#

З чим політичні партії заходять на місцеві вибори на Київщині: "радикали" Ляшка

23.01.2020 06:00
З чим політичні партії заходять на місцеві вибори на Київщині: "радикали" Ляшка

«Моя  Київщина» починає підводити  підсумки діяльності політичних партій, які  працюють в обласній раді протягом цієї каденції, а також прогнозувати їх майбутнє на місцевих виборах, які відбудуться цього року

Як відомо, до складу Київської облради входять  вісім  партійних фракцій та груп. Ми розпочнемо невеличкий екскурс в політичне минуле, теперішній стан та перспективи політичних проектів, які з 2015 року уособлюють собою владу на Київщині.

Першими, про кого розповість «Моя Київщина» - Радикальна партія Олега  Ляшка, яка на парламентських виборах 2019 року хоч і не подолала п’ятивідсотковий бар’єр для проходження у Верховну Раду, набравши 4,01%, проте в обласній  раді досі зберігає представницьку групу з дев’яти осіб і напевно, найголовніше, «свого» голову Ради.

Колишній «регіонал» Януковича, а нині «ляшківець» Микола Стариченко 17 травня став головою Київської обласної ради, ставши компромісною фігурою, яка хоч і має вкрай заплямовану біографію – за даними ЗМІ, він прославився проведенням скандальних тендерів і посібництвом діловим партнерам своєї сім'ї – але влаштувала більшість складу облради.

Не став на заваді скандал, в якому фігурує Стариченко, щодо зведенням школи в селі Микуличі Бородянського району, яке триває вже багато років. У 2013 році наближена до родини Стариченків ТОВ «Українська енергетична компанія» виграла тендер на завершення будівництва, яке, згідно договору, мало завершитися до кінця 2015 року, але триває й досі.

Тему урочища Бабка в Бородянському районі, захопленого Скуратовським, також пов’язують зі Стариченком. Зараз до величезних мисливських угідь немає доступу місцевим жителям, а там тепер має дачний будинок лідер партії Олег Ляшко.

Призначення Стариченка невипадкове: він в політиці зарекомендував себе як досвідчений гравець, який вміє домовлятися з ким завгодно. Враховуючи його амбіції – подейкують, що він хоче з плином часу потрапити до Верховної Ради – можна говорити, що облрада для нього є проміжним етапом в його кар’єрі

Представники Радикальної партії очолили такі комісії облради:
Даниленко Анатолій Степанович –  одіозний екс-регіонал,   його ще  називають «вічним ректором» БНАУ, голова комісії з питань освіти, науки, культури, духовності та релігії, « послужний» список  якого має не одну корупційну справу, і навіть спробу захопити православний храм.

Гунько Наталія Іванівна - секретар комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій. Її чоловік Анатолій Гунько був замішаний в історіях, ниточки якої тягнуться аж до… прем’єр-міністра Росії Дмитра Медведєва.

Павленко Олександр Іванович – голова комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, паливно-енергетичного забезпечення.

Скоріше за все, з одіозним Даниленком у Павленка також близькі стосунки. Адже компанію, яка продавала пальне для БНАУ за завищеними цінами,  «Гермес-Буд», очолює батько Олександра – Іван Павленко – білоцерківський екс-«регіонал».

Киреєва  Вікторія Станістлавівна -заступник голови комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій. Подейкують, що Киреєва є виконавцем кількох корупційних схем, які пов’язані з екологією.

Лисак Станіслав  Володимирович, колишній  «регіонал» теж має шлейф скандальних справ, що так і не дійшли до суду.

Луценко Віктор Миколайович - окрім партійної близькості у нього та  Даниленка  теплі стосунки і поза стінами КОР…

Мефодій Олександр Григорович - також світився у корупційних справах.
Поляруш Олександр Олексійович - «сірий  кардинал» Заріччя. За чутками, Поляруш є одним із найбагатших людей Білої Церкви, але вибудовує собі імідж «людини з народу»: мовляв, він живе поруч з виборцями, у батьківській хаті і більше нічого не має. Все це – не більше ніж байка: має він і власний чималий будинок, і навіть утримує власну прес-службу

Кожен з  вище перерахованих депутатів  представляє свій виборчий округ, за який  йшли серйозні  виборчі бої, і тому на майбутніх місцевих виборах вони зроблять все  можливе і неможливе, аби до влади на місцях – особливо в декількох ключових для себе районах – завести свої фракції, а також розкидати своїх людей по інших різних проєктах.

А на рівні області, безумовно, Стариченко та його команда спробує знову потрапити до облради. Адмінресурс в них є, а підтримку на регіональному рівні вони цілком можуть отримати. Особливо на сільському рівні, де «ляшкізм» - себто радикальний, спрощений популізм є вкрай популярним. До того ж багато що залежатиме від ситуації у президентській партії - від падіння її рейтингів залежатиме потенційне зростання Радикальної партії, чий електорат власне й "від'їв" Зеленський та компанія. 

Оксана Зволінська, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram