’єктів торгівлі, громадських місць.

Є й конкретні скарги на поганий стан у будинку номер 5 на проспекті Шевченка, відсутність ремонту у підїздах. «Моя Київщина» вияснила, що жильці четвертого парадного неодноразово скаржилися в ЖЕК на аварійний стан  козирка над парадним, який може любої миті обвалитися комусь на голову.  На жаль, ЖЕК самоусунувся від будь-яких зобовязань, адже  в будинку ніяк не вирішать, чи будуть створювати ОССБ чи ні.  Тобто, всі чекають нещасного випадку, аби потім шукати винного.

Щоб там не робилося в місті, а люди хочуть жити в нормальних умовах, насамперед, у своїх будинках, бо своя сорочка, як відомо, ближча до тіла.
Наразі перед керівництвом громади стоїть нагальне питання вирішення проблем, озвучених громадянами міста, аби вони вчергове не розчарувалися у своєму виборі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький