#

16-ти річний учень однієї із приватних шкіл Київщини винайшов прилад, що врятує життя комах

27.03.2025 19:56
16-ти річний учень однієї із приватних шкіл Київщини винайшов прилад, що врятує життя комах
Володимир Єрьомін поруч із своїм винаходом

16-річний Володимир Єрьомін, учень броварської приватної школи, представив свій проєкт "Універсальний захист комах від шкоди штучного освітлення" на Всеукраїнській олімпіаді геніїв (дистанційно), Всеукраїнського науково-технічного конкурсу "Еко-Техно Україна-2025", що проходив у Києві, і серед 200 учасників вийшов у суперфінал. Уже в травні Володимир поїде на міжнародну науково-технічну виставку Regeneron ISEF у м. Колумбус (штат Огайо, США), а потім – на Міжнародний конкурс WORD INNOVATIVE SCIENCE PROJECT OLYMPIAD (WISPO) 2025 (Indonesia). 

Про це інформує інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на інформаційну агенцію "Трибуна-Бровари".

Хлопець створив унікальний плафон, який можна використовувати для освітлення приміщень та вулиць, що не нищить комах. Адже, за словами школяра - це і є найбільшою проблемою для жуків.

Відтак падає рентабельність садів, адже світло вбиває комах – нічних метеликів. Ті ж самі совки гинуть тисячами, бо кружляють над ліхтарями, відтак помирають від голоду, перевтоми або згорають від ламп.

- зазначає юний науковець.

Володимир разом із батьком створили ультразвуковий генератор, що має відігнати 67% комах, які летять до ламп – саме тих, що відчувають ультразвук. А це – більшість совок, бражників та мурашині леви, деякі бджоли, шершні, більшість жуків та цвіркуни. А пізніше - вигадали спеціальний плафон із безліччю дірочок. Із цим плафоном батько і син Єрьоміни провели багато експериментів, адже світити вверх він не мав. Тож дірочки почергово замащували воском, щоб виявити ідеальну їх конфігурацію і створити лографічну спіраль. І знайшли – зміщену на 36 градусів. Також внизу в плафоні прикріпили блакитну кайму з оргскла, відтак зробили ефект штучного неба. Це відвертає комах і вони потрапляють у зону дії дірочок, де створений світловий бар’єр дозволяє їм зрозуміти, що щось не так, і вони летять геть.

На Міжнародному конкурсі "Еко-Техно Україна- 2025" Володимир представив кілька своїх колекцій комах – твердокрилих, лускокрилих, перетинчастокрилих та сітчастокрилих; продемонстрував відео, як веде себе комаха навколо ліхтаря, та показав дію плафона. І переміг.

Нагадаємо, що Бучанські школярі завоювали "золото" на першому етапі міжнародного конкурсу комп'ютерних проєктів

Читати "Моя Київщина" у Telegram