#

Про адвокатуру та бруд політики

Наталія Фещик (адвокатка)

06.10.2020 13:43
Про адвокатуру та бруд політики

Провінційна громада Київської області – місто Кагарлик. Місто, на перший погляд, особливо не популярне і нічим не примітне. Але не все так просто. Регіон дуже цікавий конкретним персонам, відомим та одіозним політикам Київської області. Насамперед, через аграрні можливості та перспективи захвату сотень і навіть тисяч гектарів високопродуктивної сільськогосподарської землі.

Автор адвокат. Мала гарних вчителів по життю, які вчили правильних речей – насамперед визначитися з питанням: ти адвокат чи політик. Завжди для себе знаходила відповідь – адвокат. Адже, перспектива реального захисту прав клієнта понад усе. 

При роботі адвокатом вирішуєш, що задля досягненню результату потрібно вживати найрізноманітніших засобів та способів. Звісно, в рамках закону. На якомусь етапі розумієш, що власні знання у сфері права можеш використовувати на користь для більшої кількості людей, власної територіальної громади. Більше того, профільне законодавство дозволяє суміщати адвокатуру та депутатство в місцевому самоврядуванні.

І так, рішення прийнято, йдемо на вибори.

Уже на етапі реєстрації кандидатів у депутати маємо абсолютне несприйняття та невміння розмежування опонентом бізнесу та політики. Усе тому, що твій супротивник виявився членом місцевої територіальної виборчої комісії. Як наслідок, при реєстрації кандидатами в депутати місцевої організації партії – маємо відмову в реєстрації. А все тому, що місцеві мешканці йдуть на вибори з партією від якої йде конкретний адвокат.

Відмова комісії зумовлена діями її конкретного члена, що неодноразово проявляв упереджене ставлення до кандидатів в депутати Київського обласного осередку "Сила і Честь". Член комісії від Політичної Партії "Європейська Солідарність" Сергій Логвиненко неодноразово в присутності всіх членів комісії, а також кандидатів партії, адвоката публічно заявляв, що створить проблеми для всіх: від членів партії до представників поліції.

Така поведінка зумовлена попереднім досвідом взаємовідносин вказаної особи та адвоката, як представника колись одного з найбільших господарюючих суб’єктів Київської області – ТОВ "Русава-К".

При здійснення своєї професійної діяльності було виявлено американський зернозбиральний комбайн MusseyFerguson, без реєстраційних номерів. Ідентичний комбайн із певними розпізнавальними доопрацюваннями було викрадено в клієнта при рейдерському захоплені підприємства, який безуспішно розшукувався декілька років. При виявленні сількогосподарської техніки в полі села Липовець Кагарлицького району та виклику наряду поліції прибув і сам пан Сергій, який заявляв, що є власником комбайну.

Однак комбайн, дивним чином, виявився без державних знаків реєстрації, а також номерів агрегатів. Водії комбайна – його належність та походження пояснити або підтвердити також не в змозі. Інші особи, які приїхали на місце події та представилися користувачами техніки, у тому числі депутат однієї з сільських рад Кагарлицького району (наразі прізвище залишимо невідомим) не мали зв’язку з власником комбайну. Виникає цілком риторичне питання – навіщо приховувати номери агрегатів та його власника – у випадку  законного використання техніки...?

 Як наслідок, працівниками поліції було вилучено відповідну техніку, з метою її арешту та подальшої ідентифікації (за що їм окрема вдячність).

Але не все так просто, пан Логвиненко в місті Кагарлик є відомим своїми зв’язками з діючим депутатом Київської обласної ради та кандидатом у депутати на наступні місцеві вибори від тієї ж політичної партії "Європейська Солідарність" – Віталієм Карлюком. Про це знають всі, як мінімум через місце знаходження в одному приміщенні, як ряду юридичних осіб – в яких засновником є пан Карлюк, так і пан Логвиненко. Сам Логвиненко без зайвої скромності любить поділитися відповідними фактами зі всіма оточуючими.

Віталій є відомим причетністю до справи по протиправному заволодінні майном вказаного раніше підприємства "Русава-К". Сам колишній Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що депутата Київської обласної ради від БПП Віталія Карлюка підозрюють у рейдерському захопленні підприємства, яке належало загиблому українцеві американського походження Марку Паславському.

Карлюк також відомий побиттями колеги – депутата від партії "Батьківщина".

Очевидно, що пан Логвиненко, перебуваючи в статусі члена територіальної виборчої комісії, не мав наміру здійснював свої прямі обов’язки та повноваження, а відстоював підприємницький інтерес, як власний, так і відомого депутата-дебошира.

Така поведінка не може вважатися незаангажованою та попередньо свідчить про неможливість проведення прозорих виборів у Кагарлицькому районі. Тому, відповідні кандидати змушенні були скаржитися до центральної виборчої комісії, що призвело до виключення бізнесмена з членів виборчої комісії.

Нажаль, багатьом політикам важко відокремити "мух від котлет". На все потрібна активна принципова робота, і все стане на свої місця на поличках.

Читати "Моя Київщина" у Facebook