Боротьба за обухівський завод: російський олігарх корумповує українські суди

Компанія «Трайдент Геоінвест Україна», що належить співвласнику АТБ Геннадію Буткевичу, прокоментувала спроби підсанкційного російського олігарха Андрія Молчанова оскаржити законну приватизацію заводу газобетонних виробів «Аерок» у Київській області — в Обухові та Березані
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на NV.
Актуально: мільярдер з рф намагається відсудити конфіскований у нього завод в Обухові
У компанії наголосили, що приватизація активів відбулася прозоро, відповідно до всіх вимог законодавства. Ще до укладення угоди «Трайдент Геоінвест Україна» провела ретельний юридичний та фінансовий аудит, який не виявив критичних ризиків.
Правовласником активів на законних підставах є компанія “Трайдент Геоінвест Україна”. Всі платежі були здійснені повністю, отримано дозвіл Антимонопольного комітету України, а також усі необхідні погодження
— зазначили в компанії.
Наразі компанія активно інвестує у відновлення та модернізацію виробничих потужностей: уже в липні 2025 року планується запуск заводу в Березані, а в 2026 — відновлення виробництва на заводі в Обухові. Сукупно ці підприємства зможуть виготовляти понад 1,15 млн кубометрів газобетону щорічно.
Продукція реалізується під новим брендом PORISTON, до співпраці з яким уже повернулися понад 90% попередніх дилерів.
Ми повністю впевнені в прозорості приватизаційної процедури та стабільності правового статусу активів. Арбітражна ініціатива з боку колишнього власника не вплине на реалізацію наших планів
— підкреслили у BGV.
Нагадаємо, що у 2022 році газобетонні заводи «Аерок», зокрема й підприємство в Обухові, були конфісковані в межах санкційної політики держави. Раніше вони належали групі ЛСР — російській компанії, афілійованій із наближеним до Путіна олігархом Андрієм Молчановим.
Однак у червні 2025 року стало відомо, що компанія Молчанова подала позов проти України до Міжнародного центру з вирішення інвестиційних спорів (ICSID), звинувативши українську сторону в нібито незаконному відчуженні майна.
Приватизаційний аукціон, який провів Фонд держмайна 19 грудня 2024 року на майданчику «Прозорро.Продажі», завершився перемогою «Трайдент Геоінвест Україна», яка запропонувала за активи «Аерок» 1,89 млрд грн.
Нагадаємо, що "роздягають олігарха": АРМА конфісковує спиртзавод та нерухомість Жеваго на Київщині. Йдеться про велику кількість нерухомості, 7 спиртзаводів та корпоративні права майже 30 компаній.