БЕБ вилучило у постачальника продуктів для Міноборони понад 4,7 млн євро "чорної" готівки
В рамках розслідування кримінального провадження щодо ухилення від сплати податків групою компаній-постачальників продуктів для Міноборони детективи Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області виявили та вилучили понад 4,7 млн євро необлікованої готівки
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу ТУ БЕБ у Київській області.
Кошти перевозила бухгалтер компанії в багажнику автомобіля. Походження грошей жінка пояснити не змогла.
Спробу вивезти та приховати "чорну" касу детективи викрили під час слідчих заходів. Вирішується питання про накладення арешту на вилучені кошти.
Раніше за сприяння керівництва Міноборони було встановлено, що лише протягом 2022-2023 років компанія поставила на адресу МОУ продукти на суму 14,5 млрд грн із ПДВ. При цьому її службові особи документально оформили ряд безтоварних операцій з придбання та постачання продуктів харчування з підконтрольними підприємствами, що мають ознаки фіктивності.
У такий спосіб та за рахунок підміни номенклатури й завищення вартості товарів вони безпідставно сформували витрати на податковий кредит з ПДВ. Це дало змогу ухилитись від сплати податків в особливо великих розмірах. Збитки, завдані бюджету, підтверджується відповідним висновком аналітичних матеріалів сформованих фахівцями БЕБ.
Детективи Бюро економічної безпеки провели обшуки в приміщеннях групи компаній та за місцями проживання фігурантів. Були вилучені документи та чорнова бухгалтерія.
Не зважаючи на те, що обшуки проводились з дотриманням всіх норм чинного законодавства та жодним чином не перешкоджали законній діяльності підприємства, його представники заявили про нібито тиск з боку БЕБ.
Наразі досудове розслідування за ч.3 ст. 212 та ч.2 ст 209 Кримінального кодексу України триває. Оперативний супровід здійснюють детективи стратегічного захисту економіки Територіального управління БЕБ у Київській області. Процесуальне керівництво - прокурори Київської обласної прокуратури.
До слова, уже давно відомо, що на Білоцерківщині для поставок неякісної їжі для армії діє клан Глиняної.
Головою клану є Глиняна Тетяна Анатоліїв, яка народилася 1960 році у селі Чупира на Білоцерківщині. Після закінчення Чупирівської середньої школи поступила до Київського торгово-кооперативного технікуму, який закінчила у 1980 році. Після цього почала працювати бухгалтером в Білоцерківському районному товаристві "Кролівник".
У 1996 році на базі районного співтовариства "Кролівник" було створене підприємство "Хутровик", яке й очолила Тетяна Глиняна. Хутрові шапки виходили з моди, а тому вона переключила підприємство на інший напрямок – заготівлю і переробку кролятини, свинини та яловичини.
Упродовж 2000-х років Тетяна Глиняна успішно збагачується на постачанні харчування до навчальних закладів, в’язниць і військових частин. Однак, більшість повідомлень, які вдається знайти про її участь у цьому процесі, мають гучний скандальний шлейф. В першу чергу через неякісне харчування, яке постачали білоцерківські підприємства за відповідними договорами. А під кінець десятиліття країною пронеслася справжня пошесть масових отруєнь в санаторіях, військових частинах, дитячих садочках. Однак, попри масштабні збитки здоров’ю сотням людей, ослабленню обороноздатності країни та економічні втрати, Тетяна Глиняна дивним чином уникала і продовжувала набирати вагу,
– вдалося дізнатися журналістам.
Глиняна могла бути активною учасницею гучного міжнародного скандалу 2006 року, за якого в Україну з великою кількістю порушень законодавства поставили 75 т м'ясної продукції і субпродуктів новозеландської компанії Wallace Corporation Ltd. Компанія, як виявилося, спеціалізується на переробці трупів загиблих тварин.
Тетяна Глиняна особисто та її близькі родичі з довіреними особами керують наступними компаніями: "Хутровик", "Укрпродакорд ОР", "Візит", "Статпостач", "Житло-Альянс", "Алавер-Буд", "Преміум компані". Головним чином вони приписані на доньок Тетяни Глиняної - Ірину Кут і Олену Березюк та чоловіка останньої – згаданого Руслана Березюка.
Окрім родинного кола підприємствами білоцерківців керує Людмила Ціліцька, на яку записали низку активів. У ЗМІ вона виступає одним із речників усього клану, хоча, за фактом, починала кар’єру з бухгалтера на кролерозвідному підприємстві Глиняної.
За даними правоохоронців, лише у 2015 році їхні компанії поставили понад 186 тонн м’ясних консервів, за що отримали 15 млн грн. При цьому, зі збільшенням об’ємів постачання, компанії Глиняної залишалися незмінними у якості продуктів: вона дуже часто була все такою ж неякісною і навіть небезпечною для здоров’я.
Вона нав’язувала свою продукцію військовим, обурювала АТОвців, які восени 2016 році збунтувалися і через ГО "Всеукраїнська асоціація учасників бойових дій" почали вимагати звернути увагу на продукцію ТОВ "Візит", яка постачає бойовим підрозділам отруйну їжу. При цьому відбувалися і масові отруєння бійців у тилових частинах, як наприклад у липні 2016 р. із солдатами у центрі "Десна" після вживання продукції ТОВ "Візит". Військові заявляли про розслідування, але за результатами нікого так і не притягнули до відповідальності. Компанії білоцерківських продовжували і далі вкладати вигідні для себе контракти. Так, тої ж осені скандальний "Візит" без перешкод підписує документи на постачання харчуванням в/ч 1471.
Нагадаємо, що ухилення від сплати податків постачальниками продуктів для Міноборони: на Київщині детективи БЕБ проводили обшуки.
Читати "Моя Київщина" у Facebook