#

Хто на вихід: чому голова Бучанської ОВА Ляшенко має бути першим

15.04.2022 15:58
Хто на вихід: чому голова Бучанської ОВА Ляшенко має бути першим
Микола Ляшенко

У мирний час представники райдержадміністрацій – своєрідні наглядачі за порядком від Президента, які наразі не мають якихось чітких функцій через прогалини у законодавстві. Але у військовий час їхній обов’язок – перебувати на робочому місці і чітко виконувати розпорядження, адже від цього можуть залежати долі людей. Сьогодні "Моя Київщина" розповість про очільника Бучанської ОВА Миколу Ляшенка, до роботи якого виникли питання

Як відомо, формування укрупнених районів Київщини відбувалося зі скандалом, адже не обійшлося без лобістів на різних рівнях влади. Таким чином у Київській області сформувалося сім районів – Бучанський, Бориспільський, Броварський, Вишгородський, Обухівський, Фастівський та Білоцерківський. Першим серед всіх інших голів РДА у Київській області своє призначення отримав Микола Ляшенко.

У політичній тусовці Ляшенко дуже давно, за весь час встиг розміняти чимало партій для побудови кар’єри. У 2006 році його обрали депутатом міської ради Вишневого від "Соціалістичної партії України". Незабаром вийшов зі складу політичної сили, нібито через об’єднання "соціалістів" Мороза із регіоналами.

На виборах 2010 року Ляшенка обрали мером Вишневого від політсили "За Україну", яку очолював В'ячеслав Кириленко. Однак уже через рік депутати міськради зняли Ляшенка з посади, а його місце зайняв регіонал Ілля Діков. Неофіційна причина – "незговірливість" міського голови з тодішнім київським губернатором Анатолієм Присяжнюком. Офіційно ж мера Вишневого звільнили за корупцію.

Актуально: Погрози, підкуп і стриптиз-клуб: як міліцейська братія захопила Вишневе.

Незважаючи на це, Ляшенку знайшли посаду заступника голови Києво-Святошинської РДА, де він працював протягом трьох років. У 2014 році він став головним спеціалістом відділу охорони здоров'я Києво-Святошинської райдержадміністрації, хоча профільної освіти у нього не було. До слова, Ляшенко має три вищі освіти – закінчив Подільський аграрно-технічний університет, Національну академію внутрішніх справ та Національний університет податкової служби України.

У червні 2016 року Ляшенко займає посаду виконуючого обов'язки генерального директора в Державному підприємстві "Інноваційні-інжинірингові технології". Завдання підприємства — забезпечення комфортних, екологічно вигідних економічних умов проживання населення Київської області, з урахуванням соціальних факторів та особливостей території. Правда, особливих змін жителі Київщини від діяльності цього підприємства, очевидно, не відчули.

Варто зауважити, що Ляшенко очолював громадську організацію "За Вишневе! ", а також був одним із засновників ГО "Спортклас" (дві футбольні та одна волейбольна команди). Крім цього, він є співзасновником друкованих видань "Народна правда України" та "Панорама плюс".

Зауважимо, що в 2015 році разом із політичною силою "УКРОП" Ляшенко став депутатом Київської обласної ради, але 2018 року вийшов із фракції. У КОР був членом комісії з капітального будівництва, архітектури, транспорту і зв'язку, розвитку інфраструктурних об'єктів паливно-енергетичного забезпечення.

У 2019 році Ляшенко боровся за мандат депутата Верховної Ради України по 95 мажоритарному округу. В 2019 році Микола Ляшенко і сам пробував стати народним депутатом. Своїм головним конкурентом він тоді називав ексмера Ірпеня Володимира Карплюка, однак із результатом 1,72% (майже 1600 голосів) Ляшенко фінішував на десятому місці.

На місцевих виборах 2020 року балотувався в депутати Київської облради з партією "Слуга народу", тоді ж Зеленський призначив його керувати Києво-Святошинською РДА. Фактично це й дозволило Ляшенку стати головою створеного завдяки децентралізації Бучанського району.

Безпосереднім завданням Ляшенка на посаді голови РДА була координація діяльності територіальних органів, що передбачала узгодження їхніх дій і прийняття плану заходів для реалізації державних програм. Адміністрації відводиться роль контролера виконання таких заходів територіальними органами в межах їх компетенції (тобто завдання РДА – змусити їх працювати). Крім того, є цілий ряд питань щодо роботи соціальних служб та надання адміністративних послуг межах району.

Якщо в мирний час Ляшенку приписували надмірний піар на абсолютно всьому, але закривали на це очі, то з початком війни він просто зник. Його бездіяльністю не задоволений голова КОВА Олександр Павлюк, про що виданню "Моя Київщина" повідомили відразу декілька нардепів від столичного регіону. Ляшенка довелося шукати, адже він як посадовець мав підписувати важливі документи. За словами працівників Бучанської РВА, Ляшенко перші 10 днів сидів у підвалі, де добряче випивав, хоча перед війною часто з’являвся у військовій формі на різних зборах заради піару.

Варто додати, що журналісти різних видань за 47 днів війни ні разу не змогли додзвонитись до голови районної військової адміністрації, майже вся територія якої була під окупацією. Напевно, не було що сказати… І наостанок, ми переконані, що якби голова Бучанської РВА був на своєму місці, у районі все могло бути не так сумно, як мінімум з евакуацією людей…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст
Теги: