#

Як "тіньовий" куратор Київської ОДА кинув Порошенка

09.07.2018 05:30
Як "тіньовий" куратор Київської ОДА кинув Порошенка
У Порошенка чергові проблеми на Київщині. Тепер пов'язані з лояльністю

Замість того, щоб демонструвати лояльність Банковій та допомагати Петру Порошенку готуватися до президентських виборів на Київщині, нардеп Ярослав Москаленко продемонстрував готовність за першої гарної нагоди підставити підніжку голові держави

Минулого четверга у Верховній Раді відбулася міні-революція: після провалу голосування за оновлений склад ЦВК фракція БПП на знак протесту вийшла з зали. Приціл був явно на те, що без президентської політсили інші фракції виявляться нездатними результативно проголосувати за будь-яке рішення. Але на Банковій явно промахнулися: у ВР зуміли зібрати 240 голосів за один із законопроектів. І показали, що Порошенко політично не здатен одноосібно втримувати Верховну Раду під своїм контролем. У цю нову більшість об’єдналися всі – і «Народний фронт», і «Батьківщина», і «Радикальна партія», і «Опоблок», а також представники екс-регіоналів з двох депутатських груп «Відродження» і «Воля народу». Як відомо, останню очолює колишній член Партії регіонів, екс-заступник губернатора Київщини часів Януковича Анатолія Присяжнюка – Ярослав Москаленко, який теж голосував попри відсутність в залі БПП.

Останній, як відомо, з 2016 року фактично керує Київською областю через несамостійного губернатора Олександра Горгана. І тут варто нагадати, чого ж Москаленку на Банковій віддали Київщину? Як розповідали джерела в АП, Президенту Порошенку було обіцяно стабілізувати ситуацію в Київській області в обмін на тіньове кураторство та свою людину в кріслі голови КОДА. Який результат за два роки? Більшість в обласній раді знаходиться в опозиції до президента (щоправда, останнім часом облрада дещо присмирніла, але в цьому заслуг дуету Москаленко-Горган немає), спостерігається невиконання обласних програм та суцільний піар обласної влади (чого лише варті історії з тим, як з Горгана хотіли зліпити видатного героя Майдану, а також «продали» Петру Порошенку «потьомкінське село» у вигляді сайту «Увага.ua» з фейковими зверненнями до КОДА) на фоні падіння рейтингу Президента.

Політична зрада з боку Москаленка, яка сталася у Верховній Раді минулого тижня, далеко не перша в його політично-бізнесовій кар’єрі. Зокрема, саме Москаленка називають головним вигодонабувачем смерті лідера бізнес-групи «Контініум» Ігоря Єремєєва у 2015 році. Що ж до його протеже чинного голови КОДА Горгана-Ляльки, то той був ще в СДПУ(о) за часів Кучми, хоча зараз демонстративно підкреслює свою проукраїнськість.

Сьогодні Москаленку і Горгану треба визначатись, на кого робити ставку. Ось і зараз прийшов час для чергового «кидка». Схоже, що Порошенка керівництво Київської області явно вважає лузером. Тому у ВР й можна голосувати з «Батьківщиною» та «Опоблоком». Як-ніяк, саме на ці політсили, подейкують, останнім часом кулуарно орієнтується керівництво області…

Чим відгукнеться Ярославу Москаленку подібна зрада? Насправді на Банковій, серйозно ослабленій діяльністю подібних «друзів» і «союзників», варто було б нарешті провести очистку авгієвих стаєнь в КОДА. І це питання варто розглядати не лише в ракурсі помсти зрадникам, але й в контексті питання виживання президентської вертикалі. Залишати в тилу «москаленок», «горганів» та інших внутрішніх опозиціонерів загрожує вкрай неприємними наслідками під час президентської кампанії…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram