Чому Московський патріархат боїться піти від Росії
Олександр Драбинко (митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський, вікарій Київської Митрополії)
Під час війни не треба шукати аргументів, аби стати незалежними від Москви.
Здається, нарешті знайшов відповідь на запитання, яке останнім часом постійно ставлять журналісти, і яким задається суспільство: Чому так інертно сьогодні на тлі війни, звірств і святотатства ереф-загарбника, веде себе в питанні відділення від Москви і становлення помісної автокефальної Української Церкви ієрархія і зомбовані нею віряни російської церкви в Україні, аргументуючи свою впертість міфічною "канонічністю" (якої насправді нема, бо вона, як колись Ісавом первородство, за московську "лапшу на вуха", була втрачена восени 2018 року).
Один із основних принципів нашого життя – ефект Даннінга-Крюгера. Ефект звучить так: "Люди, які мають низький рівень кваліфікації, роблять помилкові висновки та приймають невдалі рішення, але не здатні усвідомлювати свої помилки через свій низький рівень кваліфікації".
Нерозуміння скоєних помилок призводить до переконаності у власній правоті, а отже, підвищення впевненості у своїх рішеннях і в собі, а також усвідомлення своєї переваги.
Таким чином ефект Даннінга-Крюгера є психологічним парадоксом, з яким ми часто стикаємося в житті: менш компетентні люди вважають себе професіоналами, а більш компетентні схильні сумніватися в собі і своїх здібностях.
Чим нижчий рівень компетенції – тим вища впевненість у собі.
Відправною точкою своїх досліджень Даннінг і Крюгер назвали знамениті висловлювання Чарльза Дарвіна: "Невігластво частіше породжує впевненість, ніж знання" і Бертрана Рассела: "Одна з неприємних властивостей нашого часу полягає в тому, що ті, хто відчуває впевненість, дурні, а ті, хто має хоч якусь уяву та розуміння, сповнені сумнівів і нерішучості".
Читати "Моя Київщина" у Telegram