#

Як працює КОДА: "стометрівка" 15-го очільника Київщини Олексія Чернишова

14.02.2020 12:25
Як працює КОДА: "стометрівка" 15-го очільника Київщини Олексія Чернишова

П’ятого лютого минуло 100 днів з дня призначення на посаду голови Київської  обласної адміністрації Олексія Чернишова, з цієї нагоди, як ми вже повідомляли, він у четвер, 13 лютого, провів прес-конференцію для регіональних ЗМІ, на якій побували й журналісти "Моєї Київщини".

У своєму звіті голова Київської ОДА Олексій Чернишов торкнувся питань первинного перезавантаження влади та децентралізації, зазначивши, що  Київська область першою в країні подала на затвердження Кабміну перспективний план розвитку. За його словами, наразі розпочато реорганізацію структур, котра призведе до кадрових рішень та скорочень і зробить структуру управління областю більш гнучкою та ефективною. Головне завдання – перетворити всю  бюрократичну машину на сучасний офіс надання послуг мешканцям Київщини.  У Київській області вже активно відбуваються зміни вищого керівництва КОДА та райдержадміністрацій, а також призначення нових керівників.

"Процес перезавантаження йде досить активно. Ми вже призначили 8 нових голів РДА, а вже на наступному тижні змінимо і інших. Процес обрання нових керівників райдержадміністрацій абсолютно прозорий та транспарентний, всі претенденти проходять відкриті фахові тести та професійні співбесіди, а потім потрапляють на співбесіди до КОДА . Далі ми вже приймаємо рішення, кого рекомендувати на ту чи іншу посаду", - зазначив Чернишов.

Також голова КОДА зупинився на питаннях соціальної сфери, нагадавши, що роботу почав саме з виконання доручень президента, зокрема відносно реконструкції Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування. Наразі в лікарні реалізується повний проєкт реконструкції вартістю 115 мільйонів гривень,  який контролюється обласною адміністрацією і, як обіцяє голова КОДА, буде завершений вчасно. Велика увага наразі приділяється і питанням освіти, зокрема середнім школам, яких в Київській області не вистачає.  Як повідомив Олексій Чернишов, наразі вже завершено будівництво шкіл в м. Українка та Вишневе, а реконструкція та будівництво інших навчальних закладів також заплановані на поточний рік.    

Акцент очільник області зробив на питанні  розвитку інфраструктури та будівництві доріг. Вже в березні місяці стартує амбітний проєкт "Велике будівництво":

"З 1 березня ми плануємо перетворити Київщину на суцільний будівельний майданчик. Заплановано велику реконструкцію інфраструктури, зокрема будівництво доріг та їх капітальний ремонт. Ми відходимо від практики ямкового ремонту, адже це не ефективно і дорого.  Ми плануємо побудувати та капітально відремонтувати близько 200 кілометрів автодоріг загального користування та місцевого значення. Також велика увага приділяється дорогам, які ведуть до опорних шкіл та лікарень.  Кожного дня ми розпочинаємо будівництво, вже визначені конкретні ділянки доріг, будівлі соціальної, освітньої, медичної сфери. Ці проєкти вже забезпечені коштами, адже в цьому році в державі є максимально можливий рівень фінансування" - зазначив Олексій Чернишов.

Левова частка спілкування голови КОДА з пресою була присвячена підвищенню інвестиційної привабливості нашого регіону, яка поряд з показником ВВП на душу населення, на його думку, є ключовим фактором ефективності дій влади.

Варто зазначити, що Чернишов до початку своєї роботи на Київщині активно займався питанням залучення ресурсів у реальний сектор економіки спершу на рідній Харківщині, а потім і у масштабах країни та Європи в цілому. Ще у 2012 році заснував інвестиційно-девелоперську компанію "Eastmіgate", діяльність якої була сфокусована на розвитку масштабних проєктів комерційної нерухомості, а також залучення іноземних інвестицій в Україну та стабілізація нвестиційного клімату в країні.

Двома роками пізніше він заснував інвестиційну компанію "VI2 Partners". Офіси компанії дотепер працюють у Києві та Відні.  У тому ж 2014 році Олексій Чернишов заснував "Kyiv Vision Foundation" – організацію, яка займається залученням інвестицій до країни, підтримкою культурних проєктів, популяризацією України в Європі через потенціал сучасного українського мистецтва.

Між іншим, керівник регіону вважає локомотивом прогресу не стільки аграрний сектор, скільки будівництво. У контексті корупційності галузі і періодичних масових акцій протесту громадянських активістів проти забудовників, з’ясувалося, що Чернишова не лякає репутація будівельного лобіста, оскільки, на його думку, головним є прозорість усіх процесів в цій галузі. Також він зауважив, що буде опікуватися ще однією не дуже популярною у народі темою – сміттєвою.

Оскільки темою прес-конференції все ж був звіт про роботу КОДА за 100 днів (відео-презентацію якого можна переглянути за посиланням) роботи на Київщині, чимала частина спілкування з журналістами була присвячена зробленому.

