#

Знову "мажори": як у Зеленського продали Кагарлицький район місцевим латифундистам

06.05.2020 08:10
Знову "мажори": як у Зеленського продали Кагарлицький район місцевим латифундистам
Ігор Будюк

Керівництво Київської ОДА днями представило нового керівника Кагарлицької РДА, який виявився членом партії "Батьківщина". Як районна адміністрація перейшла під керівництво прихильника "білосердечних", читайте в сьогоднішньому матеріалі

Головою Кагарлицької РДА призначено Ігоря Будюка – депутата двох скликань районної ради від партії "Батьківщина". У 2011 році він закінчив Приватний вищий навчальний заклад "Європейський університет" за спеціальністю "Менеджмент організацій" та "Правознавство". Цікаво, що Кабмін погодив призначення Будюка ще в лютому, але офіційно зайти в кабінет вдалося тільки наприкінці квітня.

Свою трудову діяльність новий очільник Кагарлицької РДА почав із посади юриста на Колективному підприємстві "Успіх" (займається будівництвом), яке засноване його батьками. Варто відзначити, що з 2014 року до призначення в РДА він керував сімейною компанією, а іншого досвіду роботи в офіційній біографії не відображено. За час його керування КП "Успіх" виграло тендерів на суму понад 850 тис грн, здебільшого від міськради та районної адміністрації.  

Відзначимо, що Будюк-молодший також керує однойменним ФОПом, що займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах (згідно з декларацією, за минулий рік прибуток склав трохи менше 1 млн грн). Хоча в мережі дуже мало згадок про Ігоря Будюка, проте місцеві розповідають, що він разом із товаришем отримали по 2 га землі майже в межах міста Кагарлик поблизу заправки, коли воїни АТО й досі не можуть отримати свої ділянки.

Але варто звернути увагу на Сергія Будюка – батька Ігоря та колишнього депутата Київської облради від "Батьківщини", який нещодавно втратив свій мандат.

Читайте також: Бондарєв переміг, або колишні депутати Київської облради залишилися без мандатів.

Як відомо, Сергій Будюк став депутатом Київської облради від партії "Батьківщина" у 2015 році, коли переміг на рідному для себе окрузі, набравши 28,5% голосів. Щоправда, добути термін йому не вдалося, адже він разом із дванадцятьма колегами по фракції на початку грудня минулого року покинув політсилу. Голові Київського обласного осередку Костянтину Бондарєву вдалося через ТВК відкликати вісьмох депутатів, серед яких опинився і Сергій Будюк.

Варто додати, що в 2014 році він намагався потрапити до Верховної Ради від "Батьківщини" по 93 округу, де перемогу святкував Олександр Онищенко. Хоч останній із 2016 року фактично не перебуває на території України, але досі зберігає серйозний політичний та бізнесовий вплив на регіон. Зокрема, чинного депутата облради від БПП"Солідарність" Віталія Карлюка пов’язують саме з біглим нардепом.

Сергій Будюк перебував на посаді голови Кагарлицької РДА з 18 квітня по 15 вересня 2014 року. Він втратив владу в районі під час масової чистки голів РДА області, яких призначав Турчинов. Його наступником став Віктор Коляда, який зумів протриматися в районі майже два роки. Щоправда, спокійно працювати Коляді не вдалося.

Ображений Будюк-старший разом із іншими "топами" району почав "травлю" в соціальних мережах проти Коляди, постійно дискредитуючи його роботу. Зокрема, до цього процесу долучилася місцева "еліта" з числа депутатів районної ради, які висловили йому недовіру. Щоправда, Коляда в суді довів, що рішення депутатського корпусу було незаконним, тому його в 2019 році було поновлено на посаді, проте лише на декілька днів. Варто відзначити, що Ігор Будюк був одним із тих депутатів, хто голосував за недовіру Коляді.

Також важливу роль у знятті з посади Коляди зіграв згаданий раніше депутат обласної ради Карлюк, якого називають місцевим "авторитетом". Цікаво, що на публіці він виступає противником Будюка, проте вони залишаються давніми друзями. Подейкують, що Карлюк має серйозний інтерес у комунальному підприємстві КОР "Кагарликтепломережа", яке багато років "доїть" місцевий бюджет та слугує ширмою для виведення коштів. Варто зауважити, що Коляда на посаді голови РДА виступав за переведення підприємства у власність громади, тому автоматично наразився на шквал критики та ворога в особі Карлюка.

Цікаво, що Віталій Карлюк мав би перебувати за ґратами, адже його підозрюють у рейдерському захопленні сільськогосподарського підприємства у Кагарлицькому районі, яке належало Марку Паславському – американцю українського походження, який загинув на Донбасі у серпні 2014 року. Свого часу генпрокурор Юрій Луценко обіцяв справедливе покарання для Карлюка, проте віз і нині там. Зауважимо, що на позачерговій сесії обласної ради в 2019 році, коли знімали голову КОР Ганну Старикову, Карлюк збирав підписи колег, щоб вони взяли його на поруки.

Наступником Коляди у Кагарлицькій РДА став його перший заступник Роман Коваленко. Його завжди асоціювали з одним із впливових аграріїв району – Олександром Широкоступом. Окрім останнього до умовного списку "Forbes Кагарличчини" належать Анатолій Ворона та Григорій Кулініченко. Усі вони добре товаришували із Карлюком, доки останній не вирішив їх "кинути", посприявши звільненню Коваленка. Варто зауважити, що аграрії району й зараз виступають за повернення останнього на посаду, проте їм цього не вдалося.

Цікаво, що попередницею Ігоря Будюка на посаді була Світлана Синюк – рідна тітка другої дружини Карлюка, а також помічниця Онищенка у 7 та 8 скликанні парламенту. Варто зауважити, що Карлюк зі своєю дружиною познайомився в одному з офісів Олександра Онищенка, де вона працювала секретаркою. Депутат облради намагався сприяти остаточному затвердженню Синюк на посаді голови РДА (вона була т.в.о. протягом 9 місяців), але безуспішно.

Ігор Будюк, який нещодавно став головою РДА, не міг бути випадковою фігурою. Подейкують, що, окрім батька, його призначенню сприяли місцеві аграрії з депутатського корпусу райради, які мають серйозні зв’язки у вищих ешелонах влади. Молодший Будюк лише виконує накази, а насправді керують районом зовсім інші люди. Одним із тих, до кого прислухаються місцеві, є Віктор Сінченко – народний депутат 6 скликання від "Блоку Литвина", ексдепутат райради та Київської облради, а також голова Кагарлицької РДА протягом майже 10 років  із 1996 по 2005 рік. Згаданого вище Широкоступа називають дуже близькою персоною до Сінченка, тому завдяки його старим зв’язкам має можливість вирішувати кадрові питання, особливо тоді, коли в Офісі Президента продається все...

Призначення головою РДА недосвідченого молодика, який відразу став маріонеткою в руках місцевих "олігархів", ставить під загрозу авторитет чинної влади в районі. Восени нас очікують місцеві вибори, але з таким кадровим потенціалом в регіонах "Слуга народу" може провалитися навіть попри високу підтримку їхнього лідера-президента. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст