#

Ремонт "хай так": як у Фастові жителі будинку можуть лишитися без даху над головою "завдяки" міськраді

29.08.2019 08:30
Ремонт "хай так": як у Фастові жителі будинку можуть лишитися без даху над головою "завдяки" міськраді
Ремонт будівлі

Від свавілля владних інстанцій та людей із "корочкою" регулярно потерпають звичайні громадяни, які не мають впливових рідних та не знають своїх прав. "Моя Київщина" сьогодні розповість одну із подібних історій, що сталась у Фастові

Прогулюючись центром Фастову, а якщо конкретніше, вулицею Петлюри, не можна не помітити двох речей: величезну церкву, яка ще будується, і старий, майже повністю зруйнований будинок через дорогу. Там живуть сім’я, яка в будь-який момент може лишитись без даху над головою через те, що міськрада той таки дах... ремонтує. Серед жильців не лише літня жінка та двоє її дорослих синів, а й двійко неповнолітніх дітей, один із яких має статус інваліда.  

Слід зазначити, що частина будинку, в якій проживає родина, належить Любові Гончарук, а інша перебуває у власності Фастівської міської ради. За словами Любові і її сина Миколи, колись там була бібліотека, а трохи згодом чоловік почав орендувати пусту кімнату під майстерню. Проте останні роки приміщення повністю пустувало і Микола Михайловський навіть пробував його приватизувати. Йому не те щоб відмовили, а пообіцяли питання розглянути пізніше. Але так і не розглянули, бо почали дивний ремонт.

Рік тому, улітку, пані Любов повернулась з села і помітила біля будинку деякі зміни: в її дворі був чималий насип землі, а на іншій половині явно почались якісь будівельні роботи. Стурбована жінка одразу звернулась до міськради, де її направили до секретаря ради Сергія Ясінського. Він пообіцяв прибрати землю найближчим часом. Прибрав аж навесні 2019 року...

Час ішов, ремонтні роботи продовжувались і росли у своїх масштабах. Коли робітники звалили бетонні сваї, то будинок пішов тріщинами. Влітку було не надто помітно якої шкоди завдає ремонт, проте з приходом дощової осені будинок трохи підмок. Через землю, яка перегородила шлях для відтоку води, у кутку стояла вода, якою старенька будівля просто просочилась. І згодом все почало цвісти і гнити. Зі слів мешканців дому, довелось викинути майже весь одяг, що зберігався у шафах та навіть деякі меблі.

У лютому, Любов Гончарук запросили до виконкому земельного відділку і пояснили, що хочуть узгодити з нею новий поділ територій, рішення про який пан Ясінський виніс ще у вересні 2018 року. За цим таки планом значна частина земель, яка належала жінці, мала відійти до міськради. Звісно ж, тоді в земельному відділі від жінки отримали відмову.

Розуміючи, що само собою нічого не вирішиться, родина почала бити на сполох. І оскільки міська влада ігнорувала запити та вимоги пояснень, довелось звернутись до Київської ОДА. Звідти відписали "не наша справа" і надіслали до міської ради Фастова лист із питанням про дивне будівництво. "Ремонт покрівлі", - відписали останні і більше жодних відповідей не надали.

Світ не без добрих людей і міськрада не виняток, адже депутат міськради Оксана Войтина підтримала громадян, допомогла надіслати запити до КОДА та Офіс президента і постійно підтримує на своїй сторінці у Facebook. Саме там і з’явилось відео із засідання, на яке депутати запросили Любов  Гончарук. На цьому засіданні депутати розповіли, що будинок в аварійному стані був і у 2015 і навіть у 2010 році, а пані Любов дарма звинувачує міську владу у порушеннях. Ба навіть більше, звинуватили у "будівництві свинарника на комунальній землі у центрі міста".

Зрештою проголосували за створення комісії, яка мала б визначити хто бреше, хто каже правду і який ризик того, що дах будинку впаде і люди залишаться, в кращому випадку, без житла. Але, як, мабуть, у цій справі вже зрозуміло, комісія складалась із Ясінського, начальника місцевого архітектурного відділу і кількох депутатів із поганим зором. Порушень ніхто не помітив.

За кілька днів після комісії перед двором з’явився рів, імовірно для прокладання водопостачання або водовідводу. А трохи згодом спеціальна комісія з водоканалу почала перевірку житла громадянки Гончарук на  наявність незаконних водних мереж. Ще за тиждень з’ясувалось, що до реєстру внесено кадастрові номери на землю зі зміненими межами, про що Любов Гончарук дізналась за місяць після затвердження реєстрації. Наразі вимога про її скасування чекає на підтвердження.  

Зрештою сім’я звернулась до адвоката, який намагається зібрати всі необхідні відомості незважаючи на купу палок в колесах і вже готує позов до суду. Чи вдасться громадянам захистити свою землю і зберегти дах над головою наразі невідомо, адже процес боротьби триває.

 

 

Олександра Чагарна, журналіст "Моя Київщина"

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram