#

Хто ці люди: заступник голови Київської ОДА Дмитро Назаренко

23.07.2020 08:24
Хто ці люди: заступник голови Київської ОДА Дмитро Назаренко
Дмитро Назаренко

Чимало представників органів місцевого самоврядування та звичайних громадян дуже часто навіть не знають в обличчя тих, хто керує областю, а що вже говорити про розуміння того, яким із напрямків нашої життєдіяльності вони курують. "Моя Київщина" розпочинає аналіз діяльності посадовців Київської ОДА, які відіграють далеко не останню роль в житті кожного жителя столичного регіону. Сьогодні мова йтиме про найдосвідченішого із заступників – Дмитра Назаренка

Назаренко на теренах Київщини з’явився у січні 2018 року, коли Київською ОДА керував Олександр Горган-Лялька. Не варто забувати, що останній протягом усього часу перебування на посаді був повністю підконтрольним Ярославу Москаленку – на той час депутату Верховної Ради.

Актуально: Для тих, хто шукає центр впливу: як Москаленко збирає місцеві еліти на Київщині

Горган серед усіх інших голів Київської ОДА запам’ятався як найбільш слабкий та невиразний, нездатний узяти ситуацію під контроль. Якою була причина появи в команді Горгана Назаренка, який на той момент був головою Тростянецької РДА в Сумській області, тоді було незрозуміло. Набагато логічнішим виглядало би призначення заступником когось із місцевих, хто має реальне розуміння проблем області та авторитет серед місцевих, але чомусь вирішили взяти варяга.

Але варто зауважити, що Назаренко після звільнення Горгана перейшов у "спадок" його наступнику Олександру Терещуку, який затримався на посаді на 6 місяців. Цікаво, що Терещук замінив усіх заступників, окрім Назаренка. Саме тоді в КОДА готувалися списки для підкупу виборців під кандидата в президенти Порошенка, але Назаренко там не фігурував. Із політичного процесу Терещук не випав, а зараз, як пишуть ЗМІ, нібито отримав пропозицію очолити сектор безпеки центрального штабу партії "За майбутнє" – політичного проєкту Палиці-Коломойського, яким буде керувати Москаленко.

Цікаво, що після зміни влади у країні та чергової зміни голови ОДА – Назаренко знову залишився при посаді на Київщині. Першим за часів президентства Зеленського головою КОДА був Михайло Бно-Айріян, який взагалі залишив у кабінетах майже всіх заступників попередника, за що наразився на критику з боку "зелених" активістів, а особливо від нардепа Олександра Дубінського. Зауважимо, що не без участі останнього Бно-Айріян втратив свою посаду.

Читайте також: Дубінський VS Бно-Айріян: коли медіакілер дістане козирі проти маріонетки-корупціонера.

Після Бно-Айріяна губернатором області було призначено Олексія Чернишова, який, на відміну від своїх попередників, не втратив позиції, а піднявся вгору по кар’єрній драбині. Зараз Чернишов є міністром розвитку громад та територій і успішно продовжує впровадження реформи децентралізації. Варто додати, що Чернишов повністю змінив команду заступників, а з попередників залишився лише Назаренко.

Наступником Чернишова став Василь Володін, який особливо не змінював склад заступників, тому Назаренко знову залишився в обоймі. Але постає логічне питання: чим він такий важливий, що зберігається при двох президентах та п’ятьох головах ОДА? Варто звернути увагу на те, коли і за яких обставин він з’явився на Київщині, щоб зрозуміти, чим він може бути небезпечним для чинної влади.

На посаду Назаренко потрапив у часи Горгана, який не так давно почав працювати виконавчим директором у компанії "Saga Development", що належить забудовнику Андрію Вавришу. Саме забудовника Вавриша називали "смотрящим" за Києвом від Офісу Президента, коли керівником був Андрій Богдан. Проте після звільнення Богдана ситуація змінилася – головою ОП став Андрій Єрмак, а Вавриша "посунули".

Варто додати, що Вавриш також тісно співпрацював з екснардепом Ігорем Кононенком. Фірма забудовника "Терра Проджект" була розробником ДПТ Рибальського острова у Києві, який не відповідав концепції розвитку даної території та був потрібен власникам заводу "Кузня на Рибальському" – Петру Порошенку та Ігорю Кононенку. А згодом на острові почалося будівництво багатоповерхівок…

Якщо присутністю Богдана в ОП можна було пояснити, чому Назаренко залишається працювати на Київщині, то після його звільнення це виглядає не надто логічно. Проте джерела в КОДА повідомляють, що за Назаренком в ОП є серйозні гравці, для яких він вирішує будівельні питання на Київщині. Також варто додати, що він у робочий час часто проводить зустрічі в документ-сервісі "Готово" із сумнівними персонами…

Якщо Назаренко приділяє низку робочого часу переговорам у неформальній обстановці, отже цілком зумів вирішити всі проблеми області, що входять у сферу його діяльності. Відповідно до розподілу обов’язків, він відповідає за реалізацію повноважень облдержадміністрації за такими напрямками:

  • цивільний захист та ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій;
  • молодіжна політика та національно-патріотичне виховання;
  • реалізації повноважень у сфері культури, національностей та релігій, охорони пам’яток історії та культури;
  • архівна справа.

Окрім того, він забезпечує реалізацію повноважень облдержадміністрації з питань оборонної роботи. Також Назаренко контролює діяльність низки державних підприємств, зокрема "Виробниче об’єднання "Фармація", "Інноваційно-інжинірингові технології", "Перспектива Київщини" та "Київоблреклама". Проте наразі важко зрозуміти, чим займаються ці підприємства… У Київській ОДА виданню повідомили, що саме через Назаренка в Офісі Президента вирішувалися питання по розміщенню білбордів на Київщині.

Особливих звитяг від Назаренка у вирішенні стратегічних проблем області за понад два роки роботи ніхто так і не побачив, але при посаді він залишається досі. Напевно, його присутність у КОДА дуже необхідна забудовникам, чиї інтереси він відстоює. Проте варто було б звернути на нього увагу, адже при різкій зміні політичного ландшафту, яка очікується на Київщині найближчим часом, представники чинної влади отримають у своїх рядах "троянського коня"...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст