#

Водна поліція на Київщині, або де ховаються браконьєри

28.08.2018 16:54
Водна поліція на Київщині, або де ховаються браконьєри

Зовсім нещодавно кореспонденти  порталу "Моя Київщина" відправилися на спільне патрулювання Канівським водосховищем з працівниками водної поліції столичного регіону, аби на власні очі побачити, чим займається даний підрозділ поліції

Патрульний катер у складі двох поліцейських, бійця поліції особливого призначення, нацгвардійця та двох журналістів вирушив з Переяслава.

До завдань Управління організації діяльності поліції на воді та повітряної підтримки Нацполіції України входить патрулювання на воді, боротьба з браконьєрством і порушниками, які сідають за кермо такого транспорту в стані сп'яніння.

Сучасний поліцейський катер обладнаний мотором, що здатний розвивати швидкість до 100 км/год. Такі технічні характеристики дозволяють ефективно патрулювати водні простори Дніпра та швидко наближатися до порушників.

За допомогою бінокля поліцейські шукають на поверхні води пластикові пляшки або ж інші сигналізуючі предмети, якими браконьєри можуть позначати місця розташування сіток. Проте, як зазначають копи, наразі нелегальні рибаки оснащуються GPS-навігаторами, щоб максимально приховати свої знаряддя.

Зі слів правоохоронців стало зрозуміло, що їх робота є не такою простою, як може здатися на перший погляд. Часто вони натрапляють на мисливців, які люблять займатися улюбленою справою напідпитку, а діалог з такими особами, як відомо, не завжди вдається конструктивним…

За час проведений на воді ми помітили, що Дніпром рухається величезна кількість транспорту, а кожен човен і двигун, як і звичайний автомобіль, повинен мати документи, водій – посвідчення відповідної категорії. Тому для перевірки необхідних документів поліцейські зупиняють човни, які обладнані двигунами.

Насправді, знайти браконьєрську сітку, або ж спіймати тих, хто її поставив не так вже й просто. Які розміри акваторії Канівського водосховища, важко навіть уявити, що вже говорити про те, щоб її патрулювати й спіймати когось "на гарячому". Але нам допомогли дістати одну з таких снастей прості рибаки, які в ній просто-напросто заплуталися.

Загалом враження від побаченого залишилися дуже яскравими, дійсно такий підрозділ поліції є надзвичайно важливим, адже виконує водночас складну та необхідну роботу. Але кількох катерів поліції для виконання такого масштабу роботи недостатньо, тому керівництву області варто звернути на це увагу.

Читати "Моя Київщина" у Facebook