#

Фахівці КЕКЦ оприлюднили результати геологічної експертизи у Гатному, де планують закласти військове кладовище

11.06.2024 12:31
Фахівці КЕКЦ оприлюднили результати геологічної експертизи у Гатному, де планують закласти військове кладовище
Фото з місця події

Незалежна геологічна експертиза показала, що на місці, де планується будівництво Національного військового меморіального кладовища у Гатному, розміщено болото

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на допис Київського еколого-культурного центру. 

Результати експертизи показали, що у 8 з 10 свердловин рівень ґрунтових вод мав відмітку вище 2-х метрів. 

Результати експертизи виявилися сенсаційними: у 8-ми з 10-ти свердловин рівень ґрунтових вод мав відмітку вище 2-х  метрів ( в деяких  свердловинах взагалі рівень  води був 80 см !). Відповідно до державних санітарних правил і норм ("Гігієнічні вимоги щодо облаштування та утримання кладовищ в населених пунктах України"), у такому місці здійснювати поховання заборонено!

- повідомили в Центрі. 

У Центрі наголошують, що практично таку ж інформацію щодо рівня ґрунтових вод отримали й восени 2023 року, але тоді робили експертизу на замовлення державної структури НВМК. Тоді після буріння 60-ти свердловин у 33-ох із них рівень ґрунтових вод був такий, що ділянки були визнані "підтопленими" та "потенційно підтопленими". Також додається, що рубка лісу під будівництво кладовища підніме рівень ґрунтових вод, а на місці майбутнього військового кладовища є взагалі заболочені місця.

Нагадаємо, що 9 квітня Міністерство ветеранів опублікувало допис, у якому пояснили, що побудова Національного військового меморіального кладовища не загрожуватиме якості води та повітря у навколишніх населених пунктах.

Читати "Моя Київщина" у Facebook