#

Заступник командира Київського обласного полку "Бойового братерства" Віктор Очкур: Люди, які відправилися на фронт, як ніхто інший потребують допомоги і підтримки

30.01.2023 08:09
Заступник командира Київського обласного полку "Бойового братерства" Віктор Очкур: Люди, які відправилися на фронт, як ніхто інший потребують допомоги і підтримки
Віктор Окур

Про те, як розбудовуються структури підрозділу в умовах війни, підтримку бійців та їх родин, «Моя Київщина» поспілкувалася із заступником командира полку Київської області військово-цивільної спілки «Бойове братерство України» Віктором Очкуром.

- Пане Віктор, насамперед розкажіть про себе, як давно ви долучилися до військово-цивільної Спілки «Бойове Братерство України» та що вона собою являє?

- У Спілці я з 2019 року, тобто з самого початку, коли на Житомирщині приймала присягу перша сотня. На даний момент я є заступником командира полку Київської області Бойового Братерства України, а також – членом центральної ради партії «Республіканська платформа». Паралельно я продовжую працювати у будівельній компанії, яка будує житло, зокрема для військовослужбовців. Бойове Братерство України – це всеукраїнська спілка, як військових, так і цивільних, в першу чергу – безпосередніх учасників російсько-української війни: бойових офіцерів, добровольців, волонтерів і капеланів, а також і представників бізнесу і науки. Мета діяльності Спілки – це здобути перемогу та побудувати вільну та заможну Україну, в якій українці будуть щасливі й заможні.

- Про цілі і завдання громадської Спілки Бойового братерства ми неодноразово розповідали в наших матеріалах. Розкажіть, наскільки вони змінились після повномасштабного вторгнення ворога в Україну?

- Напередодні 24 лютого 2022 року Спілкою було опубліковано новий напрям, який прописано у  методичному посібнику «Організація національного спротиву територіальних громад, розробником якого є воїн Хмельницького братерського полку Петро Скиба, який зараз воює на східному фронті та командує 10-м  окремим танковим батальйоном Збройних сил України. Взагалі, з початком широкомасштабного вторгнення росії на території нашої держави, дві третини воїнів Бойового Братерства України долучилися до лав Збройних сил України та Територіальної оборони. Так, «230» високо мотивованих та підготовлених воїнів з перших днів війни, коли мали місце найбільш інтенсивні повітряні атаки та активні дії ворожих ДРГ, разом з підрозділами Протиповітряної Оборони Збройних Сил України надійно захистили небо столиці від ворожих ракетних, бомбових та інших повітряних ударів. Після зменшення загрози проведення бомбардувань і захоплення Києва московитськими військами та проведення реформування Бойового братерства у складі ТРо, частина воїнів прийняла рішення продовжити службу та виконання бойових завдань на Сході та Півдні нашої держави. Частина воїнів – несуть службу в інших регіонах та проводять діяльність на окупованих територіях – національний супротив (партизанський рух). Частина воїнів займається волонтерською діяльністю та гуманітарною допомогою як воїнам на передовій, так і біженцям з окупованих територій. Командири полків працюють по створенню добровольчих формувань територіальної оборони в громадах (ДФТГ).


У нас кожна область має свій полк, зокрема Київ має два полки – лівобережний та правобережний. Безпосередньо у Київській області полк сформований як окрема структура понад два місяці тому, і налічує понад 50 воїнів, які прийняли присягу.

- Скільки учасників налічує Спілка і як йде розбудова структури?

- Наразі є дуже багато людей, які хочуть вступити в Спілку Бойового братерства. Тому зараз ми займаємося тим, що розбудовуємо структуру: в нас є курінні, які очолюють райони, є сотники, які очолюють невеликі міста такі як Вишневе, Боярка, Бровари. Спілка, як я вже казав, налічує достатню кількість воїнів, в основному це люди котрі зараз знаходяться на фронті, а також і ті, хто працює в тилу і допомагає наближати перемогу. Проєкт «Воїни до влади» – це один із напрямів роботи воїнів після здобуття перемоги, адже ми ставимо перед собою амбітні цілі – навести лад в Україні. Передусім, потрібно навчити та підготувати воїнів Спілки до роботи в органах місцевого самоврядування та в органах державної влади. Тому підготовлені та компетентні воїни Бойового братерства України будуть брати участь у виборах до місцевих рад і до Верховної Ради України.


- Які наразі проєкти втілює в життя ГС Бойове братерство України?

«Батьківське серце» - вшанування пам'яті загиблих Героїв російсько-української війни і вручення дітям загиблих іменних кулонів «Батьківське серце». Вручено понад 8000 кулонів-оберегів «Батьківське серце» дітям загиблих Героїв російсько-української війни у 24 областях нашої держави та в місті Києві. Започатковано другий етап проєкту – «Хресний побратим», відповідно до якого за дітьми загиблих воїнів до 16 років будуть закріплені воїни ВЦС «Бойове Братерство України».

