Екологічна катастрофа: до чого приведе будівництво Меморіального комплексу у Мархалівці

Рік тому вартість проєкту була 515 мільйонів гривень
Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пост Тетяни Губарєвої у Facebook.
Телеканали повністю перекрутили інформацію стосовно того, що відбувається в с. Мархалівка Київської області через бажання влади побудувати тут Меморіальний комплекс з величезним кладовищем і крематорієм. Тому пояснюю :
1. Меморіальний комплекс потрібен, але його можна побудувати після Перемоги, адже на нього планують витратити 515 млн. гривень. Вважаємо, що ці кошти доцільніше передати на армію !!! Порахуйте скільки за ці кошти можна купити дронів, автівок та іншого для наших Захисників.
2. Меморіальний комплекс потрібно збудувати в іншому місці, яке не потребує знищення 260 гектарів соснового лісу, який, доречі, садили особисто Воїни нашої громади, які зараз стоять на захисті нашої країни або вже, нажаль, загинули. І вони категорично проти вирубки лісу !!!
3. Не можна наших полеглих Героїв хоронити у воду і болото !!!
На території лісу і в цілому всієї громади дуже близько грунтові води. Іноді вода стоїть на поверхні землі. Також у лісі є болотисті місцевості. Розташовано це все в хаотичному порядку. Можновладці кажуть, що вони це врахували. А на карті у них зони поховання рядочками.
4. Проєкт Меморіального комплексу, що має розташуватись через дорогу від села Мархалівка - є пʼятим і найбільшим в Україні кладовищем в мережі кладовищ біля нашого села! В Мархалівці 3 своїх цвинтаря плюс Південне кладовище, і вони хочуть своїм проєктом обʼєднати це все в один масив кладовищ!
5. Крім того вони руйнують Смарагдову мережу, яка складає єдину екосистему від річища Ірпінь до річища Дніпра! Вони створюють таке навантаження на дану екосистему, якого не має ніде в Україні!
Вшанування памʼяті полеглих не вимірюється місцем розташування, розміром і масштабністю захоронень!
- зазначила Губарєва у повідомленні.
Нагадаємо, НВМК планували будувати ще з 2011 року. Тоді навряд чи хтось міг уявити, що Україні доведеться ховати тисячі військовослужбовців та військовослужбовиць, які загинуть у найближчі два десятиліття. Але йшли роки та кладовище так і не зʼявлялося. Проте зʼявлялося все більше флагштоків із жовто-блакитними прапорами на маленьких цвинтарях у містах.
У 2022 році влада пообіцяла, що всіх, хто загинув у війні, будуть ховати з почестями, у Києві й для цього все ж створять НВМК. Але час тягнувся, ділянки для кладовища змінювалися, та врешті плани будівництва перемістилася за межі столиці — у самому Києві місця на більш ніж 150 тисяч лише традиційних поховань не знайшлося.
Концепція цього меморіального комплексу — поховання у спокої серед дерев і тиші
— пояснює вибір остаточної ділянки біля села Мархалівка заступник міністра ветеранів Фархад Фархадов.
Але спокою поки що тут немає. Місцеві виходять на протести, бо бояться, що для кладовища вирубають ліс, через що в криницях і погребах підніметься рівень води, а через поховання, вона стане брудною.
Конфлікт триває з першого дня, як у Мархалівку заїхала будівельна техніка. Родичі загиблих військових і далі чекають.
На Національному військовому меморіальному кладовищі під Києвом мають право на поховання військовослужбовці, які захищали Україну, а також ветерани війни.
Нагадаємо, у Бучі планують звести новий меморіал (ФОТО).
Читати "Моя Київщина" у Telegram