#

Царі Київщини: як сімейство Гуньків "поклало болт" на президента Зеленського

18.06.2021 08:00
Царі Київщини: як сімейство Гуньків "поклало болт" на президента Зеленського
Наталія та Анатолій Гунько

Родина Гуньків, отримавши певний набір владних повноважень на Київщині завдяки франшизі партії Зеленського «Слуга народу», зробила перший відцентровий крок навіть швидше, ніж того від них очікували. «Моїй Київщині» стали відомі факти показового вчинку голови Київської облради Наталії Гунько та її чоловіка, що ставить під питання їх подальше перебування в президентській обоймі

Для початку - передісторія. 8 червня відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних рад за участі президента Володимира Зеленського у Дніпрі. На заході були присутні були голови всіх обласних рад та облдержадміністрацій. Там вони обирали своїх представників до президії другої палати Конгресу.

Загалом Конгрес місцевих та регіональних влад – консультативно-дорадчий орган при президентові України. Він створений на заміну Раді розвитку громад та територій. Складається з двох палат, де перша – місцева влада, голови ОТГ та райради; друга – голови обладміністрацій та рад.

Для Зеленського цей орган, хоч і дуже ефемерний - є важливим. Адже це єдиний шанс для об'єднання законодавчої, виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Ще Конгрес називають прообразом двопалатного парламенту, але про це поки говорити зарано. Звісно, є тут і політичний підтекст, адже це своєрідна альтернатива Асоціації міст України Віталія Кличка, якого до участі в Конгресі не запросили.

Перераховані вище факти ще раз засвідчують, що цей захід був дуже важливим для Зеленського. Саме тому до участі долучилися навіть голови облрад, які є представниками опозиційних політичних сил. Звісно, були присутні всі голови обладміністрацій. А от серед очільників облрад не було представника однієї – Київської. Пані голова ради Наталія Гунько вирішила проігнорувати захід за участі президента Зеленського, хоча завдяки лейбі СН здобула мандат і посаду. Власне, як і її чоловік - народний депутат.

Звісно, відсутність представника столичного регіону було приховати важко, тому, як розповіли "Моїй Київщині" джерела на Банковій, Зеленський був не надто задоволений цією обставиною і почав наводити справки про "паршиву вівцю". Вислухав за Гуньків у першу чергу заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Чому він? Насамперед через те, що завдяки Тимошенку Гуньки й отримали владні повноваження в Київській області. Про хитросплетіння комбінації Гуньки-Тимошенко ми писали раніше – там усе банально зав’язано на "Великому будівництві", проте завдяки таким виходкам, що прямо б’ють по рейтингу Зеленського, все може дуже швидко посипатися.

Актуально: В очікуванні бурі: хто на Банковій відповість за майбутній провал на Київщині

Відсутність Наталії Гунько – не просто поганий тон і демонстрація повного невігластва, а прямий сигнал, що вона з чоловіком має зовсім інший орієнтир. Як ми вже повідомляли, головний куратор родини – проросійський бізнесмен Віктор Поліщук, якого звинувачували в банкрутуванні «Михайлівського» та знищенні ДП «Радіопередавальний центр» у Броварах, що дуже стало в нагоді росіянам на початку війни на Сході України. Також завдяки Поліщуку в Києві та Броварах з’являються напівлегальні забудови, наприклад комплекси «Лісовий квартал» та «Madison Gardens».

Чимало експертів заявляють, що команда Гунька-Поліщука для «Слуги народу» – відверто чужорідна субстанція, а її існування під егідою партії президента ставить під сумнів наявність здорового глузду в Офісі Зеленського загалом. Ще з 2015 року Гунько-Поліщук марили політичним проєктом, який би міг «мінусувати» Порошенка. Тоді хедлайнером мала виступати Алла Шлапак з її партією "Соціальна справедливість", офіс якої знаходився в ТРЦ «Гулівер», власником якого називають саме Поліщука. Утім, після парламентських виборів-2019 союз закінчився: Шлапак тоді нібито зловили на махінаціях із грошима, але й проєкт не «вистрілив»…

За даними відразу кількох джерел, Поліщук і Гунько готуються до створення власного політичного бренду, проте без сторонньої допомоги не обійшлися. Подейкують, що саме на їхнє запрошення летів до України російський політтехнолог Ігор Шувалов, якого кілька тижнів тому митники затримали на кордоні і заборонили в'їзд в країну. Не виключено, що це загальмувало створення власного проєкту.

Тому компанія Поліщук-Гунько відверто паразитує на партії Зеленського, яка й без того кишить випадковими людьми. Найбільш прикре для чинного президента та його найближчого оточення мало б стати те, що вони відчувають себе справжніми королями на Київщині, використовуючи «Слугу народу» як плацдарм, щоб у подальшому створити власний політичний проєкт. Не важко здогадатися, яка в нього буде ціль, якщо кураторів шукають за порєбриком…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст