Дмитро Качура (журналіст): Де Горгану-Ляльці "нарізали" мажоритарний округ
Підготовка до парламентських виборів, які мають відбутися восени наступного року (але, подейкують, цілком можуть бути перенесені на цей рік), триває повним ходом. Надзвичайно цікаві процеси спостерігаються у пристоличному регіоні, де владні кандидати вже активно розподіляють між собою мажоритарні округи. По округу №95, який включає в себе Ірпінь та частину Києво-Святошинського району (зокрема, Боярку та Вишневе), де у 2014 році перемогу святкував козак Михайло Гаврилюк, закріпили за чинним скандально відомим главою Київської області Олександром Горганом.
Оскільки незаможний Гаврилюк округ не підгодовує, логічно, що сюди прикута увага багатьох потенційних кандидатів в депутати. До того ж округ давно перебуває у неформальній квоті "УДАРу" і голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової, яка до свого призначення була помічником-консультантом правої руки Віталія Кличка, чинного нардепа Артура Палатного. Утім, Горгану начебто вдалося домовилися з Смірновою і її патроном про те, що тут йтиме саме він.
Вочевидь, не обійшлося без домовленостей і з мером Ірпеня Володимиром Карплюком, який, кажуть, давно збирався балотуватися у Верховну Раду заради недоторканності. Враховуючи понад 30 кримінальних проваджень щодо нього і керівництва міста, такі наміри видаються цілком раціональними. Не виключено, що своєрідним "відступним" могло стати призначення наприкінці грудня людини Карплюка - секретаря Ірпінської міськради Юрія Денисенка - заступником голови Київської облдержадміністрації.
Інша справа, що навіть ці домовленості можуть Горгану не допомогти. Справа в його реноме і не надто успішній діяльності в КОДА. Варто нагадати, що Ляльці (таке прізвище свого часу носив Горган) у ЗМІ часто згадують його роботу в Українському національному комітеті молодіжних організацій (УНКМО) за часів Кучми, де розподілялися державні кошти між молодіжними та дитячими організаціями. Тоді він нібито підтримував досить тісні стосунки з тодішнім главою президентської адміністрації Віктором Медведчуком. На момент призначення головою Київської ОДА Горгана вже називали людиною скандально відомого екс-"регіонала", діючого голови депутатської групи "Воля Народу" у ВР Ярослава Москаленка. Так що балотування Горгана може супроводжуватися скандалами.
Загалом, розподіл округів на Київщині зараз відбувається дуже активно. Кажуть, заступник голови фракції БПП у ВР, нардеп Ігор Кононенко облюбував ще один суміжний з Києвом округ - №94, який включає до себе Обухівський і Васильківський райони. Після втечі з України екс-"регіонала" Олександра Онищенка вакантним залишився і округ №93 з центром у Миронівці. Там, подейкують, збирається балотуватися екс-генпрокурор Віталій Ярема. Щоправда, недавно про ймовірне кандидування Яреми в окрузі №98 в Борисполі заявив нардеп-мажоритарник Сергій Міщенко. Який сам вигравав там.
Із тих, хто в цілому впевнено дивиться у майбутнє, варто виділити Ярослава Москаленка (округ №96), який зараз фактично є одноосібним керівником Київщини, та Руслана Сольвара (91-й округ у Фастові). На всіх інших округах області очікується серйозна штовханина.
Коли ж повернутися до парламентських перспектив Горгана, то їх можна розцінювати як своєрідну підготовку до втечі. Адже прикриття депутатським мандатом цікаве радше тим чиновникам, які побоюються, що рано або пізно стануть цікавими для слідчих чи детективів...
Читати "Моя Київщина" у Telegram