#

Зміни без якості: куди рухається ринок нерухомості Київщини

15.01.2019 06:04
Зміни без якості: куди рухається ринок нерухомості Київщини

Масштабна забудова у передмісті столиці триває. Це відбувається попри зростання цін на житло. Моя Київщина” проаналізувала, що змінилося за останній рік на ринку нерухомості

Столиця та передмістя завжди активно розбудовувались, адже цього постійно вимагав попит. Зрозуміло, що столичні темпи створення нових житлових комплексів перевищують темпи будівництва у передмісті. Але за умов попиту на нові житлові масиви, населені пункти, які розташовані близько до столиці, тепер теж не надто поступаються швидкістю зведення нових ЖК.

Ось так виглядає карта новобудов Києва та області сьогодні:

Восени 2018 року забудовників підстерегли зміни: в Україні запрацювали нові державні будівельні норми. Відтепер, згідно з ними, висотність новобудов можна буде обмежувати, щоб врегулювати естетичні та історико-містобудівні якості забудови. Обмеження площі новобудови можливе і задля збереження зелених територій. Також тепер для нового житла встановлений відсоток забудови, що регулюватиме поверховість будинків. Щоб запобігти надмірній щільності населення, встановленні граничні межі максимально щільної забудови. Змінена і політика щодо автостоянок: тепер заборонено паркувати авто всередині житлових кварталів. Скориговані та доповненні вимоги до проїзду пожежних машин і доступу пожежників до приміщень. Створені умови також для маломобільних громадян.
А з 1 вересня 2018 року забудовники зобов’язані керуватися новими нормами, створюючи план будівництва. Детальніше з державними будівельними нормами можна ознайомитись тут.

За 2018 змінилися не лише вони, а й цінова політика забудовників. Різке зростання відбулося восени і ціни у новобудовах швидко підскочили. Каталізатором цього став сезонний фактор та коливання курсу валют.

За даними порталу realt.ua, за 2018 рік середня ціна у гривні на квартири в новобудовах збільшилася на 15.49%. Ще на початку року мапа цін найбільш сприятливих для забудовників районів виглядала так:

А вже наприкінці року, в грудні, середня ціна у передмісті Києва зросла на 1000 грн за 1м². Незмінною залишається лише одна тенденція: чим ближче до столиці, тим вищі ціни на житло.

Ринок нерухомості рухають не тільки ціни та попит. Часто забудовники самі підкидають інформаційні приводи, які змушують про них говорити неприємні речі. Так, у ЗМІ з’явилася інформація про те, що нещодавно зведений освітній заклад працівники  BD Holding несподівано розбирають по цеглинам.

Загалом BD Holding позиціонує себе як будівельно-девелоперський холдинг з головним офісом у Швейцарії, який об’єднує понад 10 українських компаній. Хоча одна із компаній-засновників — швейцарська BDH веде до кіпрського офшору, а інша — ТОВ “БД Капітал” — належить громадянину України Сергію Алейнікову і тій же швейцарській BDH. Компанія відома своїм горе-ЖК “Європейка”, яку все ніяк не добудують.

BD Holding зводить житлові комплекси переважно у Петропавлівській Борщагівці та частково в сусідній Софіївській. Компанія пов’язана з Олексієм Кадебським, який є главою Петропавлівської Борщагівки вже понад 30 років та постійним фігурантом корупційних скандалів.

Також “засвітився” у 2018 році найбільш скандальний забудовник Київської області “Орлан-Інвест Груп”. Компанія вважається одним із лідерів нерухомості на Київщині. Там, де вона будує, тенденційно загадково зникають гектари лісу. Власником цієї будівельної компанії є Антон Мирончук, якого називають креатурою одіозного нардепа Ярослава Москаленка.

У 2018 “Орлан-Інвест Груп” була знову причетною до вирубки лісів Бучі, де сутички місцевих жителів з “тітушками” навіть переросли в бойові дії з перестрілкою. Проте відсутність законних підстав будувати на території лісу не псує репутацію “Орлан-Інвест Груп”. Скандальна компанія здобула перемогу в номінації Девелоперська компанія Київської області 2018 року. А в рейтингу Мінфіну“Орлан-Інвест Груп” входить у п’ятірку найкращих забудовників Київської області.

Якщо повернутися до загальних тенденцій ринку нерухомості, то фінансові настрої інвесторів та забудовників особливо не змінилися. Навіть зростання цін не спровокувало різких змін у попиті на квадратні метри. Але ринок зазнає змін у 2019 році. Причиною може стати те, що держава зобов’язана виплачувати борги за зовнішніми показниками. Не варто забувати і про президентські вибори, які можуть викликати серйозні зміни в економічному добробуті українців та жителів Київщини зокрема.

Тетяна Оксенюк “Моя Київщина”

Читати "Моя Київщина" у Facebook