Для міст обласного значення Київщини можуть збільшити видатки на медицину
Вчора, 16 січня, у Верховній Раді було зареєстровано законопроект Кабінету Міністрів про внесення змін до державного бюджету на 2019 рік
Як повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" з посиланням на "КиевВласть", цей законопроект передбачає незначне збільшення медичних субвенцій для міст обласного значення Київської області – в цілому, на 900 гривень, але освітня субвенція і дотації залишиться без змін.
Про це стало відомо із законопроекту № 9476 від 16 січня 2019 року про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019".
Згідно з пояснювальною запискою, законопроект підготовлено з метою врегулювання бюджетних правовідносин між державним і місцевими бюджетами в 2019 році і відповідного уточнення показників міжбюджетних трансфертів, передбачених у державному бюджеті на 2019 рік.
Зокрема, для міст обласного значення Київської області пропонується збільшити медичну субвенцію з 507 133,1 тис грн до 507 134,0 тис грн. Тобто в цілому на 900 гривень. Так, для Білої Церкви та Ірпеня дану субвенцію збільшать на 200 гривень, для Борисполя, Броварів, Славутича, Фастова та Обухова – на 100 гривень.
У той же час освітню субвенцію в 992 373,7 тис грн, а також базову (11 332,4 тис грн) і реверсну (140 885,6 тис грн) дотації пропонується залишити без змін.
Згідно з документом, на наступний рік визначено доходи держбюджету в сумі 1 026,1 млрд грн. У тому числі доходи загального фонду – 928,5 млрд млрд гривень, і спеціального фонду – 97,6 млрд грн.
У той же час витрати держбюджету визначені в сумі 1 112,1 млрд грн. У тому числі видатки загального фонду – 1 005,7 млрд грн і видатки спеціального фонду – 106,3 млрд грн. У порівнянні з першим читанням доходи і витрати держбюджету збільшено на 17,7 млрд гривень.
Таким чином, дефіцит держбюджету становить 89,9 млрд гривень. В основі затвердженого бюджету – макроекономічний прогноз зі зростанням реального ВВП на 3% при інфляції в 7,4%.
