Геннадій Кривошея (народний депутат України): Слід подбати про дітей з інвалідністю і створити територіальний реабілітаційний центр
З переліку найбільш очевидних проблем нашого суспільства в соціальній сфері однією зі самих актуальних, на мій погляд, є проблема реабілітації дітей з інвалідністю, питання виховання дітей, які є повними сиротами, і, в тому числі, не мають можливості забезпечити себе житлом після закінчення навчальних закладів, тобто після 23 років.
В розрізі цього я зі своїми колегами подали законопроект №10111, який стосується захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. В цьому документі ми пропонуємо буквально декілька речей.
Перше – це питання, яке стосується відміни так званого терміну, який залишився ще з радянських часів, про те, що після 23 років дитина-сирота не має права перебувати на квартирному обліку, і не має права отримати житло від місцевих органів влади чи взагалі від держави.
Друга норма, яку ми пропонуємо в даному законопроекті, – це запровадження відповідної грошової компенсації для того, аби дитина після 23 років мала відповідне забезпечення житлом. Хай навіть не повноцінну квартиру, а принаймні - кімнату чи навіть ліжко-місце для того, щоб діти могли мати дах над головою.
Це досить серйозний і важливий законопроект. Я знаю, що Комітет з питань молодіжної політики розглянув даний законопроект, підтримав його з певними зауваженнями. Як перший автор даного законопроекту я сподіваюся, що невдовзі він буде готовий до другого читання і прийнятий в цілому.
Паралельно я хотів би звернути увагу громади столичного регіону на те, що в окрузі, де я працюю, зокрема в Кагарлицькому районі, разом з Українським медичним центром реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи, також з обласною адміністрацією, ми прийшли до висновку, що необхідно створювати так звані територіальні центри для реабілітації дітей з таким діагнозом.
Я хотів би просто ще раз закцентувати увагу на реалістичності цього задуму, оскільки в нас є благодійний фонд, який здатен допомогти у створенні подібного реабілітаційного центру. Для цього потрібно лише до районної лікарні передати відповідне приміщення та поставити його на баланс медичного закладу для того, щоб фонд міг зробити ремонт і ми могли надавати відповідну допомогу для реабілітації такої категорії діток.
Впевнений, що у разі реалізації задуманого, це буде підтримка не одній сотні дітей Київської області – Кагарлицький, Обухівський, Рокитнянський,Таращанський, Богуславський і інші райони. Я хотів би, щоб обласна адміністрація і районна адміністрація на це звернули увагу.
Сподіваюся, що у п’ятницю, коли в Кагарлицькому районі перебувала з робочим візитом майже половина КОДА, на чолі з губернатором, це питання розглядали саме у конкретній площині.
Читати "Моя Київщина" у Facebook