Нижче кілька фактів:

Соціальна сфера

Завершили будівництво шкіл в м. Українка і м. Вишневе (тривало понад  10 років). Розпочали співпрацю з ЄБРР по модернізації соціальних об’єктів (утеплення і модернізація 14 корпусів Київської обласної лікарні і котельні на загальну суму близько 10 млн євро). Проводиться капітальний ремонт Бориспільської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування загальною вартістю 115 млн грн.

Децентралізація

Триває реформування адмінсистеми влади на Київщині. Залучено керівників, які мають працювати в інтересах громади. Призначено 8 голів РДА. Завдяки підтримці О. Чернишова пришвидшився процес створення ОТГ. Є позитивні висновки на добровільне об’єднання 8 громад. 

Транспортна сфера

Ведеться робота над підвищенням якості пасажирських перевезень та безпеки на залізниці. За ініціативи Київської ОДА підписаний Протокол про співробітництво з "Південно-Західною залізницею" щодо капітального ремонту електропоїздів на 272,6 млн грн, поточного ремонту вагонів на 160,94 млн грн, капітального ремонту пішохідних мостів на станціях Вишневе та Васильків вартістю 8 млн грн.

Боротьба з корупцією

Триває наведення ладу у роботі АЗС. В Київській області закрито 173 незаконні автозаправки. Введено ощадне використання бюджетних коштів. Сумнівні тендери переглядаються. Скасовано закупівлю автомобілів на суму 5 млн грн, ініційовану за попереднього керівництва КОДА. Змінені умови придбання лінійного прискорювача для променевої терапії для Київського обласного онкологічного диспансеру з економією бюджету 13,5 млн грн.

Підтримка малого та середнього бізнесу

Впроваджено план підтримки державної кредитної програми "Доступні кредити 5-7-9%". Для підприємців-початківців це можливість пройти безкоштовне навчання, щоб підвищити свої бізнес-компетенції та покращити перспективу створення успішного бізнес-проєкту.

Але все більше у своєму вступному слові керманич області говорив про майбутнє і про свого "коника" - інвестиції.

З’ясувалося, що апаратом КОДА розроблено концепцію і визначені ключові напрямки роботи Агенції регіонального розвитку, розроблено план дій; для сприяння залученню й ефективному використанню вітчизняних та іноземних інвестицій створена Рада Інвесторів при Київській обласній державній адміністрації, яка активно запрацює вже наступного тижня.

 "Ми створюємо всі передумови, щоб Київщину сприймали не лише як адміністративний центр країни, а і як інвестиційну вітрину держави, - каже Олексій Чернишов, - Принаймні ті проєкти, над якими працюємо,  підсилять це сприйняття дуже скоро".

Вітрина вітриною, але окремі гасла нової команди викликають певну іронію. Презентаційна папка регіону і планів на майбутнє увінчується гаслом - #VsebudeKyivRegion…

До речі, нешодавно на рівні обласної влади була затверджена стратегія розвитку регіону на 2021-2027 роки. Стосовно планів на поточний рік, Чернишов вважає пріоритетними наступні проєкти:

-         Велика кільцева автомобільна дорога (вона буде споруджуватися у кілька етапів, спершу з'єднають Одеську та Житомирські траси)

-         Міжнародний аеропорт "Біла Церква"; (За словами губернатора- "не варто боятися конкуренції з боку Борисполя")

-         Розбудова інфраструктури під індустріальні парки;

-         Підготовка до впровадження другого етапу медичної реформи;

-         Будівництво та ремонт шкіл, лікарень та дитячих садків;

-         Виконання Київщиною частки президентської програми 100/100/100 (по  5 нових шкіл, лікарень та стадіонів в області);

-         Запровадження здорового харчування у навчальних закладах;

- Плюс вже згадане будівництво сміттєпереробних заводів.

Окремо говорив керівник регіону і про кадрову політику, назвавши неприпустимою для державного управління ситуацію протистояння виконавчої та представницької гілок влади, яке на Київщині спостерігалося ще минулого року. Також звернув увагу Чернишов і на те, що апарат обласної держадміністрації нараховує 740 осіб.

За словами Чернишова, він прийшов всерйоз та надовго, а якщо бути точним у цитатах: "Я планую довго і плідно працювати". Чи збудуться його сподівання? Покаже час. Але його персональна кар'єра залежитиме не тільки від інтриг на Олімпі української влади, але й від контурів майбутньої моделі децентралізації. Нагадаємо, що президентський законопроєкт змін до Конституції був відкликаний.

Наприкінці спілкування з журналістами Олексій Чернишов запевнив,  що обласна влада зацікавлена у комунікаціях з пресою, а у жовтні він налаштований прозвітувати як буде реалізована його теперішня величезна кількість планів...

Олександр Воронін, Надія Савчук,  "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram