#

Фінал інкубаційної програми StartUp4Good: 5 соціальних підприємств отримали фінансову підтримку на розвиток та масштабування (ФОТО)

05.08.2024 13:18
Фінал інкубаційної програми StartUp4Good: 5 соціальних підприємств отримали фінансову підтримку на розвиток та масштабування (ФОТО)
Фото з місця події

31 липня у Києві відбувся фінальний етап інкубаційної програми StartUp4Good — Demo Day, який об'єднав 24 команди соціальних підприємців, менторів, інвесторів та всіх, хто цікавиться розвитком соціальних інновацій в Україні

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина"

Подію, організовану Ukrainian Social Venture Fund у співпраці з SILab Ukraine, фінансово підтримав Ukraine-Moldova American Enterprise Fund. 

Протягом програми учасники активно навчалися, валідували свої бізнес-ідеї та розробляли стратегії розвитку під керівництвом досвідчених менторів/ок. Результатом стали бізнес плани, що пропонують інноваційні рішення для покращення життя громад, вирішення соціальних викликів  та збереження довкілля. 

Під час оцінювання журі відбирали переможців на основі кількох ключових критеріїв. Перш за все – зрозумілість бізнес-моделі та соціального впливу. Також релевантність капіталовкладень, тобто наскільки чітко визначені інвестиції відповідають цілям розвитку соціального підприємства. Окрім цього, наявність команди, яка має потенціал для ефективного масштабування та зростання соціального впливу. До того ж, члени журі розглянули фінансові моделі та імпакт стратегії команд, що допомогло забезпечити всебічну оцінку їхнього потенціалу та відповідність місії програми підтримки.

Ми вболівали за кожну команду. Це був новий досвід для них, адже більшість вперше презентувала свій проєкт перед такою аудиторією. Проте, масштаб ідей та рівень підготовки учасників справді вразив. Переконана, що в кожному проєкті закладений великий потенціал і  з нетерпінням чекатимо на їх успішну реалізацію,

- зазначає керівниця Українського соціального венчурного фонду, Олена Калібаба. 

Тож, за результатами оцінювання журі, переможцями програми StartUp4Good, які отримають до 12 000 євро на реалізацію своїх проєктів, стали:

  • Зерна Добра. Спеціалізуються на створенні засобів для інклюзивного середовища, забезпечуючи рівні можливості для людей з різними потребами. Продукція включає комплексні рішення для бізнесу та  виготовлення спеціалізованого обладнання, що допомагають створювати доступні простори для ветеранів та людей з інвалідністю. 
  • Подільський ремісник. Крафтова пекарня, яка відроджує хлібопекарські традиції Подільського регіону, випікаючи ремісничий хліб на заквасці без шкідливих домішок. Компанія сприяє соціальним змінам у регіоні, стимулюючи розвиток крафтового підприємництва серед жінок із сільських громад. Частина прибутку пекарні спрямовується на підтримку розвитку місцевого крафтового бізнесу та навчання жінок з сільської місцевості підприємництву. (засновниця)
  • Спогади України. Команда у співпраці з рідними, побратимами, представниками ОТГ створює цифрові меморіали та дошки пошани у вигляді міні-фільмів про життя Героїв, які можна переглянути через смартфон або онлайн, таким чином формуючи культуру вшанування пам’яті загиблих Героїв. 
  • Ідилія. Сімейне кінне ранчо біля Києва, яке пропонує кінні прогулянки, уроки верхової їзди та анімалотерапію. Ранчо спеціалізується на фізичній та ментальній реабілітації ветеранів через іпотерапію. 
  • Агрооселя "Прихисток". Соціальне підприємство, яке надає соціальні послуги та притулок для самотніх та вразливих літніх людей. Засноване у 2022 році, підприємство орієнтоване на створення комфортних умов для проживання стареньких, з перспективою масштабування моделі в інші регіони України.

Успішна реалізація інкубаційної програми StartUp4Good доводить, що соціальне підприємництво в Україні має величезний потенціал та здатне вирішувати важливі проблеми суспільства. Подібні програми підтримки відіграють ключову роль у розвитку соціальних інновацій, надаючи підприємцям необхідні знання, ресурси та можливості для масштабування їхньої діяльності.

Мета програми StartUp4Good - підтримати нові мікро- та малі бізнеси, зокрема ті, що створюють робочі місця або надають послуги для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп населення. З понад 238 заявників до участі в програмі було обрано 23 найбільш мотивовані компанії згідно з наступними критеріями: чітка ідея або план створення соціального підприємства, вагомість соціального впливу та реалістичність бізнес-задуму.

Програма імплементується Ukrainian Social Venture Fund за фінансової підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund у співпраці з SILab Ukraine, Міністерством закордонних справ Латвії та платформою соціальних інновацій NewDoor. Кошти для підтримки п'ятьом компаніям-переможцям буде надано в рамках проєкту #Collaborate4Impact, що фінансується ЄС і реалізується Impact Europe.

Нагадаємо, що у Василькові встановлять мобільний реабілітаційний модуль для допомоги у відновленні ветеранам та цивільним.






Читати "Моя Київщина" у Telegram