#

Зникле піаніно та "смішний" хабар: навіщо вирішили потрусити прокуратуру на Київщині

30.01.2019 06:04
Зникле піаніно та "смішний" хабар: навіщо вирішили потрусити прокуратуру на Київщині

Днями СБУ впіймала на гарячому працівників однієї з міських прокуратур Київської області. З чого б це така спритність з боку силовиків, та чи немає політичного підґрунтя в цій історії розбиралася "Моя Київщина"

Офіційні повідомлення зводилися до наступного: у місцевій прокуратурі Фастова налагодили систему “хабар = заплющені очі на незаконну торгівлю газом”. Головні фігуранти – керівник прокуратури Фастова Олег Немирівський та його заступниця – Анна Кулініч.

Співробітники спецслужби розповіли, що Кулініч "налагодила механізм отримання неправомірної вигоди від приватного підприємця за невжиття заходів реагування щодо припинення незаконної торгівлі газом". "За свої послуги по "кришуванню" протиправної діяльності прокурор вимагала від представника комерційної структури разову "таксу" в розмірі три тисячі доларів США та щомісяця – десять тисяч гривень", - сказано в повідомленні СБУ.

Варто зауважити, що затримані – непересічні працівники прокуратури. Так, уродженець Вінничини Олег Немирівський працює в органах прокуратури вже близько 10 років. Кар’єру прокурора він розпочав у Львівській області. Пізніше, у 2017, обіймав посаду керівника Маневицької місцевої прокуратури, що на Волині.

Там не обійшлося без скандалів. Весною 2018 року місцева прокуратура на чолі з Немирівським здійснювала обшуки та вилучення документів у Прилісненській ОТГ. Причиною цього стало бажання місцевої громади співпрацювати з КП "Волиньприродресурс", але в прокуратурі вирішили інакше. Дійшло до того, що Немирівський на розширеному засіданні спеціальної колегії райдержадміністрації особисто погрожував сільським головам кримінальним переслідуванням та негативними наслідками для усієї громади, у разі співпраці з Комунальним підприємством «Волиньприродресурс». В результаті, вже в серпні 2018 році Немирівського перевели на Київщину у Фастівську прокуратуру. Цікаво, що це сталося через кілька тижнів після призначення нового прокурора Київської області Максима Киричука, який до цього як раз був очільником Волинської прокуратури і шефствував над Немирівським. Фактично можна говорити про "спайку" волинських прокурорів, які мігрували на Київщину.

Також увагу ЗМІ привернула декларація Немирівського, у якій не було жодної згадки про власне майно: чималу відстань з дому до роботи він долав на позиченому авто, а жив у орендованій квартирі. Сім’ю від "злиднів рятувала" лише його дружина – Любов Немирівська, яка займається підприємницькою діяльністю та володіє земельною ділянкою. Очевидно стабільність – запорука успіху Немирівських: нова декларація вже подана, але будь-яка інформація про майно та статки у ній стабільно відсутня.

Заступником Немирівського стала Анна Кулініч. Свою першу декларацію вона подала ще у 2014 році. Тоді Кулініч обіймала посаду старшого прокурора прокуратури Києво-Святошинського району Київської області. З Немирівським у неї багато спільного: зокрема, кількість незаповнених полів у декларації. Обіймати посаду заступниці керівника прокуратури Фастова вона почала у 2015 році. Уже станом на 2017 рік вона починає володіти двома квартирами, двома земельними ділянками та раритетним піаніно. Проте вже у 2018 всі ці об’єкти таємничо зникають з її декларації.

Утім, Анна Кулініч цікава не зниклим піаніно. Справа в тому, що вона є не лише заступницею прокурора, а й за сумісництвом кумою керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, з яким вона разом працювала у Києво-Святошинській районній прокуратурі.

Все це видається ще більш дивним з огляду на не надто великий розмір хабара. У прокурорському середовищі 3 тисячі доларів – це вкрай невелика "такса" за затуляння очей на злочини. Для рівня очільників міської прокуратури - це просто смішно.

Як би там не було, існує підозра того, що в цій історії із затриманням є політична складова. І голова міської прокуратури, і його заступниця мають дуже серйозні зв’язки нагорі. А тому цілком ймовірно, що комусь знадобилося "підвісити" когось з верхівки подібною спецоперацією.

Розслідування цієї справи покаже, наскільки ефективно працює СБУ. Поки залишається лише сподіватися на наявність правосуддя в Україні та відсутність “волохатої руки”, яка зуміє тихенько сховати дану справу під сукно…

Тетяна Оксенюк, “Моя Київщина”

Читати "Моя Київщина" у Facebook