 «Адаптація та медико-психологічна реабілітація учасників бойових дій та їх сімей». Сьогодні в Україні налічується понад 900 тис. учасників бойових дій, серед яких щонайменше 15% потребують медико-психологічної допомоги. Нами розроблено пропозиції щодо реабілітації учасників бойових дій, забезпечення їх самих та їхніх родин якісним медико-психологічним лікуванням, психологічною реабілітацією та соціальною адаптацією. Спільно з іншими громадськими організаціями та керівниками військових шпиталів допомагаємо учасникам бойових дій вийти на належний рівень комфорту, надавши їм можливість не «виживати», а повернути їх до повноцінного життя.

«Утвердження національної ідентичності та формування єдиної української політичної нації». Це проєкт комплексної програми з національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, військово-патріотичного виховання учнівської молоді, військово-патріотичного навчання студентів, формування української політичної нації та утвердження національної ідентичності воїнів Збройних сил України, силових структур, державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування в Україні. Налагоджено співпрацю з Міністерством молоді та спорту України, проводиться постійна робота з підтримки юнацьких національно-патріотичних формувань, таких як «Бойові Мурахи» (Черкаська обл.), Спортивно-реабілітаційний військово-патріотичний клуб «Ветеран» (Житомирська обл.) та ін.

 «Організація національного спротиву (формування ДФТГ)». Нами розроблений методичний посібник “Організація національного спротиву в територіальній громаді” (автор – воїн ББУ -  Скиба Петро), який призначений для надання допомоги посадовим особам органів місцевого самоврядування, громадським активістам для вирішення питань організації національного спротиву в територіальних громадах. При розробці методичного посібника використано досвід організації територіальної оборони, утворення і діяльності добровольчих формувань у Нетішинській, Славутській, Дніпровській міських, Бишівській, Чорнобаївській сільських територіальних громадах до і після розв’язання відкритої агресії Російської Федерації проти України. Наші інструктори надають допомогу з вогневої  та тактичної підготовки, а також розвідувальної підготовки.

«Український куркуль». Це суспільна платформа, створена з метою реалізації економічних ініціатив громадян України, ветеранів російсько-української війни, волонтерів, членів їхніх сімей для забезпечення гідного рівня життя, виробництва суспільно необхідних товарів та послуг, громадської кооперації та створення прошарку самодостатніх, політично свідомих, економічно незалежних громадян нашої держави. Розробляється електронна платформа для комунікації та співробітництва представників бізнесу та воїнів ВЦС «Бойове Братерство України». У планах – формування кредитної спілки. Також є ще багато інших напрямів роботи нашої організації.

- Як підтримуєте дітей, чиї батьки загинули на війні?

- Ми займаємось цими питаннями разом із військкоматами, Громадською організацією «Єдина родина» та органами місцевого самоврядування. Приміром, у нас є проект під назвою «Батьківське серце». Мета проєкту – вшанування пам'яті загиблих Героїв російсько-української війни шляхом вручення їхнім дітям срібних іменних кулонів накшталат оберегів, а також надання їм підтримки й наставництва.

- Як відомо, один із напрямків роботи військово-цивільної спілки є волонтерство. Кому саме допомагаєте, зокрема гуманітарною допомогою?

- Один із ключових напрямів роботи військово-цивільної спілки на період воєнних дій –  гуманітарна допомога постраждалим від війни. Через російську агресію сотні тисяч українців потребують допомоги з житлом, їжею, медикаментами. Це біженці, а також мешканці територій, які найбільше постраждали внаслідок боїв та окупації. Тому зусилля воїнів ББУ спрямовані на пошук, організацію логістичних коридорів і адресну доставку товарів першої необхідності тим, хто цього потребує. Виконання цієї місії було б неможливим без підтримки волонтерів, бізнес-партнерів і небайдужих громадян. Кожного тижня центральний штаб та командири братерських полків організовують 2-3 команди, і їдуть на передову з відповідною допомогою у вигляді автомобілей, дронів, приладів нічного бачення, медикаментів, продуктів харчування та інших необхідних речей на фронт. Також возимо гуманітарну допомогу і місцевому населенню тих територій, які перебували в окупації. До нас також звертаються військові частини, яким ми допомагаємо по мірі можливості. Також ми співпрацюємо з волонтерськими організаціями та благодійними фондами.

Ми пам’ятаємо, що люди, які відправилися на фронт, як ніхто інший потребують допомоги і підтримки. Якщо не забезпечити наших хлопців та дівчат ліками та засобами захисту, держава стане як ніколи вразливою та беззахисною.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка
Теги: