#

Забезпечити нормальне життя всупереч складним обставинам: які результати роботи поліції Київщини за рік

01.03.2024 10:48
Забезпечити нормальне життя всупереч складним обставинам: які результати роботи поліції Київщини за рік
Поліція Київщини у 2023 році демонструвала ефективну роботу

Протягом 2023 року, незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні, спричинену військовою агресією рф, підрозділам поліції Київщини вдалося досягнути значних показників в роботі. Про це читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Упродовж 2023 року слідчі скерували до суду 3 698 проваджень, а підрозділи дізнання – 2 429. Також одним з пріоритетних завдань є розслідування кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів.

У 2023 році розкрито 2256 наркозлочинів. Ключовим напрямком залишається документування збуту наркотичних засобів та психотропних речовин. Крім того, на території області виявлено та припинено діяльність 13 нарколабораторій і 17 наркопритонів.

В умовах повномасштабного вторгнення армії рф в Україну, на Київщині стало розповсюдженим злочини повʼязані з незаконним обігом зброї. Минулого року правоохоронцями вилучено 334 одиниці вогнепальної зброї, зокрема: 95 автоматів, 3 кулемети, 46 гранатометів, 37 гвинтівок, 34 пістолети, а також 958 гранат та понад 148 кілограмів вибухових речовин.

Також, слід зазначити, працівники управління карного розшуку припинили діяльність каналу постачання вогнепальної зброї з територій, де ведуться бойові дії.



У 2023 році на території області ефективно виконано заходи з протидії організованій злочинності, у складі якої була 91 особа, що вчинили 216 кримінальних правопорушень. Важливо відзначити актуальність роботи управління міграційної поліції, що зосереджує зусилля на протидії незаконного переправлення осіб через кордон України.

З початку повномасштабного вторгнення рф на території України виявлено збільшення фактів вчинених шахрайств внаслідок росту попиту на придбання товарів загального вжитку в соціальних мережах.

Так, оперуповноваженими Київської області розкрито 1019 шахрайств.

Завдяки своєчасному реагуванню на повідомлення громадян та систематичними проведеннями відпрацювань на території обслуговування у вечірній та нічний час спостерігається зменшення кількості вчинення тяжких та особливо тяжких правопорушень. Щодобово до виконання завдань по реагуванню на повідомлення залучається в середньому 90 нарядів груп реагування.

До поліції упродовж 2023 року надійшло більше 800 повідомлень щодо безвісного зникнення дітей, з яких упродовж доби розшукані. Також спостерігається позитивна динаміка щодо зменшення злочинів вчинених стосовно дітей.

Важливим напрямком роботи є протидія домашньому насильству. У 2023 році складено 9 тисяч протоколів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП. Під час реагування на факти домашнього насильства, з метою його негайного припинення, стосовно кривдників поліцейськими застосовано 6 тисяч термінових заборонних приписів, що обмежує перебування кривдника в оселі на певний період, завдяки чому кількість кримінальних злочинів повʼязаних з домашнім насильством мінімізована.

Щоб люди у віддалених районах області почувалися у безпеці, продовжуємо реалізацію проєкту «Поліцейський офіцер громади». Станом на 2023 рік 124 поліцейських вже оберігають спокій громадян в 61 громаді на Київщині. Протягом минулого року облаштовано та відкрито  24 поліцейських станцій.

Поліцейські продовжують нести службу у посиленому режимі під час воєнного стану. Ворог завдає нових ударів по територіям області. У разі надходження інформації про небезпеку повʼязану з обстрілами, наряди поліції негайно інформують населення за допомогою гучномовців, попереджаючи про необхідність слідувати до укриттів.


Однак враховуючи стан здоровʼя деяких громадян, які не можуть самостійно пройти у безпечні місця, правоохоронці супроводжують їх до захисних споруд. Також під час надходження повідомлень щодо руйнування обʼєктів, наявність потерпілих правоохоронці негайно прибувать на місце події, здійснюючи охорону та безперешкодний проїзд автомобілів екстрених служб.

У разі виявлення різних типів ракет і БпЛА,  забезпечуємо охорону місця події та залучаємо відповідні служби для ліквідації наслідків, дотримуючись правил особистої безпеки наших працівників.

Спеціалісти-криміналісти документують наслідки обстрілів окупантів. Також на місцях працюють слідчо-оперативні групи, які приймають

Вибухотехніки Київщини продовжують проводити перевірки місцевості у області. Так за 2023 рік оглянуто обʼєктів площею 2147133 м2, з них оглянуто приміщень, будівель, споруд на 932705 м2, загальна площа відкритої місцевості 1214428 м2.

Також працівники вибухотехнічної служби беруть активну участь у відпрацюванні у зведених загонах у Херсонській та Харківських областях. Фахівці ретельно оглядають населені пункти, дороги, навчальні заклади на вибухонебезпечні предмети.


Начальник ГУ НП Київщини генерал Анатолій Щадило: 

«У 2023 році ми продовжили протистояти ворогу, який намагається знищити українську націю. Масовані ракетні обстріли території Київської області, руйнування та пошкодження інфраструктури, втрати – так окупант цинічно атакує Україну.  Поліцейські Київщини задокументували всі воєнні злочини для того, аби кожен агресор не уникнув покарання. Крім того, одним з пріоритетних напрямків залишається боротьба зі злочинністю та допомога жителям громад. 
 
Упродовж 12 місяців минулого року диспетчерською службою опрацьовано 434 тисячі звернень. Навантаження на одного оператора у порівнянні з іншими регіонами є одним із найбільших в Україні – 17 повідомлень за годину або 480 повідомлень на добу.
Попри складність роботи в умовах воєнного стану, на території регіону рівень криміногенного стану не підвищується.
 
Правоохоронці Київщини роблять все можливе, щоб забезпечити нормальне життя нашої області всупереч складним обставинам. Наші плани на майбутнє – посилення заходів безпеки, підвищення готовності до реагування на будь-які виклики та ще більшу активність у взаємодії з громадою».
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст