#

Власник «Парку сакур» у Володарці Микола Каплун: У його створення я вклав свою душу

16.06.2021 08:00
Власник «Парку сакур» у Володарці Микола Каплун: У його створення я вклав свою душу
Творець Парку сакур у Володарці Микола Каплун

- Миколо Степановичу, насамперед давайте знайомитися. Зрозуміло, що Ви – непересічна людина для Володарщини, тож розкажіть про себе.

- Я народився в селі Тарган колишнього Володарського району (після укрупнення районів, входить у Білоцерківський, - Ред). Закінчив Білоцерківське медичне училище, відслужив у армії, а після служби повернувся на свою малу батьківщину жити і працювати.

Протягом 15 років працював художником у Володарці. Згодом, коли у 1988 році був прийнятий закон про кооперативи, ще при Союзі, почав займатися бізнесом, тож на початку розквіту приватного бізнесу я був одним із перших. Створював магазини і ресторани, займався переробкою тощо. На той час у мене було 16 магазинів, ресторан та кафе. Також спробував працювати і в інших напрямках, таких, як надання техніки в оренду.

У 1999 році був призначений керівником господарства у селі Рогізна. Після реорганізацій колгоспів займався аграрним бізнесом, очолював по черзі кілька невеликих господарств. В такі періоди перемін працювати, звісно, було складно.
- У травні парку сакур виповнилося два роки. Як власне прийшла ідея створення?
- У 2010 році я побудував собі дачу – власний приватний дерев’яний будинок, до якого стали  приїжджати молодята на фотосесії, адже біля будинку було вдосталь локацій для фотозон.
От я й вирішив зробити щось гарне для людей, упорядкував територію, берег, на якому  викопали  канал довжиною 340 метрів. На те щоб створити цю штучну водойму пішло чотири з половиною місяці, багато техніки, 24 т дизпалива і 5 тон бензину. Було збудовано три мости, зокрема створений міст на острів через річку Рось. Я втілив у життя проєкт, про який мріяв.


У цілому, парк будувався понад три роки. Це була земля селищної ради і оформлення земельних ділянок було складне, так як довелося долати багато бюрократичних перешкод. Частину території ми викупляли, тому тепер це моя приватна власність. Я і меценат, і приватний підприємець, і художник, і дизайнер. Всі споруди, дерева, квіти і різні зони на території парку посаджені і створені нами.

- А які види дерев та рослинництва тут представлено? І найголовніше, яка тут кількість славнозвісних сакур?

- Наразі в парку висаджено до 200 дерев різних порід, квітучих кущових – 3500 видів. Зараз ми готуємо ознайомчі таблички, щоб виставити біля кожного куща і дерева. Все, що можна нове, квітуче  і рідкісне ми купуємо, добуваємо і садимо. Чого зветься Парк сакур? Всього в парку  двадцять шість сакур, зараз вони вже відцвіли, а п’ять сакур увечері підсвічуються, створюючи гарну атмосферу вечірнього парку.

- Окрім прекрасних зелених насаджень та неймовірних скульптур, у парку є й живність?

- По один бік у парку є пташиний зоопарк: фазани, павліни, різні види папуг, декоративні кури,  носухи, дикобрази. Також є грот з водоспадом, в якому живуть японські кольорові риби колі. А з іншого боку дороги є вольєр, в якому  живуть 5 благородних оленів, 12 європейських лані, лами, альпаки, муфлони, камерунський баран, звичайний баран, декоративні кізочки і ослик Борька. Одним словом, є все, що йде до рук і приваблює діток.

- Як бачимо, діток неабияк приваблюють і дитячі майданчики та архітектурні споруди так от як аналог корабля самого Колумба…

- Так, у нас є прекрасний дитячий майданчик, звідки мамам складно забирати дітей. На майданчику встановлений макет корабля «Санта-Марія», на якому Колумб відкрив Америку. Він удвічі менший, ніж справжній, але зроблений за кресленнями оригіналу. В парку багато цікавих і гарних фото-зон, тому відвідувачі постійно їх фотографують і фотографуються самі. 

-Яка загальна територія парку?

 - Парк розкинувся на території площею 1,6 га, а загальна площа комплексу близько 3 га.
 Є діючі шість будинків для відпочинку, організована риболовля.

- Це все зроблено виключно Вашим коштом, тобто від надходжень з бізнесу?
-У мене є чотири сільськогосподарських підприємства, цукровий завод. Всі кошти, які можна було, я   вклав у парк, але не підраховував скільки всього. Мені це все подобається, це моя мрія, яку я здійснив.



- Наскільки відомо, у 2020 році Парк сакур зайняв третє місце на Міжнародній виставці ланшафтного дизайну. Це доволі достойне визнання…

- Так, у 2020 році на ВДНГ відбулася міжнародна виставка ландшафтного дизайну паркових господарств. Ми також взяли участь у цій виставці, в результаті чого наш парк зайняв третє місце в країні у плані ландшафтного дизайну.

- Одразу видно, що парк створював художник. Звідки Ви черпали ідеї, адже кожна споруда  - це частка якоїсь певної культури?

 -Багато чого запозичено з японської, китайської та інших східних культур. Я дуже багато подорожував і багато чого бачив. Але тут копій немає: збудували так, як я задумав і хотів.

- Скільки у вас працівників на обслуговуванні комплексу. Чи допомагають рідні?

- Постійних робітників – шість. На літо набираємо ще дванадцять чоловік серед молоді і студентів. Звичайно ж, допомагають дружина і донька, а внучка, якій 21 рік – керівник ресторану «Тоніо» і на території парку вона теж працює. Зокрема,  у нас є заклад швидкого харчування, в якому можна придбати бургери, соки, каву, чай, морозивло для діток, воду тощо.

- Якщо  людина зайшла і заплатила заквиток, то час перебування в парку необмежений?
- Так, на території парку можна знаходитися протягом цілого дня, час перебування необмежений.
-Що не дозволяється робити на території парку?

 -На території парку категорично не дозволяється розпивати спиртні напої , і в деяких випадках не дозволяється годувати  тварин і птахів.

- Яка середня кількість відвідувачів  у день?

- Влітку у вихідний може бути до 1000 відвідувачів на день. У будні, звичайно, менше, але по-різному. Цього року були  відвідувачі з Одеси, Умані, Чернігова, Вінниці, Житомира, Києва, Білої Церкви.


- Як живе парк сакур взимку?

-Взимку парк відкритий. Люди працюють, розгортають доріжки, доглядають птицю і тварин. У мене дуже відповідальні працівники, я їм дуже вдячний. Ніколи не робив їм зауважень, адже вони тримають порядок на території парку.

- Чи втамували Ви свою жагу зробити прекрасне?

- Я все життя щось роблю. Не буває такого року, щоб я щось не відкривав. Але сюди вкладена моя душа, знання, почуття. Тут я над кожним елементом працював, присідав, планував, перевіряв.
Якби я робив все без душі, то ви б це відчули.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка